Guus Drager en het Nederlands elftal. Aj ax-Indonesië—Comi té AJAX2-D.O.S.2 2-0. Burgerlijke Stand. Bestuursmededelingen SIEBREN BAANTJER KAMERBEWONERS! Desgewenst elke week 1 H.L. BRANDSTOF in stofdichte papieren zakken. Burgers en Hageman Govert Flinckstraat 336 - Tel. 24613 - Amsterdam-Z. Guus Drager Onderstaande berichtjes lazen wy in „De Sportwereld"het sport blad, waarin o.a. Wil van Beveren op beschaafde wijze het woord voert. Toevallig kennen wij Wil van heel dichtbij, weten, dat deze sportsman wars van sensatie-berichten is en zich verre houdt van op dringerig- of schreeuwerig gedoe. Daar deze berichtjes op onze ver eniging sloegen, hebben wij ze overgenomen, commentaar er op laten wij echter aan onze lezers over. „In onze beschouwing van de wedstrijd AmsterdamZwalu wen deelden wij mede, dat Drager weer in de Ned. Elftal Club was opgenomen, een mededeling, die een Bondsofficial ons had verstrekt en die ook Guus Drager hiervan in kennis had gesteld, Zondagavond j.l. is men echter tot andere gedachten gekomen, ook al wordt de Ajacied op het ogenblik als onze beste rechtsbuiten beschouwd. Maar Drager kan nu eenmaal niet meer onder de jongeren worden gerangschikt, hoewel dit bezwaar feitelijk ook voor een Van der Sluys en Van der Hoeven geldt. Hieruit zou kunnen worden afgeleid, dat, met het oog op de wedstrijd tegen Engeland B., Lenstra vermoedelijk weer als rechtsbuiten zal worden opgesteld, nu op Nieuwjaarsdag bewezen is, dat hij niet de aangewezen binnenspeler is. Het is natuurlijk sneu voor Drager, die weer aan zijn beste dagen herinnert en met veel animo de training in zijn club volgt om mede te helpen het 50-jarig bestaan van Ajax met een kampioenschap te bekronen." „Twee bekende spelers van Zeeburgia hebben overschrijving naar Ajax gevraagd. „Wij gaan naar Ajax, doch wij blijven voor 100% Zeeburgiaan," schreven zij aan het bestuur van him club. Wij geloven niet, dat deze overschrijvingen met volle overtuiging zijn gedaan Kort geleden spraken wij één van de gerepatrieerde Ajacieden. Natuurlijk kwam ons gesprek op de Ajax-pakket- ten en kregen wij tot in de finesses uitgebeeld, hoe de reacties bij ontvangst van zo'n Ajax-zending waren. Wij zullen, of beter, wij behoeven U dit beeld niet op te hangen, U kent het wel. Toch vragen wij nog even Uw aandacht, niet voor „het beeld", maar wel voor het feit, dat nog tien Ajacieden zich in de tropen bevinden. Die clubgenoten zullen, koste wat kost, iedere maand hun Ajax-pakket hebben. U hebt aan al de Ajax-pakketten, die reeds werden verzon den, steeds meegedaan. Dat was verbazend sympathiek van U, maar dat U blijft meedoen een stuk scheerzeep, een reep chocolade, een rol pepermunt wordt in dank aanvaard is nog sympathieker van U. U weet, waar U terecht kunt, maar voor het gemak geven wij nog even de adressen: J. Elzenga, 3e Helmersstraat 47 b.; M. Wijting, Haarlemmerweg 147; A. Th. Schroder, 2e v. d. Helststraat 37 hs.; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duiven- drecht; J. Boudrie, Ajax-stadion; H. Schuuring (voor de Ajax- jeugd); Th. J. Muller, Veeteeltstraat 51 (voor Betondorpers). Alle Ajacieden doen dus mee, Voor onze jongens overzee. Onze reserves hebben zich vooral voor de rust prachtig ge weerd en de tweenul voorsprong reeds in de eerste helft behaald, was dan ook dubbel en dwars verdiend. Het eerste doelpunt was een mooi vrijgemaakte bal van Brokmann, door Leeser feilloos ingeschoten. Wim Huis scoorde de tweede goal, ook al door keurig voorbereidend werk van Theo. Leentvaar hield zijn doel op uitmuntende wijze schoon, hij dirigeerde de gehele achterhoede, zijn uit trappen en wegwerpen worden nog steeds beter, en hij hield er één knoert uit, die wij allemaal reeds telden. Een pracht- save. Wé bleven veel en véél sterker, het was werkelijk een lust onze reserves zo te zien ploeteren en sjouwen, maar ofschoon we nog diverse dotjes van kansen kregen, tot scoren konden we niet meer komen, en met 20 gingen we thee-drinken. In de tweede helft was ons spel helaas en stuk minder, wél werd er nog hard gewerkt, maar het was geen team meer, dat we zagen, en dat was wel erg jammer. Want we komen toch allemaal om zes kwartier goed voetbal te zien, en onder géén beding zijn wij trouwe supporters met minder tevreden. Maar we houden met deze uitslag de kans in eigen handen, luitjes, doe dus je uiterste best. Rolf was een beste rechtsbuiten, maarspeel de bal toch sneller af boy, een ander betaalt toch óók zijn contributie. En Boskamp, ga toch niet zo ver naar voren, op deze wijze geef je de tegenpartij te veel kansen, en dat is toch niet de be doeling. Je partner, v. Maurik, blijft bij zijn vleugelspeler, safety first old-chap. Alle spelers verdienen een pluim voor hun harde werken, perspectief zit er waarlijk wel in. D.O.S. viel ons wel een tikkeltje tegen, een beetje ver jonging zou dit team heus geen kwaad doen. J. S. Geboren: De heer en mevrouw J. Potharst M. C. Potharst—Sander geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Yvonne. De heer en mevrouw H. A. Smit geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Marga. Namens Ajax onze hartelijke, felicitaties. Het bestuur van de A.F.C. „AJAX" geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van één der oudste donateurs, de Heer Hij ruste in vrede. Het Bestuur. Voorgesteld als werkend lid: de heren C. F. H. M. Tak, G. J. de Heer, Chr. J. Schoonenberg, B. C. Wessels, H. Smit, E. A. Preston, K. W. Blits, H. Sonnevelt, A. Waldeck. Voorgesteld als junior-lid: H. J. Draayer, T. v. Donkelaar, H. de Grebber, Th. G. Versteeg, J. W. v. d. Klundert, W. A. Maarsen, W. Waayer. Voorgesteld als adspirant-lidJ. A. J. Bout, R. Buys, A. Groen, C. de Jong, W. F. Kluft, H. E. de Kwaadsteniet, D. Kaan, J. C. Muller, G. J. J. Mulder, W. F. Runneboom, J. C. v. Vegten, P. de Haan, A. M. Degger, A. ten Have, J. Hooi veld, J. Houtkamp, J. Quakernaat, A. L. Blekkenhorst, J. Olt- huis, J. J. Boers.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 14