Van onze reserve-elftallen. Ajax-Indonesië-Comité. Kunst in 't kort. Dankbetuigingen 7 voor het uitvoeren van executies en lijfstraffen. In 1876 werd het gebouw hoofdpost der brandweer en bleef dat tot 1888, en het was inmiddels 1892 geworden toen het gebouw bestemd werd als bergplaats van het archief der gemeente Amsterdam. Na verplaatsing van het Archief naar het oude raadhuis van de gemeente Nieuwer-Amstel op de Amsteldijk, heeft het Waaggebouw nog voor velerlei andere zaken dienst gedaan. In 1925 besloot de Gemeenteraad het gebouw te bestemmen tot museum. Na grondige uit- en inwendige restauratie werd het in November 1926 als „Amsterdamsch Historische Mu seum" in gebruik genomen. Zij, die de a.s. tentoonstelling bezoeken zullen er goed aan doen ook aan het eerbiedwaardige Waaggebouw de nodige aandacht te schenken. Het Bestuur zal t.z.t. mededeling doen betreffende opening, bezoektijden en duur der tentoonstelling. A. M. VAN DE WAAL. Ajax 2. Na de 40 overwinning op Haarlem 2, volgde een 21 nederlaag tegen Blauw Wit 2. Toen kwam één der con currenten voor de bovenste plaats, D.O.S. 2, op bezoek. Jan Schoevaart vertelde in ons vorig clubblad het één en ander over deze strijd, die door onze reserves met 20 werd ge wonnen. Een week later trokken onze mannen naar de Spar taan 2, welke match een magere 10 zege opleverde. Toen kon ons team enige weken rust gaan nemen. Laten we Jiopen, dat de heren zoveel krachten hebben verzameld, dat de eind spurt slechts een peuleschil is. Vooruit, luitjes, dat kampioen schap moet voor elkander komen! Ajax 3 boekte een overwinning op A.F.C. 3 (35), deelde met Blauw Wit 3 (11), verloor van D.W.V. 3 (3—2) en versloeg Helder 2 met 62. Zondag j.l. bonden onze jongens de strijd met Zeeburgia 2 aan, resultaat 22. Lang niet slecht, maar een kampioenschap zit er dit jaar o.i. niet meer in. Ajax 4 is door het behalen van een paar overwinningen op liefhebbers voor de onderste plaats, practisch buiten gevaar, zodat we ons over de degradatiewedstrijden geen zorgen be hoeven te maken. Dat is veel waard, luitjes, maar het volgende seizoen moeten jullie het toch maar hoger op zoeken. Ajax 5 gaat rustig verder op de weg naar het kampioen schap. Zondag wonnen Wim Schoevaart en de zijnen maar weer eventjes met 111. Van de wedstrijden, die nog niet verslagen waren, vertelt Wim elders in dit blad. Bedankt voor de medewerking, Wim. Ajax 6 houdt koppig vol. Boekte niets als overwinningen en als de grote concurrent, K.B.V. 2, verslagen wordt, kan de kampioenstitel gegrepen worden. Volhouden, vrienden. Jullie komen toch zeker op het jubileumfeest niet met lege handen? Ajax 7 is nog steeds ongeslagen, heeft bovendien een ruime voorsprong op nummer 2, zodat we binnenkort een nieuwe kampioen kunnen begroeten. We rekenen er op, vrienden. Ajax 8 zal het dit jaar zonder kampioenschap moeten doen. Wel werden enige behoorlijke resultaten geboekt, maar Abim 2 is voor onze jongens onbereikbaar. Met een flinke eindspurt kan nog een zeer goede plaats worden ingenomen, waar we het dan maar op zullen houden. BROWN. Misschien hebt U ze al ontmoet, maar mocht dit niet het geval zijn, dan delen wij U hierbij mede, dat onze clubgenoten André Brokmann, Wim Günzel, H. van Driel, W. Th. Drager, B. Lambregts en H. Bruyntjes uit Indonesië zijn teruggekeerd. Vele Ajacieden waren reeds in de gelegenheid, met deze clubgenoten een handdruk te wisselen en voor hen, die nog niet het genoegen hadden dit te doen, zijn wij maar even in onze machine geklommen. Nou, luitjes, een hartelijk welkom namens de gehele Ajax-familie en dat jullie maar spoedig ge acclimatiseerd moogt zijn en je plaats in de werk- en Ajax- gemeenschap met volle ambitie weer zult innemen. Kop op en de schouders er onder! Alle jongens zijn echter nog niet ge repatrieerd, dus de zendingen Ajax-pakketten gaan gewoon door. Lang kan het niet meer duren, de finish komt in zicht en Het is tegenwoordig een rare tijd, zó ben je gezond en zó ben je van Albert Heijn en in ons voetbal-stadion beleef je de raarste dingen. Charmante dames voeren dito dansen uit en machtige koren van Ajax-zangers, doen de ruiten trillen. Er wordt zelfs be weerd dat ,toen Rinus Michels eens vol gas gaf, het glas in lood op de Middenweg teruggezocht moest worden. Tussen deze bedrijvigheid door, houden ernstige lieden als Joop Stoffelen, Guus Drager, J. Boskamp en Jaap v. Praag b.v., de zonderlingste samenspraken. Je weet eenvoudig niet wat je meemaakt en als fotograaf gebeurde me bij het aan schouwen van al dat spannende en schoons hetzelfde, als me vaak achter de goal overkomt; van puur medeleven vergat ik te knippen. De aanstaande actrices, acteurs en ballerina's speelden trouwens met een temperament, dat het fotograferen bij kunstlicht tot een moeilijk karwei maakte. En zo ziet U op de volgende foto-reportage Guus Drager als Janus met de twee aangezichten, daar hij op het knipmoment z'n krullebol 120 graden draaide en ook één der ballerina's maakte door een haastige hoofd-draai zich zelf onherkenbaar. De foto's zijn echter slechts bedoeld als een bescheiden hulde aan de vele ijverigen, die week-in week-uit hun tijd geven om de Ajax-revue te doen slagen. Iets, wat voor mij geen vraag meer is. Haast zou ik zeggen, dat het een moord-revue wordt, maar dat gaat niet, want ten eerste is dat een standaard-uitdruk king van m'n vriend Jan Schoevaart en ten tweede vindt er helemaal geen moord plaats, integendeel, het is één en al jool! Ik wou, dat het maar vast 17 Maart was, want het wachten op de échte uitvoering wordt steeds zwaarder. En, nogmaals, we leven in zo'n rare tijd en als vandaag of morgen een Zaans industrieel de hele voetbalwereld opkoopt, wordt onze revue mogelijk bij de Volewijckers ingedeeld en moet ik misschien voor de rest van m'n leven Blauw Wit- elftallen gaan kieken! Kalender, schiet op, naar de 17e Maart. Wat een bof, dat 1950 geen schrikkeljaar is! Adé. dusdoen wij nog een beroep op alle Ajacieden. Vooruit, lui, net als onze eerste elftalspelers, we hebben de eindspurt ingezet en als we allemaal even diep ademhalen, is het succes van onze actie, die reeds voor 90 procent is geslaagd, ver zekerd, sterker, een daverend succes geworden. De adressen van de heren, die tezamen het comité vormen, weet U vrijwel uit het hoofd, maar daar de mogelijkheid be staat, dat de huisnummers U ontschoten zijn en half werk Ajacieden nu eenmaal vreemd is, laten wij nog even de juiste namen en volledige adressen volgen. J. Elzenga (aanvoerder), 3e Helmersstraat 47b.; M. Wijting, Haarlemmerweg 147A. Th. Schroder, 2e van der Helststraat 37 hs.; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, DuivendrechtJ. Boudrie, Ajax-stadion; H. Schuuring (voor de Ajax-jeugd); Th. J. Muller, Veeteeltstraat 51 (voor Betondorpers). Alle Ajacieden doen dus mee, Voor onze jongens over zee. Langs deze weg betuig ik, ook mede namens mijn ouders, aan allen mijn hartelijke dank voor de belangstelling, die ik bij mijn terugkeer in Nederland mocht ondervinden. Ook wil ik nogmaals het Ajax-Indonesië-Comité hartelijk danken voor al de Ajax-pakketten, die ik door zijn onver flauwde moeite mocht ontvangen. Tevens mijn dank aan al de milde gevers, die deze zendingen mogelijk gemaakt hebben. A. J. BROKMANN. Cisca en Henk Smit danken hierbij de vele Ajacieden, die hun belangstelling toonden bij de geboorte van hun dochter Marga.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 7