18 Maart 1950. Ons Gouden Jubileumboek. Halve eeuwfeest A.F.C. „AJAX" Adspiranten en Juniores, opgelet! Nieuwjaarswensen. Onze revue staat nu al heel aardig1 in de grondverf en in de komende weken moet de glansverf er over. Maar eerst wordt alles nog eens extra afgeschuurd, alvorens schrijver en regisseur er de verniskwast overheen halen. Ja, het is een héél karwei, dat een geweldige ausdauer vereist. Oneindig passen en meten is nodig en van iedere deelnemer wordt het alleruiterste gevergd. Maar daar de wil er is om er het allerbeste van te maken, wordt het een werkstukje waar héél Ajax plezier van zal beleven. De lach en de traan werden op de juiste manier ingelast, de zang komt werkelijk stralend om de hoek kijken, de dans krijgt Ziegfield-girls- allures, nu nog wat van het adembenemende „tempo", dat de extra-klasse verraadt, en de revue kan van stapel lopen. Maar eerst moeten de costumes nog worden aangemeten, het wordt een exotische kleurenweelde ook moeten de har nassen, helmen en lansen extra worden opgepoetst. Natuurlijk zijn ook de decorschilders al druk bezig, de zevende voetbal hemel waarin Ajax jubileert komt er appetijtelijk uit te zien, de pruiken en krullen wachten op een extra krultangetje, want ook het kapwerk moet „achttien" zijn. O ja, de muziek moet natuurlijk ook haar tale spreken. U hoort wel, dat er héél wat komt kijken alvorens een revue pan-klaar is. Ongeveer vijftig sterren zult U kunnen bewonderen, en als goed clubman hoop ik, dat er minsents drie Internationals aan mee zullen werken, n.l. Stoffelen, Michels en v. d. Hart, terwijl ook Guus Drager en Gerard Fischer beiden een moord rol vervullen. Nee, onze prominenten staan niet bepaald bui- ten-spel, de clubgeest is springlevend in Rood-Wit. Gaarne zou ik U wat meer over „vijftig jaar Ajax" willen vertellen, helaas het is me streng verboden, maar dat het iets bijzonders wordt, kan ik U met de hand op m'n hart ver zekeren. Nee, ik mag mets meer vertellen, Heb nog eventjes geduld, Maar er staat wat op de kookplaat, Waar straks héél rood-wit van smult. Nog een snufje zout en peper, En wat kruiden er doorheen, Boskamp is een reuze-kokkie, Heus, dat is een phenomeen. Want al deden onze jongens, Ook een onberaden stap, Ja, die 10 bij de Gooiers, Is een klontje uit de pap. Voetbal blijft toch altijd voetbal, Al zat het Ajax vast niet mee, Voor straf doen wij het zonder „Mosterd" Bij ons jubileum-diner. TRIC-TRAC. Werkende en ondersteunende leden. Mijne heren, Sedert onze opgaaf in het clubblad van December, is aan giften binnengekomen de som van 199.60, derhalve thans een totaal gevende van 1303.15. Dus van slechts 20% van alle leden kwamen giften binnen. Dit magere resultaat noopt ons, wederom een oproep tot de achterblijvers te richten. Wij herhalen, iedereen moet meedoen, hoe weinig ook en dat de wil er bij velen is, blijkt ons uit de gaven van 50 cent, 75 cent en een gulden. Toont nu Uw club liefde en draalt niet langer. Wij herhalen nog eens, gaven kunnen gezonden worden aan W. F. Egeman, Postgiro 269768, of Giro E 1562. De tijd is thans kort, stelt ons toch niet teleur in onze verwachting. Het Comité, W. F. EGEMAN, voorzitter; L. SCHOTTING, secretaris. AJAX AUTO- EN FIETSVLAGGEN. Deze vlaggen van prima kwaliteit, zijn verkrijgbaar bij de heer C. E. de Vlieger, Middenweg 61, voor de geringe prijs van 70 cent. Er kwamen reeds héél wat bestellingen binnen voor deze extra verzorgde uitgave, maarook enige klach ten over de wel wat hoge kosten van dit boek. Ja, het drukken van dergelijke boeken kost een hele boel geld, en het geld is momenteel erg schaars- Aan passen en zuinig zijn is de leus. we weten er alles van en teneinde aan deze klachten tegemoet te komen, besloot het bestuur dit werkelijk unieke ge denkboek thans voor tien gulden ter beschikking van onze donateurs en donatrices te stellen. Zij, die reeds 15.hebben gestort, ontvangen dus binnenkort 5.- terug. Wij vertrouwen, dat dit offer aan „de Clubgeest" door onze ondersteunende leden op prijs zal worden gesteld. De datum van bestellen is verlengd tot en met 5 Febr. a.s. Onze ondersteunende leden wordt verzocht, voor lopig 5.over te maken op Girorekening no. 123977, ten name van de penningmeester der A.F.C. Ajax, Rijn straat 206, Amsterdam. Ter informatie diene, dat het boek geheel op kunst drukpapier zal worden gedrukt, ruim 400 pagina's zal bevatten, en voorzien zal zijn van vele foto's en gebon den zal worden in linnen band. Het formaat zal 32 bij 25 cm. zijn. HET BESTUUR. Met het oog op het jubileumfeest, verwachten wij alle adspiranten en minstens dertig juniores, ZATERDAG, 21 JANUARI a.s. des namiddags 3 uur, in ons stadion. Deze uitnodiging staat in verband met het défilé, dat onder leiding van de heer Roeg, ter gelegenheid van ons gouden feest wordt gehouden. Alle adspiranten van 1216 jaar, niemand uitgezonderd en minstens dertig juniores, zijn dus Zaterdag a.s. in ons stadion te vinden. Jongens, er wordt op jullie gerekend door de heer Roeg en DE JEUGDCOMMISSIE. Het bestuur der A.F.C. Ajax zegt langs deze weg hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, die ter gelegen heid van de wisseling des jaars, bij het secretariaat binnen kwamen en maakt van de gelegenheid gebruik, al deze vrienden van onze club een gelukkig en voorspoedig 1950 toe te wensen. Ook de redactie van „Het Ajax-Nieuws" mocht vele Nieuw jaarswensen ontvangen, waarvoor zij zeer erkentelijk is en op haar beurt, via de „Ajax-krant", deze wensen reciproceert. Een speciaal woord van dank aan de heer A. Scholing, Dr. Vos-paviljoen, Sanatorium „Zonnestraal" te Hilversum, die zijn Nieuwjaarswens richtte: „Aan alle jongens van het eerste- en andere elftallen, bestuur, donateurs, trainer en redactie van Ajax." Wij, d.w.z. de Ajax-familie, wensen deze supporter door dik en dun, die reeds enige jaren in genoemd Sanatorium vertoeft en bij alle mogelijke gelegenheden blijken geeft van zijn grote belangstelling voor onze- en ook zijn club, een gelukkig 1950 en een spoedig algeheel herstel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 11