H. REPKO Van het Secretariaat. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE spel der 't Gooi-ploeg natuurlijk niet vreemd was. Zo verloren we dan tegen een team, dat qua voetbal weinig te genieten gaf en zich slechts staande wist te'houden door alles te geven, wat het aan defensieve kwaliteiten op te brengen had. Echt typisch Hollands voetbal, voor de aanhangers van de win nende ploeg het summum van voetbalgenot. Een verschijnsel, dat niet alleen bij clubvoetbal voorkomt, maar de laatste jaren en nog vroeger, ook bij interlandmatches. Hoe verheerlijkt liep het Stadion leeg, als we qua voetbal aan onze tegen standers niet konden tippen en toch wonnen. De sportjourna list greep naar zijn lier, bracht ons een ode aan de tactiek. Maar als de tactiek, of liever die speciale tactiek, ons niet meer kon redden, tjalees dan nog maar eens de ver slagen der laatste interlandmatches. Arme Barbertje De ex-A.D.O.-er Timmermans weet er van mee te praten. Tegen Frankrijk maakte hij furore, het regende sterren en strepen aan het krantenfront, de rest weet Umisschien heeft hij er een dik belegde Franse boterham aan overgehou den, wat wij voor hem hopen. Als we dan tot slot nog vertellen, dat de strijd daar in de Gooise dreven in de beste verstandhouding verliep, weet U zo ongeveer hoe en waarom we het nieuwe jaar met een nederlaag inzetten. AjaxE.D.O. 30. Het dreigde weer het zelfde liedje te worden. Rood-wit was sterker, speelde veel en veel beter dan de gerugnummerde E.D.O.-ers schaf die onaesthetische shirtbedervers, waar niemand interesse voor heeft, toch af maar kon het niet tot een doelpunt brengen. Onze aanvallers trokken onvermoeid naar de E.D.O.-veste, doch telkens dook daar een Haarlemmer op om, het scoren te beletten en was er na eindeloos combi neren geen rood-zwarte speler meer, die nog gepasseerd moest worden, dan stond er tussen de palen altijd nog een mannetje met een hel-gele trui, die, soms op fantastische wijze, een doelpunt voorkwam. Schoten van Bruins, Michels en Drager sloeg en stompte hij uit of over zijn doel en dook, als er wat te duiken viel, op de voeten van vriend en tegenstander. Knap werk, dat echter voor ons totaal geen zoden aan de dijk zette. Dat spelletje heeft vrijwel tot aan de rust geduurd, met als enige afwisseling een enkele E.D.O.-uitval, die, öf door onze weer prachtig op dreef zijnde half linie menig warm applaus ratelde voor deze drie knapen van de tribunes öf door Potharst en Beumer afgewezen werd. En het heeft zeker wel een half uur moeten duren, eer v. d. Pol tot het besef kwam, dat hij ook op de opstelling stond, 't Gebeurde tijdens een doorbraak via de rechtervleugel der Haarlemmers. Het was meteen dubbel werk, n.l. een scherpe voorzet onderscheppen en een fel inspringende tegenstander ontwijken. Van der Pol deed het in stijl, zodat deze E.D.O.-attack niets opleverde. Wel gaf deze aanval een bevestiging van onze indruk, dat referee De Bruyn een heel goede kijk op het spel heeft. Vaak zien wij, dat bij een situatie, zoals hierboven geschetst, de scheidsrech ter vrolijk laat doorspelen; de heer De Bruyn deed dit niet. Gaf een vrije schop tegen de onbesuisd springende E.D.O.-er. Zulk optreden geeft vertrouwen in de leiding en betekent een rem voor de man, die op de rand der sportiviteit balanceert. Met dergelijke scheidsrechters is onze sport gebaat, want zij zijn het helaas wordt het nog te weinig begrepen die enorm kunnen bijdragen totverbetering van het huidige spelpeil. De ref, die rustig en eenvoudig een wedstrijd leidt, elke zweem van hard of unfair play streng bestraft en zelfs in een twijfelgeval een penalty durft te geven, is van veel grotere waarde voor ons spel, dan de man, die met een hautain gebaar een zware overtreding wegwuift, of in het veld irriterend loopt te schoolmeesteren. We hopen, dat scheidsrechter De Bruyn nog vele malen op ons veld de fluit zal bespelen. Tot aan de rust deed zich dan verder niets bijzonders voor, doch de tweede helft was nog geen vijf minuten oud, of Joop Stoffelen ging demonstreren, hoe een goed doelpunt moet worden gemaakt. Vèr op de vijandelijke helft kreeg Joop de bal te pakken, passeerde enige tegenstanders en schoot ver volgens keihard en hoog langs de vergeefs naar de bruine kogel zwevende doelman (1-0). De harten der Ajax-suppor- ters klopten rustiger. E.D.O. liet nu haar verdedigend spel enigszins varen, probeerde bij Van der Pol te komen, wat zo nu en dan gelukte, doch veel gevaar zat er niet in de rood zwarte aanvallen. Enkele verre schoten vlogen over ons doel en de zeldzame ballen, die de goede richting hadden, verdwenen in de veilige handen van onze doelman. Bruins deed het aan de andere kant beter, werkte zich op een gegeven ogenblik door de E.D.O.-verdediging en zorgde met een hard schot, dat puntenverlies voor ons uitgesloten was (20). Het laatste kwartier speelde de strijd zich hoofdzakelijk voor het E.D.O.- doel af, waar de Haarlemse goalie zich uitstekend weerde, doch niet kon voorkomen, dat Bruins er nog 3-0 van maakte. Alzo eindigde onze dertiende competitie-match in een niet tijdens de rust gedachte stevige overwinning, die werd bevochten door v. d. Pol, Potharst, Beumer, v. d. Hoeven, v. d. Hart, Stoffelen, Los, Michels, Bruins, Van Dijk en Drager. Het resterende programma luidt: Xerxes uit, R.C.H. uit, D.W.S. thuis, H.B.S. uit en Volewijckers thuis. Come on, folks, nog 7 V2 uur de voetbal-kiezen op elkander. Vijf Ajacieden, t.w. Potharst, Stoffelen, v. d. Hart, v. d. Hoe ven en Michels, gaan Vrijdags naar Den Haag om te trachten een plaats in het Nederlands elftal te veroveren. Of het wat op zal leveren, moeten we afwachten, maar in ieder geval: Amsterdam komt weer in trek. Toevallig kregen wij één dezer dagen een exemplaar van ,,De Sportkroniek" in handen. We lazen daarin een artikel over de slechte radio-reportages. De schrijver gaf aan, hoe het wel moet en tipte enige jonge krachten. Laten we hopen, dat de heren hun kans krijgen. BROWN. Bestuursbesluit d.d. 29 December 1949. Overeenkomstig het bepaalde in art. 60, 3e lid sub D. van het Reglement der afdeling Amsterdam, zal „bij niet tonen van een identiteitskaart op verzoek van de scheidsrechter" aan de betrokken vereniging een geldboete ad 1.worden opgelegd. In afwijking en ter aanvulling van het in de eerste alinea bepaalde, is voorts besloten: Spelers, aan wie door het bondsbureau nog geen identiteits kaart werd uitgereikt, zijn niet gerechtigd aan wedstrijden deel te nemen. Wanneer een vereniging nietemin zulk een speler laat uitkomen, wordt zij belast met een geldboete van 2.50. In deze gevallen heeft de tegenpartij niet het recht om overspelen van een wedstrijd te verzoeken, tenzij aange toond kan worden, dat de betrokken speler ook om andere redenen ongerechtigd is. Bovenstaand bestuursbesluit wordt met ingang van heden van kracht; de tot dusverre gerapporteerde overtredingen ten aanzien van de controle der identiteitskaarten zullen worden afgelegd. De betrokken clubs worden hiervoor derhalve niet beboet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 6