11 te begrijpen was voor ons, maar waarom niet minder hartelijk werd gelachen dan door de Engelse bezoekers. Al doe je maar alsofDe weg naar en van het theater werd weer afgelegd onder begeleiding van de handtekeningen jagers, die voor het hotel op wacht staan en iedere gelegenheid benutten. Ook in Newcastle lag, evenals in Londen, weer een telegram van de heer Lotsy, die thuis min of meer zijn zenuwen zat op te eten en ons op die manier nog even moed in sprak. Erg leuk Vroeg naar bed en de volgende dag heerlijk uitgeslapen, zo dat we volledig uitgerust en geconcentreerd de wedstrijd tege moet konden zien. Een stevig ontbijt, (mede dank zij de mee gebrachte levensmiddelen) en daarna een fikse wandeling. Dat bij als deze gebeurtenissen de vrolijke noot niet ontbrak, spreekt vanzelf. Anders verloochen je je naam als Amster dammer. Die vrolijke noot hier verder aan te roeren, is echter niet leuk meer, omdat je dit zelf mee moet maken, en boven dien loop je het risico je mond voorbij te praten!! Na de wan deling nog een laatste bespreking en na een kleine rust op de kamers, werd het sein voor vertrek gegeven. Er heerste een enigszins nieuwsgierig, zenuwachtige stemming, omdat we allemaal voelden: nu gaat het gebeuren. En het ging gebeuren. Toen de scheidsrechter het sein gaf, dat we het veld in moesten hebben we niet veel gezegd, maar des te meer gedacht en ons voorgenomen: wat er gebeurt, ge beurt er, maar wij zijn er ook nog. En dat bleek gelukkig ook al gauw, want na de eerste tien minuten van zenuwen-span ning, en al het vreemde doorstaan te hebben, konden wij ook gaan voetballen. Hoe het verder gegaan is, heeft U natuurlijk al diverse malen gelezen en gehoord en dat we trots zijn op dit eervolle resultaat, behoeven we niet nader te onderschrijven. In dit stukje hebben wij U allen een klein beeld willen geven hoe één en ander bij een trip van het Nederlands elftal toegaat en hoe belangrijk het is, niet als elf spelers, maar als één geheel, als één ploeg te zijn. Eerst dan, wanneer iedereen en elk voor zich, zich volledig wil geven, zich als vriend voelt en alles wil doen om de stemming te bevorderen, eerst dan zullen de resultaten komen. Na afloop van de wedstrijd was er een samenkomst van de spelers, zodat je dan in de gelegenheid was, je „grote" tegen standers zo eens terloops op te nemen en een praatje met ze te maken. Ook daar steek je wel weer wat van op. Na de „drinks" werden we aan tafel „gegongd" en kwam het banket met speeches etc. Ook werden weer de presentjes uitgewisseld, waarbij de Engelse captain het nodig oordeelde een paar woorden te zeggen en een yell op ons uit te brengen, zodoende onze aanvoerder verplichtend, ook wat te prevelen en onze yell „Lits-jumeaux" enz. te laten horen. Het ging er echt geani meerd toe en speciaal aan de Hollandse tafel was de stemming opperbest. Aangezien we niet, zoals gewoonlijk, de volgende dag, doch reeds dezelfde avond moesten vertrekken, konden we dus nergens meer heen, maar gingen onze koffers pakken en doken de nachttrein in. Met deze trein reisde ook de vroegere mid denvoor van Arsenal, Teddy Drake, zodat we „gelukkig" al weer wat over voetballen en over de wedstrijd hadden te praten. De volgende ochtend in een Londens hotel ontbeten en toen per trein naar Harwich voor het laatste gedeelte. Toen bleek, dat er niet meer dan drie passagiers aan boord waren, hebben we het gezegde: „De hele boot voor ons" maar tot een feit gemaakt en, met medewerking van de bemanning, die nogal goed geluimd was, en van de zee, die heel rustig bleef, hebben we het feest aan boord voortgezet. Mede dank zij de tech nische, tactische en soepele leiding en de prima verzorging door de coach, *is deze trip uitstekend geslaagd. Niet alleen door het resultaat, maar vooral door het vele, dat we geleerd heb ben. We zijn dankbaar ,dat we deze tocht hebben mogen mede maken, maar bovenal zijn we trots, dat we dit als Ajacied hebben mogen doen! JOOP STOFFELEN. Het Nederlands elftal voor de aanvang van de wedstrijd tegen Engeland-B te Newcastle. Geknield, v.l.n.r.Lakenberg, RoosenLurg en Rijvers. Staand, v.l.n.r.Schrumpf, Potharst, v. d. Hoeven, Terlouw, Kraak, Clavan, Stoffelen en v. d. Sluys.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 11