Kien Jeugdvoetbal van de K.N.V.B. Honkbal. De kien-avond was ook dit jaar weer een uitzonderlijk festijn. Het doet je als clubman toch wel iets als je de turn zaal van ons Stadion getransformeerd ziet in een gezellige hal met een complete microfooninstallatie waar zeker een vijfhonderd Ajacieden bijeen waren gekomen om hun kien- lusten bot te vieren. De kersttafel, welke de gehele breedte van de zaal besloeg, bezweek haast onder de smakelijke en kostbare prijzenlast, die door de dames Dukker en Zwang smaakvol geëtaleerd was, een arbeid waar menig uurtje aan was besteed. Terloops mag nog wel even worden opgemerkt dat al deze prijzen ook nu weer door onze Leden en Donateurs be schikbaar waren gesteld, de Clubgeest is bij Rood-Wit toch waarachtig nog geen dood ding. De voorzitter kon in zijn openingswoord dan ook gewagen van een gezellig clubleven en een clubavond-commissie, die van aanpakken weet. En dat Ajax nog altijd een vereniging is, waar voetbal wél een bijzondere, maar niet de eerste plaats inneemt, en hij vertrouwde dat dit recept ook voor de komende vijftig jaar niet veranderd zou worden. Wat een kostelijke en kostbare cadeaux er allemaal waren, zal ik U maar niet verklappen, maar dat Uw vrouw of ver loofde zelfs een prachtige avondjapon ,,op maat" voor 18 Maart a.s. kon kienen, willen we toch even als een bijzon derheid vermelden. De edele schenkers van al dat fraais kregen onder applaus natuurlijk een eervolle vermelding, en toen kon de wedstrijd beginnen, daar de hazen, konijnen, eenden en fasanten, van ongeduld begonnen te trappelen. Wat een spanning, wat een spanning, vooral toen het eerste „kien" weerklonk. De winnaar koos ditmaal geen eieren voor zijn kien, maar wel een prachtige stofzuiger; ja, er waren moordprijzen bij. En daarna ging het sneller, maar iedere kienkaart werd gecontroleerd en daar de dames en heren die gelijk kien had den, lootten, voorkwam dit onnodig gedraaf en gehol. Het uitzoeken van de prijzen nam helaas te veel tijd in beslag, en het zou zeker aanbeveling verdienen, als onze actieve clubavond-commissie in het vervolg zélf de prijzen vooruit bepaalde. Ieder prijsje is per saldo toch welkom, en een winnares of winnaar kan dan altijd nog proberen met een ander te ruilen. Hoofdzaak moet zijn, een prettige en leuke kerststemming, met na afloop een gezellig dansje. Ook zou het aanbeveling verdienen als de adspiranten hun eigen kienfeest kregen op een Zaterdagmiddag b.v. daar ze nu véél en véél te laat thuis kwamen, en enkelen met prijzen, die ze eigenlijk niet eens mogen vervoeren. Maar Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd, en waar gewerkt wordt ontstaan foutjes, die echter verbeterd kunnen worden. J. S. Zaterdag 10 December zagen wij, de heer Wijting en onder getekende, twee jeugdelftallen op het Mosveld in actie, welke elftallen waren samengesteld door de Jeugdcommissie van de K.N.V.B. Hoewel niet groots, wat in hoofdzaak te wijten was aan het slechte plaatsen der bal en het niet vrij lopen der spelers, werd af en toe aardig voetbal gespeeld, echter vast niet beter dan een goede juniores-wedstrijd in onze A.V.B. Na afloop thuis hebben wij deze wedstrijd de revue nog eens laten passeren en moeten in de eerste plaats constateren dat de samenstelling van deze elftallen, niet volgens een juist systeem heeft plaats gevonden, maar volgens hetgeen wij ge zien hebben deze samenstelling op informatie bij de clubs moet zijn geschied. Steeds weer moeten wij constateren, dat de samenwerking tussen commissies van de K.N.V.B. met deze der onderbonden, veel te wensen overlaat, hetgeen ook bleek op het terrein van de Volewijckers in een gesprek met leden van de Jeugdcom missie der A.V.B.welke heren totaal niet op de hoogte waren van deze jeugdwedstrijd en zelfs geen opstelling der elftallen mochten ontvangen. Nu was deze wedstrijd een K.N.V.B. zaak, dus was de Jeugdafdeling der A.V.B. hierbij overbodig. Over de wedstrijd het volgende. Van onze beide backs, de juniores Van Mourik en Boskamp, die thans geregeld in ons tweede seniores-elftal spelen en in het in het wit geklede elftal uitkwamen, was Boskamp stellig de beste speler, temeer daar de rechtsbuiten der groen-zwarten een zeer goed voetballer bleek te zijn; ook de keeper en rechtsbuiten kunnen op een beste wedstrijd terugzien, de overige jongelui waren middelmatig en absoluut niet waard nogmaals een kans voor een jeugdelftal te krijgen. Men behoeft de jongens niet zo ver te laten komen, daar uit de Amsterdamse juniores en jeugdspelers stellig een elftal samengesteld kan worden, dat veel en veel sterker is als deze in het wit gestoken knapen. Vooral de linksbuiten en midvoor waren spelers welk o.i. nooit in een 1ste elftal zullen komen, omdat zij daarvoor te veel missen. In het in groen-zwart gestoken elftal was o.i. het beste de keeper; linksback en spil waren voldoende, terwijl de voor hoede, die uit lichte en jonge spelers bestond, goed voetbal te zien gaf en de rechtsbuiten hier wel de beste speler was. Gaarne zullen wij deze jongens nogmaals in een jeugdelftal terug zien. De belangstelling was over het algemeen niet groot en misten wij enkele leden van onze Elftalcommissie. Het doel van defee wedstrijd is ons heden nog niet duidelijk, doch wil men sterk jeugdvoetbal naar voren brengen, dan is samenwerking tussen de diverse onderbonden dringend nodig en moet men zeker niet langs elkander heenlopen. A. DE WIT. Na mijn oproep in het vorig clubnieuws hebben verschil lende adspiranten te kennen gegeven, dat zij deze zomer wen sen te honkballen. Verdere aanmeldingen zie ik met belang stelling tegemoet. Het commissielid A. M. Hordijk is thans telefonisch aan sloten onder nummer 25232. Elkeen in ons honkbalwereldje weet, dat het scheidsrech- terscorps zowel kwantitatief als kwalitatief voor verbetering vatbaar is. Ondanks alle pogingen die daartoe van bondszijde zijn gedaan, is dit vraagstuk nog steeds niet opgelost. Tijdens de laatste algemene vergadering deelde de bondsvoorzitter mede, dat het in de bedoeling lag dit voorjaar wederom scheidsrechtercursussen te organiseren. Mocht hiervoor te weinig belangstelling bestaan, dan zou de Bond er toe moeten overgaan althans in de honkbalcentra de verenigingen te verplichten net zoveel scheidsrechters te leveren als zij met seniores-negentallen aan de competitie deelnemen. Laten wij hopen, dat het niet tot deze noodmaatregel behoeft te komen. In de eerste plaats wordt met niet gaarne tot iets gedwongen en in de tweede plaats is het zeer de vraag, of daardoor het scheidsrechterscorps wordt „versterkt". Slechts indien alle honkbalbesturen resp. -commissies hun volle medewerking verlenen, is er een goede kans, dat de cursussen hun vruchten zullen afwerpen. Ajax telt verschil lende personen die geregeld wedstrijden leiden. Dit houdt echter niet in, dat wij het hierbij maar moeten laten. Het vorige jaar heeft onze club bij het werven van abonné's voor Honkbalnieuws een goed figuur geslagen. Laten wij er thans toe bijdragen, dat er op de scheidsrechterslijst vele namen van clubgenoten voorkomen. Vooral oud-spelers zijn van harte welkom. Dikwijls tref ik spelers die vrij zijn, bij wedstrijden van andere clubs als toeschouwer aan. Ik zou hun willen vra gen, zich ook eens als scheidsrechter verdienstelijk te maken. Jullie weten zelf, hoe onprettig het is, het zonder een voldoend aantal functionarissen te moeten stellen. Ik ben steeds bereid de nodige inlichtingen te verstrekken. Uw aanmelding als scheidsrechter verwacht ik gaarne spoedig. E. H. VAN TUYL, Fahrenheitsingel 43.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 8