Palace - Bar Dancing Ttiorbeckeplein 16 Impressies Fulham - Derby County. J. Hoven, veertig jaar sportjournalist. Na de thee werd het hoofdstedelijke overwicht onnatuurlijk groot, het was als een levend Mokums protest tegen de op vallende verwaarlozing door de Technische Commissie, en de Zwaluwen werden van het bekende kastje naar het onbekende muurtje gezonden. Dat was geen vliegen meer, maar gebrek kig fladderen, en als de Amsterdamse voorhoede niet op een schoonheidsprijs uit was geweest en wat feller op doelpunten, was het doel van keeper Hagenaar op een vrolijke keuken gaan lijken. Nu bleef het bij twee goals, één van Meyer en één van Michels. In onze beschouwing tegen Brussel, schreven we reeds, dat onze club binnenkort waarschijnlijk weer écht mee zou gaan doen en daar v. d. Hart, v. d. Hoeven, Potharst en Michels Stoffelen was reeds lang bewoner van de wonder- tent nu ook een uitnodiging kregen om Den Haag onveilig te maken, wachten we maar weer in spanning af. Onze ge hele middenlinie had een buitengewoon goede pers, en nu mompelt men weer over club-mootjes. Maar Terlouw staat een keuze van onze halflinie in zijn geheel in de weg, misschien dat ze deze eens als linksback willen proberen. Maar een keuze tussen Schaap en Michels moet toch in het voordeel van rood-wit uitvallen, al zal men ons misschien van club-chauvi- nisme gaan beschuldigen. En Drager zorgt toch ook altijd, dat de voetballiefhebber aan zijn trekken komt, hetgeen ook van Potharst gezegd kan worden. Beiden zijn blijkbaar aan hun tweede voetbal-jeugd begonnen en we vermoeden, dat ze in IJsland hiervoor een drankje hebben ingenomen. In ieder geval staan er weer enige nieuwe internationals op stapel, en met héél voetballievend Holland zingen we: vol verwachting klopt ons hart. J. S. Hier sta je dan, héél klein, eenzaam mensje, voor de immense tribune van de Football and Athletic Co. Ltd. Craven Cottage Londen S.W. 6. De „grand standwas reeds lang uitverkocht en om het „echte" eens te zien, moest je er dus wat voor over hebben. Wat wil je overigens, als er nog 40.000 van deze liefhebbers zijn? Voor jezelf sta je even uit te rekenen, hoe lang je dit wel moet uithouden. Drie kwartier van Piccadily, nog drie kwartier vóór de wedstrijd begint, anderhalf uuf spelen, één kwartier rust, dat is drie en een kwart uur op de benen. En dan nog terug. Je hoort verhalen om je heen, dat de vorige week de wedstrijd na 80 minuten spelen wegens mist is beëindigd en kijkt dan eens naar de lucht, waar het er allesbehalve opgewekt uitziet. Drie kwartier vóór de wedstrijd en dan al halfdonker door de vieze geelgrauwe mist, hoe zal het vandaag gaan, ben je die 2x/i shilling kwijt en dat staan dan? Veel keus was er deze Zaterdag niet. Arsenal en Chelsea uit, bleef over Fulham en Charlton. De keus viel op Fulham Derby County, naar aanleiding van de berichten, dat 24.000.-.- Johnny Morris zijn „re-appearance" zou maken, na zijn ziekte van acht weken, als rechtsbinnen bij Derby County. Nadat je een poosje heen en weer geschud bent en zo nu en dan meer hangt dan staat, komt er een man met een toeter om de menigte Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio.artisten Geopend van 82 uur 's nachts wat naar het midden te verplaatsen, maar goed, eindelijk, als je je echt in je element van sardientje voelt, komt er de eerste opwinding in de massa, die omgekeerd evenredig is aan de flegmatieke beursmensen, die je de afgelopen dagen ontmoet hebt. De menigte brandde kennelijk van verlangen, die Morris in actie te zien, aan welk verlangen eindelijk zou worden voldaan. Beide elftallen speelden met een stopper spil en de voorhoede in de „W"-formatie. De machines werkten direct op volle toeren en als nuchtere Hollander vraag je jezelf af, hoe het mogelijk is, dat een rechtsbuiten, zoals die van Fulham, het lapt, om in de eerste tien minuten drie maal op dezelfde wijze buitenom de back te komen en hoe evenzoveel mooie voorzetten, waarvan er twee jammerlijk om zeep gebracht worden door de inside left van Fulham. Het mooie en aantrekkelijke van het Engelse voetbal zit 'm in de verrassing, de bal komt van achter naar voren, waar een goochelaar als Morris zijn tegenstanders voortdurend in de luren legt, tot grote hilariteit van het publiek, maar de dekking, die dit heer geniet, is wel zo af, dat hij met al zijn kunstjes niet veel verder komt. Evenwel is het stopperen niet zo kleverig als bij ons. De bewegingsvrijheid buiten de gevaarlijke zone's is veel groter. De bal gaat zoveel mogelijk in de ruimte en dan wordt er geswitched dat het een lieve lust is. Je ziet een linksbuiten een bal opbrengen van zijn buitenlijn tot, als het gaat, bij het strafschopgebied, daar stuit hij op twee of drie tegenstanders en plaatst heel gemoedelijk de bal in de open ruimte van de cornervlag, waar zo snel als het kan zijn links binnen of zelfs middenvoor naar toe gerend is. Een vlot genomen voor zet volgt en één van de vele gevaarlijke situaties voor doel is gescha pen, waar meestal de keeper of de achterhoede wel raad mee weten. Over het algemeen vind je het spel te machinaal en zo van hetzelfde recept, maar je geniet van de uitstekende techniek en beheersing van deze voetbalgrootmeesters. Het opwindende in dit spel is, dat er met de bal steeds iets anders gebeurt dan je verwacht en je komt dan tenslotte tot de conclusie, dat er in dit machinale spel toch het element van grote schoonheid schuilt. Je ziet voorts niet dat starre vasthouden van een stopperspil, die rustig mee ter opstuwing van zijn aanval op trekt en dat in deze speelwijzé de klassieke pass van linkshalf naar rechtervleugel en plaatsen op de tweede paal veelvuldig worden toe gepast. Zo sta je daar te genieten van een enkeling in de 40.000 en het dringt tot je door, dat het Engelse publiek zo buitengewoon sportief is, dat het mooie staaltjes voetbal van beide partijen luid toejuicht. Het zijn allen kenners, zoals je als vreemdeling duizend en één dingen ver teld worden over die en die speler en wat die al wel presteerde. De uitslag bleef blank en voldaan over het prima vakwerk van ver dedigingen en aanvallers, kan je jezelf niet onttrekken aan de gedachte, dat toch óók de kwaliteit van het Engelse voetbalspel lager is dan vóór de oorlog. d. J. De heer J. Hoven vierde December 1.1. zijn 65e verjaardag en tegelijk zijn veertigjarig jubileum als sportjournalist. Om hier te gaan vertellen, wie de heer Hoven eigenlijk is, zou uilen naar Athene dragen zijn, want iedere Ajacied, van groot tot klein, kent deze marquante figuur uit de sportjournalistiek. Wel willen wij even memoreren, dat de heer Hoven reeds bij Ajax langs het lijntje stond, toen Ajaxnog geen Ajax was, maar naar de naam Holland luisterde. Hoeveel liters inkt, de heer Hoven dan ook aan Ajax heeft verschreven, is bij benadering niet vast te stellen. Zijn deskundige pen heeft een onnoemelijk aantal artikelen aan onze club gewijd en al hoewel zijn pennevruchten niet altijd in goede aarde vielen oude jaargangen van ons clubblad, die wij kortelings, in ver band met ons jubileumboek hebben nagesnuffeld, zijn daar getuigen van bleef de jubilaris altijd „gentleman every inch". Misschien onbewust, is de heer Hoven naar ons toege groeid, klopt, gepantserd door het harde schild der objectivi teit, in zijn binnenste 'n warm hart voor onze club. De jubilaris is dan ook één der onzen en practisch de enige uit het metier der beroeps-journalistiek, die op het officiële gedeelte van onze overdekte, te midden der Ajacieden, zijn wedstrijd-im pressies opdoet. Dat deze allround sportschrijver voetbal, hockey, roeien die vele van zijn collega's tot voorbeeld kunnen nemen, nog jarenlang zijn welversneden pen in dienst van de amateuristische sport moge stellen, is de wens van de Ajax-familie. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 10