VAN OS Kantoorboekhandel Om te beginnen, al de lezers van de „Brown-rubriek" een in alle opzichten best 1950. Mocht U ons soms hetzelfde wensen, nou, dan onze hartelijke dank. 't Was, wat onze club betreft, niet slecht, dat einde van negen en veertig. Het begon al begin December met het Sint Nicolaasfeest in ons stadion. Een honderdvijftig Ajaciedjes en aankomende Ajacieden, heb ben daar geen gekke middag gehad. Jan Schoevaart heeft in ons vorig clubblad er één van zijn vele bontgekleurde schilde rijen van opgehangen, dus daar praten wij niet meer over. Vervolgens zijn we gaan „kienavonden". Dat was weer ge weldig, wat die kienavond-organisatoren hadden uitgekiend. Was U erbij Neen, dan bent U het één en ander misgelopen. Maar J.S. zou deze avond verslaan, dus dat verhaal vindt U verderop wel. Even willen wij nog iets uit de „kienavond- keuken" vertellen. Wij mochten een blik in de pannen werpen, die bij vriend Zwang op het fornuis stonden. Daar sta je gewoonweg van te kijken, wat er voor nodig is, om dat „kien- gerecht" gaar gestoofd op tafel te krijgen. Dagen zijn de heren van de clubavond-commissie bezig alles tot in de puntjes uit te kienen. Vriend Zwang neemt er zelfs verlof voor, anderskomt vier of vijf uur kienen niet voor elkaar. En hebt U op die Vrijdagavond de kienkaarten even goed be keken? Zevenhonderd stuks! Uitvoering: tot in de spelden- punten. Brandschoon! In de Ajax-kleuren en geen kreuk of spatje. Fabrikaat: Zwang Co. Hoeveel werkuren? En alle maal voor des Keizers baard. Ha, die gekke amateurs toch! Misschien zijn er een paar miezerige mannetjes, die nog iets uit deze rubriek willen citerenMaar wij zeggen het onze club-president na: hulde voor de clubavond-commissie! De tweede Kerstdag bracht ons dan een 30 zege op S.V.V. U begrijpt, dat het Kerstdinertje in American ,,pour le Bou- langer" was. Ripus Michels, we dachten, dat wij hem zo'n beetje kenden (hij hing als adspirant al aan ons rood-witte shirtje) liet zich die avond van een andere zijde bewonderen, of liever beluisteren. Wat een geluid! Richard Crooks is er een fluisterende bariton bij. Als U in Maart a.s. naar de Ajax-revue gaat, kunt U hem horen bulderen, wat zeggen we, „cyclonen". Jan Looyen nooit van gehoord?, nu daar hoort U t.z.t. beslist van stond Rinus trouw terzijde, maar pro beer eens tegen een Noord-Westerstorm op te roeien. Joop Stoffelen stak natuurlijk daar ben je captain van Ajax 1 voor een speech af. Als U wilt weten, hoe Joop dat doet, wel, nodig hem dan eens een avondje bij U thuis, b.v. als Uw dochter gaat trouwen. Om complicaties te vermijden: onze captain is al enige jaren getrouwd,dus komt zijn vrouw dan mee. Verder willen we U nog vertellen, dat collega Desmit mee naar Schiedam is geweest, zijn trouwe kameraad „de camera" bij zich had en dus voor het jubileumboek de „Kerst tafel" moest nemen. Dat had heel wat voeten in aarde, maar Dolf is van alle markten thuis en dus komt U op 18 Maart dit „stukje Ajax-leven" beslist tegen. Maar om op S.V.V.Ajax terug te komen; Adé gaat nu vertellen, hoe deze match verliep en hebben wij gelegenheid, even een verse pijp op te steken. Tot de volgende kolom dan! S.V.V.—Ajax 0—3. Met de fikse 30 overwinning op S.V.V., heeft ons eerste zeker een belangrijke bijdrage geleverd voor de Kerstfeest stemming in de Ajax-familie. De 30 is ons niet cadeau gegeven, hetgeen trouwens noch verlangd, noch verwacht werd. Integendeel, het is een hevig en kundig voetbalgevecht geworden, waarbij de Schie dammers qua techniek niet of nauwelijks voor ons onderdeden, doch Ajax het beste positiespel liet zien en er mee tot resul taten wist te komen, wat van S.V.V. niet gezegd kon worden. Overigens een onbegrijpelijke geschiedenis met deze voetbal- vaardige ploeg, die het vorig seizoen toch wèl wist, hoe het doel te vinden. Als de Schiedammers de paniekstemming maar eens kwijt konden raken, zou er al heel wat gewonnen zijn, maar blijf maar eens vrij van paniek in de gevaarlijke zóne! Even onbegrijpelijk als het falen van S.V.V., was hun veld, n.l. modderig in het midden, bij het drassige af, en goed be speelbaar voor de doelen. Van der Hoeven had er vooral in het begin nogal last van en toen z'n centers driemaal achtereen te kort bleken in deze Schiedamse brei, schakelde Cor over van de korte op de lange golf en plaatste een voltreffer op Rinus Michels, die er wel niet van omviel daar is méér voor nodig maar er toch wel 'n tijdje „plezier" van heeft gehad. De eerste minuut was voor ons en resulteerde na een snelle verkenning door onze voorhoede, in een corner, door Drager genomen. Maar de tweede minuut was reeds voor S.V.V., dat met vlotte passes over het modderige middenveld gleed, waarna Gosens of Köneman met die switchende voorhoede spelers is dat soms moeilijk uit elkaar te houden ongehin derd en zelfs onbedreigd op v. d. Pol afging, die zowaar het slappe schot van de S.V.V.-er nog vallend wist te houden. En zo zou het verder gaan met aanvallen om en om, met dit verschil, dat Ajax driemaal tot scoren kwam en S.V.V. de doelrijpe kansen onbenut liet, hetgeen door velen onder de rubriek „pech" geboekt werd. Of deze stelling al dan niet juist is, zal ik in het midden laten, maar pech zoals Ajax voor de rust tegen Neptunus had, met twee schoten tegen de lat, langs een geslagen doelman en het overzien van een duidelijke penalty, dit' soort pech hebben de Schiedammers niet gehad. Neen, de nul komt niet op rekening van lat of palen, maar kon als Kerst-pluim op de hoed van onze verdediging gestoken worden. Alle S.S.S.-geruchten ten spijt, heeft S.V.V. zijn offensieve geest weten te bewaren en onze achterhoede heeft er handen vol wat v. d. Pol betreft en de rest „voeten" vol werk aan gehad om de felle S.V.V.-voorhoede in bedwang te houden. Onze eerste grote kans kwam na ongeveer vijf minuten, toen een dreigende doorbraak van Bruins in het centrum nog juist voor de strafschoplijn met de hand gestopt werd door Corvelijn. Uit de haastig genomen vrije schop, die afketste op de Schiedamse verdediging en onvoldoende weg gewerkt werd, kwam ons eerste doelpunt. Michels ving de bal op, kon wel niet helemaal van de lat afblijven, maar be perkte zich gelukkig tot de onderkant, vanwaar de bal achter Opschoor's rug in het doel caramboleerde. S.V.V. ging hierna hevig in het offensief, doch v. d. Hart en Beumer bezweerden met een paar resolute kopballen de meest dreigende momenten. Van Dijk demonstreerde aan de andere kant en tot groot genoegen van ons allen hoe men kansen benut, slipte na een misser van de S.V.V.-spil langs Steenbergen en Opschoor werd uitlopend kansloos geslagen, 02. Er waren toen 20 minuten gespeeld en de resterende 25 minuten vóór de rust was Ajax het meest in de aanval en zeker het gevaarlijkst, doch juist in deze periode van overwicht bleven de Ajax-doelpunten uit. Bruins gaf op maat door naar Michels, die wat te veel naar rechts uitweek en een door braakpoging van Bruins zelf liep klem in de S.V.V. verdedi ging. Kort voor de rust kwam er nog een aanvalsgolf van de Schiedammers. Van der Pol en Potharst deden enige malen voortreffelijk werk en een fel schot werd door Stoffelen tot corner verwerkt. Na de hervatting was aanvankelijk het initiatief aan S.V.V.- zijde en probeerden de Schiedammers met hoog tempo onze verdediging omver te spelen. Beumer kreeg het toen moeilijk tegen de gevaarlijke Schrümpf, maar in het midden was er altijd weer een Cor v. d. Hart om het gevaar te keren en niet te vergeten v. d. Pol, die met een schitterende save de Waarom zult U zoeken naar een adres? heeft alles voor Uw kantoor Weteringschans 223 - Telef. 31842 - Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 4