J eugdvoetbal-flitsen. Piet Roodenburgh "j* Overschrijving. Club-varia. Van het vijfde. 10 In het Januari-nummer van ons clubkrant je zal men ver geefs gezocht hebben naar de jeugdrubriek. Doordat ons de tijd ontbrak en ook, doordat het adspirantenvoetbal geheel stillag en slechts enkele junior-wedstrijden plaats vonden, lieten wij verstek gaan. Momenteel ligt de figuur zo, dat er ook in dit „Ajax-Nieuws" weinig van het jeugdfront valt te vertellen. Ijsvermaak, regen, enfin, van die prettige winter- gevalletjes, zijn er de oorzaak van, dat we zo tegen het einde van de lente de voetbal-attributen op kunnen bergen. Juniores 1 heeft tenminste nog een behoorlijk programma af te werken. Zoals bekend, eindigden deze knapen als num mer één van hun afdeling, waarvoor zij slechts vijf wedstrijden nodig hadden. Met de wedstrijd tegen V.V.A. zette de nieuwe- of, zo men wil, de tweede competitie in. Nu ondervonden onze boys meer tegenstand en wonnen dan ook slechts met 12 aan de Jan van Galenstraat. Blauw Wit, die als nummer twee de halve competitie beëindigde, zal ook nu wel weer tot de zware kluiven gerekend moeten worden. Aan Theo de Groot en zijn makkers de taak, zich op deze kluif de tanden niet stuk te bijten. Juniores 2 liet het, in de drie matches, die nog voor de vorst periode gespeeld konden worden, doelpunten regenen. De volle bui kregen Meteoor (121), D.W.V. 2 (17) en Volewij- ckers 2 (60). Blauw Wit 2 is ook hier de grote concurrent, volgt onze jongens met evenveel verliespunten (2) op de voet. Dat wordt dus de big-match van het seizoen. Zoals gewoonlijk, komt een groot contingent Ajacieden naar dit jeugd-voetbal gebeuren kijken (of niet, natuurlijk). Op de clubavond hangt iedere week het programma voor de komende Zondag, dus kunt U precies uitkienen, op welk veld en hoe laat deze match wordt gespeeld. Als U het toch doet, kijkt U dan ook eens, welke jeugd-elftallen die dag eveneens in het veld komen, 't Is voor de jongens prettig, als er wat belangstelling voor hun verrichtingen betoond wordt. Natuurlijk zijn er Ajacieden, die het jeugdvoetbal frequenteren. Dat zijn onze vaste klanten. Elke Zondagochtend zijn die jeugdvrienden langs het lijntje te vinden, dat vinden zij en wij prettig en niet het minst de Ajax-hope. Wij weten heel zeker, dat U, als voetballiefhebber, zich geen ogenblik zult vervelen en wij U geregeld terug zullen zien. Bovendien hebben de heer en mevrouw Boudrie om tien uur de koffie al bruin en is het in de bovenzaal van ons stadion gezellig en warm. Zoals U ziet, niets staat Uw komst in de weg en als er avond of morgen in het eerste elftal één van Crook's jeugd-discipelen opduikt, behoeft U dan niet aan Uw buurman te vragen: „Zeg, wie is dat?" Nou, folks, tot Zondagmorgen dan! Juniores 3 heeft het de laatste tijd al heel slecht getroffen. Niet eenmaal konden onze derde-elftallers een balletje trap pen. Wat zullen die knapen een voetbal-woede hebben, als zij weer in het veld komen. Juniores 4 de eerste Ajax-kampioen. Door D.J.K. 2 maar met liefst 250 in de pan voetbalpan dan altijd te hakken, behaalden onze boys het kampioenschap. Ongeslagen nog wel. Gefeliciteerd, jongens! Hier volgen de namen van de kampioenen. Dukker Michels Bauer Massing Holstein De Wit Nijhuis Zwager De Haan Visser Van Tol Van Dekken Dat er nog vele elftallen dit voorbeeld mogen volgen! Het adspirantenvoetbal lag vanaf 18 December stil. Zondag j.l. is ook voor die knapen de bal weer gaan rollen. Zoals U al begrepen zult hebben, deden de juniores ook mee. Juniores J trok naar de Volewijckers en haalde daar middels een 23 overwinning de punten weg. Juniores 2 deelde met Blauw Wit (22), zodat we, met betrekking tot de eerste plaats, nog even wijs zijn. Adspiranten 1 kreeg Zeeburgia op bezoek, won met 10, hetgeen niet groots, maar toch voldoende was. Adspiranten 2 en 4 verloren met dezelfde cijfers (21), wat ons van het vierde erg tegen viel. Adspiranten 5, 6 en 7 deden het beter. Klopten respectievelijk T.I.W. 3 (50), T.I.W. 4 (90) en Volewijckers 7 (40). Het achtste verloor van V.V.A. 5 met 12, waarmede we het programma dan gehad hebben. BROWN. Piet Roodenburgh, de zoon van ons ere-lid, Daan Roodenburgh, werd één dezer dagen door Koningin Juliana posthuum onderscheiden, met de bronzen Leeuw van de Militaire Willemsorde. Als adspirant van onze club, had Piet alle kwaliteiten, eens een groot voetballer te worden; de hockey-sport trok echter zijn belangstelling en hierin kwam hij als een meteoor naar voren. Wij weten bijna zeker, dat Piet één van onze jongste hockey-internationals was. Een puike rechtsbuiten, geweldig snel, agressief, en de schrik van iedere doelverdediger. De oorlog kwam en Pieter toen student schaarde zich in de rtfen van de stille helden, kreeg door zijn geweldig enthousiasme al spoedig een leidende functie. Wat hij als ondergrondse werker presteerde, valt hier niet na te vertellen. Door verraad kwam hij helaas in handen van de vijand en werd gefusilleerd. Een kei van een kerel, en een voorbeeld voor velen. Rust zacht, Pieter. J. S. In ons vorig clubblad citeerden wij een berichtje uit een sportblad, dat luidde: „Twee bekende spelers van Zeeburgia hebben overschrijving naar Ajax gevraagd. „Wij gaan naar Ajax, doch wij blijven voor 100 procent Zeeburgiaan," schre ven zij aan het bestuur van hun club." Van Zeeburgia-zijde bericht men ons, dat er nimmer van beide spelers een dergelijk schrijven ontvangen werd, zodat dit bericht in de afdeling „grepen-uit-de-lucht" thuis behoort. Waarvan goede nota. De heer D. Knegt, dichter van ons clublied, heeft zijn dicht ader weer eens laten vloeien en een vierde couplet - zoals bekend bestaat ons lied uit drie coupletten gewrocht. Het bestuur is echter de mening toegedaan, de „Ajax-mars" niet langer te maken, maar had er geen bezwaren tegen, dit stukje „Vlokkie-poëzie" in ons blad te laten afdrukken. Hier komt het dan: Ons Ajax heeft reeds vijftig jaren, Neerlands voethal hoog gebracht; Meer roem steeds wist zij te vergaren, Van geslachte tot geslacht. De oude namen gaan herleven, Na halve eeuw, een nieuwe jeugd! Dit zij ons jaren nog gegeven, Tot aller dank en grote vreugd. Refrein: Heil Ajax, heil, enz. D. KNEGT. WATERGRAAFSMEER 4—AJAX 5 04. Dit was de strijd tussen de nummers één en laatst, welk verschil op de ranglijst reeds dadelijk na het begin ook in het veld tot uitdrukking kwam, toen bleek, dat de blauw-witte Meerbewoners met ons tik-tak-spelletje niet veel raad wis ten. Ernst Schetters zette na vijf minuten spelen zijn schoen achter de bal, na een pass van Velder, de rechtsback van Watergraafsmeer trachtte deze kogel te stoppen, raakte de bal half en onhoudbaar voor zijn doelman, verdween het leder in de bovenhoek, 01. André Staubach, specialiteit in kopballen, bracht kort daarop de stand op 02, na een af gemeten boogbal van rechtsbuiten Been. Nog voor de rust

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 10