feestklanken „Ajax in het goud". 3 Onz-e revue begint nu leven en gestalte te krijgen. Natuurlijk zal de tijd, die ons nog rest, tot en met wor den uitgebuit, maar we durven nu reeds te zeggen, dat onze club 18 Maart a.s. met iets bijzonders voor de dag komt. Schrijver, regisseur en alle medewerkenden verdienen nu reeds een pluim voor hun enthousiasme en als TJ nu ons zangkoor hoort kwelen, behoeven ze voor echte Don-kozakken niet opzij te gaan. Maar ook de revue- girls, de sketches, de soli etc. etc.; het flonkert en schittert, en is een lust voor oor en oog. En héél Mokum zingt binnenkort: „Ga je mee, ga je mee, naar het Ajax-stadion". U weet waarschijnlijk al, dat Ajax ditmaal in de zevende hemel jubileert, waar alle mogelijke voetbal engeltjes en Cupido zich opmaken, de jubilaris feestelijk te ontvangen. Verder mag ik niets verklappen, maar de gehele Ajax-geschiedenis wordt hierna zó gezellig en smaakvol opgediend, dat iedere clubman zal likke baarden. Het wordt een zéér lange revue en het zal absoluut noodzakelijk zijn, dat elke bezoeker 's avonds om half acht in de zaal aanwezig is. De kaartverdeling hebben we ons als volgt gedacht: Zaterdagavond: alleen werkende leden met hun dame en juniores. Zondagavond: alleen donateurs met hun dame. Maandagavond: Overige donateurs met him dame en adspiranten. Natuurlijk wordt iedere avond gevolgd door een ge zellig bal en voor vier uur in de morgen mag niemand vertrekken. Ieder lid of donateur heeft recht op twee plaatsen, introducties kunnen niet worden verstrekt. De prijs der plaatsen die alle gereserveerd zijn is 1.per stuk, belasting inbegrepen. Kaartverkoop voor onze leden en juniores Vrijdag 3 Maart a.s. Idem voor donateurs en adspiranten, Vrij dag 10 Maart a.s. in Hotel Suisse, Kalverstraat, 's avonds van acht tot tien uur, en alléén op vertoon van Uw diploma. Wij vertrouwen, dat alle leden en donateurs met deze regeling van de kaartverdeling instemmen, de feestzaal van Krasnapolsky kan slechts 1020 personen bevatten, en we zijn nu eenmaal een grote vereniging. Het programma van de overige feestelijkheden luidt als volgt: Donderdagavond 16 Maart a.s., acht uur: Korte feest vergadering in het Ajax-stadion. Uitreiking van het gouden boek aan onze werkende leden, juniores en adspiranten, onder gezellige kout en een feest-glas. Vrijdagavond, 17 Maart a.s.: Oudejaarsavond-viering in ons clublokaal, Hotel Suisse, Kalverstraat. (Onze ijverige clubavond-commissie zal haar beste beentje voor zetten.) Zaterdagmorgen, 18 Maart a.s.: plechtige kransleg- ging op de graven van Pa Dade Hzn, te Enkhuizen, en onze onvergetelijke sportmakker Wim Anderiessen, te Amsterdam. Zaterdag, 18 Maart a.s. wordt er in het prachtige Waaggebouw een tentoonstelling gehouden, die de naam zou kunnen dragen: Een halve eeuw Watergraafsmeer en Ajax. De geweldige veranderingen van dit stadsdeel in de laatste vijftig jaar zullen U zeker interesseren, terwijl dit bovendien een unieke gelegenheid is, om onze be haalde tropheeën eens voor de dag te halen. Ook zult U er een keur van schilderijen, prenten en foto's kunnen bewonderen, vooral daar musea en particuliere verzame laars ons hierbij een handje hielpen. Mogen wij voor wat deze tentoonstelling betreft nog even verwijzen naar het artikel van de heer A. M. van de Waal, dat in dit clubnieuws voorkomt? Mocht één onzer leden of donateurs misschien nog interessante foto's, kranten, schilderijen, kunstvoorwer pen of andere gegevens in zijn bezit hebben, die voor deze tentoonstelling zouden kunnen dienen, dan verzoekt het Ajax-bestuur hem of haar, zich even in verbinding te stellen met onze voorzitter, de heer M. J. Koolhaas, Oranje Nassaulaan 81, telef. 25005. Zaterdagmiddag, 18 Maart a.s.: van drie tot vijf uur is er een receptie voor genodigden in ons stadion, en Zaterdagavond volgt dan de eerste uitvoering van de revue Denkt U er aan, om half acht in de zaal aanwezig te zijn. Zondagmiddag, 19 Maart a.s., 1 uur, begin de Ajax- jeugd met een feestelijke optocht in ons stadion, onder leiding van Joh. Roeg, terwijl om twee uur de ere- wedstrijd tussen Ajax en Feijenoord aanvangt. Zondagavond, 19 Maart a.s. gaat de revue voor de tweede maal. Maandagavond weer een herhaling van de Ajax-revue. En Dinsdagavond is er een feestelijke reünie van onze Bordjes-club, U weet wel, die leden, die minstens vijf en twintig jaar lid van rood-wit zijn. Voor onze adspiranten en juniores organiseren wij hierna nog een gezellig tournooi, en hiermede menen wij onze vijftigste verjaardag op passende wijze te hebben herdacht. HET BESTUUR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 3