H. REPKO Honkbal. Basketball. Malle gevallen. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE 13 Daar de ledenlijsten vóór 25 Maart a.s. moeten worden in gediend, verzoek ik de honkballers die dit seizoen in de com petitie wensen uit te komen dus ook degenen die deze zomersport reeds in voorgaande jaren hebben beoefend zich per omgaande bij de ondergetekende te laten inschrijven. Het bovenstaande geldt uiteraard niet voor hen die zich reeds hebben opgegeven. Zaterdag 25 Februari j.l. werd in het Ajax-stadion de Alge mene Vergadering van de Nederlandse Honkbalbond gehouden. In de vorige bijeenkomst was de vraag gesteld, of de N.H.B. geen vlag meer bezat. Het antwoord luidde toen, dat de Bond ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum in 1937 een derge lijk geschenk had ontvangen, doch dat dit op onverklaarbare wijze was zoekgeraakt. De voorzitter achtte het echter nood zakelijk zo spoedig mogelijk een nieuw dundoek aan te schaf fen. Op initiatief van enige Amsterdamse afgevaardigden kon de ere-voorzitter E. Bleesing thans namens de verenigingen de huidige praeses een nieuwe vlag aanbieden. De kleur is oranje. Hierover lopen horizontaal een rode, witte en blauwe lijn, onderbroken door een rood schild met twee leeuwen, waartussen de letters N.H.B. voorkomen. Aangezien de meerderheid van het Bondsbestuur zich op het standpunt stelde, dat het niet wenselijk is, dat een be stuurslid honkbalverslagen tegen beloning schrijft, meende de 2e voorzitter I. Notebaard zich niet herkiesbaar te moeten stellen. Ofschoon het Huishoudelijk Reglement in deze aan gelegenheid niet voorziet, zullen velen met de zienswijze van genoemd college kunnen instemmen. Edoch, wanneer het a zegt, moet het ook b zeggen. Als Bondsbestuursleden niet meer tegen een kleine vergoeding hun medewerking aan sport bladen mogen verlenen, dienen ook andere officials en spelers zich hiervan te onthouden. Zover wilde men echter voorlopig niet gaan, omdat anders het gevaar dreigt, dat gezien het geringe aantal honkbalverslaggevers, dat niet bij de N.H.B. is aangesloten de honkbalpropaganda schade wordt berok kend. Consequent achten wij de houding van het bondsbestuur niet, waarop wij t.z.t. nog wel eens zullen terugkomen. De ondergetekende deed, na een periode van vier jaar, af stand van zijn bestuurslidmaatschap, ten eerste op grond van zijn drukke werkkring en in de tweede plaats omdat het vol gens het nieuwe H.R. in de lijn lag, dat hij als 2e penning meester zou moeten optreden, een functie, die hij ten enen male niet ambieert. De heren M. C. Bakker (Quick) en H. H. H. Boersma, werden als 2e voorzitter, resp. 2e penningmeester gekozen. Onze clubgenoot A. M. Hordijk, kreeg van een ter zake kun dig kascommissielid een pluimpje voor de wijze, waarop hij zich als schatbewaarder van zijn taak had gekweten. Een ver blijdend teken was het, dat zich thans ook twee Oostelijke clubs, waaronder N.E.C., bij de N.H.B. hebben aangemeld. Het materiaalvraagstuk is nog steeds niet geheel opgelost. Het scheidsrechterswezen baart echter de grootste zorg. Schrijver dezes is van oordeel, dat ook onze vereniging nog verschillende leden (bijvoorbeeld in het eerste negental) telt, die wanneer zij een duwtje in de rug krijgen wel ge negen zijn als rechtspreker te fungeren. HONKBALLERS, ATTENTIE! Met ingang van 11 Maart a.s., worden alle honkballers des Zaterdags 18 Maart (niet vanwege de feestelijkheden!) op het veld verwacht om aan de honkbaloefeningen deel te nemen. Het spreekt vanzelf, dat men zich daarbij de moeite dient te getroosten in sportkleding te verschijnen; anders heeft de training weinig of geen waarde. Willen degenen, die nog honkbalmaterieel onder hun berusting hebben, dit meenemen? Er bestaat nog gelegenheid, zich als honkballer te laten in schrijven bij E. H. VAN TUIJL. Fahrenheitsingel 43. Nu de jubileumfeesten bijna achter de rug zijn en de Ajax- zaal weer ter beschikking staat voor onze basketball-spelers, roep ik de Ajax-leden, die deze mooie sport willen beoefenen, op, om 's Maandagsavonds in onze zaal van 710 uur te komen oefenen en eventueel wedstrijden te spelen. Wij moeten weer een goede ploeg krijgen, die elke tegenstander kan weerstreven. We hadden zo'n ploeg, maar noodgedwongen moesten wij, ter wille van het welslagen van de revue „Ajax in t'Goud", onze Maandagavond opofferen en hielden enige maanden rust. Nu is alles achter de rug en gaan wij met frisse moed beginnen. Ik heb zo eens hier en daar gekeken en ont dekt, dat wij in Ajax vele leden hebben, die deze sport reeds eerder speelden of die deze sport willen gaan beoefenen. Zij zijn 's Maandagsavonds van harte welkom. U kunt zich op geven bij D. J. Schalm Jr., Galileïplantsoen 35, Amsterdam-O., Telefoon 58851. Boys, Ajax ook met Basketball aan de spits, zij onze leus, maar denk eraan, eerst studeren, dan voetballen en dan pas Basketball. DAAN SCHALM. Appie van der Trap. Vandaag onze oude vriend, de voetbalmaniak, Appie van der Trap, gesproken. Misschien kent U Appie niet, maar dat is niet belangrijk, want Appie is één van die mensen, waarvoor je liever een straatje omloopt. Zo'n onzalig mannetje, dat het altijd en eeuwig-over voetbal heeft, er mee opstaat en er mee naar bed gaat. Aan die kwaal leed ie al als kind. Op school zat Appie er nogal eens naast, zelfs heel vaak naast, maar van voetbal wist hij alles. Hij kon precies vertellen hoeveel doel punten Piet Paaltjes in 1908 voor „Trap Maar Raak" had ge scoord en wie de doelman was, die in 1909 door het stoppen van een uitgekookte penalty, D.V.O.-spotters spraken van „de vreemde onderbroek" van degradatie redde. Enfin, hij wist er alles van, had het over systemen, inzwaaiers, dropkikkers, vierkante meters, tovervierkanten, klimmende schoten, aan- sluiten-op-de-man en wist-ie-veel, nog meer, zodat zij, die hem uit-de-verte kenden, met ontzag tegen Appie opkeken. Er waren er zelfs, die hard een blokje-om-renden, om de grote Appie tweemaal tegen te komen, Wij, op school, wisten wel beter, namen hem op de korrel en noemden hem, heel oneer biedig, zoals Sjaalman, U weet wel, de man uit dat bekende boek, die droogstoppelige makelaar in koffie noemde. Met ons meespelen mocht Appie niet, hoogstens als we een mannetje te kort kwamen, maar dan plakten we hem, wegens gebrek aan voetbal-capaciteiten, op de vleugel. Kon ie geen kwaad doen. Als ballen-ophaler was Ap in vaste dienst, had het dan druk, de over de goal gevlogen ballen op te halen, die hij dan terug mocht trappen. Waren er echter meer jongens op de voetbal-vlakte, dan zat onze goeie Ap er negen van de tien gevallen naast. Maar om tot het begin terug te keren, van daag, na vele jaren, hebben we Appie dan eindelijk weer eens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 13