&nr valei Café VERWOEST Ajax-Indonesië-Comité. *p<5?0333 14 Hierboven* ziet U het portret van één der oprichters van Ajax, de heer F. Stallman. Stallman woont al jaren in Australië, maar, als alle Ajacie den, die in den vreemde vertoeven, leeft hij nog steeds fel met zijn oude club mee. Wat zou hij opkijken, als hij nu eens een kijkje bij ons gouden feest kon nemen, want al houdt ons club nieuws hem van veel op de hoogte, het is toch niet je dè,t. Wat was hij vroeger een uitstekend speler, en ook een puik clubman; en wat hadden we hem gaarne bij de a.s. bordjesclub- reunie in ons midden gehad. Maar we weten, dat hij in ge dachten ons gouden feest te Sydney meeviert en zullen hier zeker een extra dronk aan hem wijden. Prosit old-chap. J. S. gesproken. Of liever, hij sprak ons. We zaten in de trein naar Haarlem, toen, net op het laatste ogenblik, Appie binnen kwam vallen. Hem ontlopen was onmogelijk, want de enige plaats die onbezet was, was naast ons, en Ap viel er op neer. We doken in onze krant, maar te laat, Sjaalmans' vriend had ons al geschoten. Was blij ons weer eens te zien, een mening, die wij niet deelden, maar, zo beleefd is een mens nu eenmaal, niet naar voren brachten. Hadden we het maar wel gedaan. Appie viel met de deur in huis. Was naar Engeland geweest we piekerden: hoe komt de man aan de deviezen en kun nen die niet beter worden besteed en had EngelandHol land gezien. Hij zei niet Engeland B, maar zonder blikken of blozen, heel trots, Engeland. Het was een „zenuwe-wedstrijd" geweest. Hij, Appie, spreekt nog al sterk Amsterdams, had het over „senumme-wedstrijd", ,,de jofele" geest van het „te-am", Abe kon hem gestolen worden en Rijvers was toch maar je dat, had als linksbinnen Holland voor een grotere nederlaag behoed, door een bal uit onze goal weg te pitten. Dat had Abe toch zeker niet geleverd. Enfin, Appie zwamde maar door, wij werden er onpasselijk van en onze buren Appie had er onder de bedrijven door een lezing van gemaakt keken met ontzag naar wijlen Sjaalman's beroemde creatie. De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 Telef. 33423 - Amsterdam-C. We waren vlak bij Haarlem toen Ap zijn grootste troef op tafel legde. Hij sprak: Mijne Heren, weet U nu hoe het komt, dat er drie Ajacieden in het Nederlands elftal werden opge nomen? Niemand antwoordde, de spanning was tastbaar, akelig tastbaar. Deed zelfs spookachtig aan. Toen viel de bom. Omdat Ajax het beste stopperspil van Nederland speelt. Appie van der Trap, de grote voetbalexpert, de vriend van Sjaal man, loensde vuil naar ons en mummelde, gelijk een mumme lende Mummie, zet dat maar in je zure clubblad. Wat we gaarne doen. BROWN. Rud. Saarloos zond ons onderstaande brief. Amsterdam, 24 Februari 1950. Aan het bestuur en de leden van Ajax, Mijne heren, Nu ik weer in Nederland ben teruggekeerd, moet ik U allen hartelijk bedanken voor de zorg en de moeite, die U allen gedaan hebt om mij en de overige Ajacieden, die in Indonesië waren en nog zijn, iedere maand trouw een pakket te sturen. Het is mij onmogelijk, U allen persoonlijk te bedanken, ik hoop dan ook, dat U het mij niet kwalijk neemt, dat ik het langs deze weg doe. Tevens moet ik U allen nogmaals bedan ken voor de prachtige fruitmand, die ik bij mijn thuiskomst van U mocht ontvangen. Ik hoop binnenkort dan ook weer voor Ajax te mogen spelen en zo bescheiden mee te werken aan onze mooie ver eniging. RUDOLF SAARLOOS. Na kennisname van dit schrijven, zal het U duidelijk zijn, dat het comité onverflauwd de AJAX-PAKKETTEN -ACTIE doorzet. Wij blijven dan ook op Uw steun rekenen, want zon der de daadwerkelijke hulp van alle Ajacieden, zouden wij in het zicht van de haven wel niet stranden, maar toch het gestelde doel niet zonder averij bereiken. Dat zouden U en wij niet willen en daarom volgen hieronder nogmaals de namen en adressen van de verzorgers der Ajax-pakketten. J. Elzenga, 3e Helmersstraat 47 b; M. Wyting, Haarlem merweg 147; A. Th. Schroder, 2e van der Helststraat 37 hs.; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrecht; J. Boudrie, Ajax-stadion; H. Schuuring (voor de Ajax-jeugd)Th. J. Muller, Veeteeltstraat 51 (voor Betondorpers). Alle Ajacieden doen dus mee, Voor onze jongens over zee. VOOR STOMfNfN PffiSM I/AN ALLE KEED/A/G - DEACENS ENZ KLEDEN EN TA PUT- AE/N/6/NC

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 14