Ajax-Indië-Comité. Onze Revue. Wij gunnen Krelis z'n prachtige baan, Laat hem maar naar 't buitenland gaan. 9 Gelukkig komen binnenkort enige Ajacieden naar Holland terug. Dat zal in de betrokken families een roerend weerziens geven en wat dat betreft, trekken wij ons onder aanbieding van onze hartelijke felicitaties bescheiden terug. Maar clubgenoten, nog steeds bevinden tien Ajacieden zich in de tropen en zolang er één rood-wit-shirt-drager daar onder de brandende zon zijn militaire plicht vervult, zullen de Ajax- pakketten worden verzonden. Daar staan TJ en wij borg voor. Door Uw hulp konden wy Vrijdag 9 December j.l. een extra pakketje, een Kerst-pakket, per K.L.M. naar onze Ajax-vrien- den in Indonesië zenden. Alléén de vracht bedroeg al zestig gulden, hetgeen U een klein idee zal geven, wat er al zo nodig is, om onze actie te doen slagen. Te doen slagen is feitelijk niet juist, want onze actie is geslaagd. Ja, vrienden, het nu alweer ruim een jaar geleden opgeworpen plan, waaraan U Uw sympathie en Uw steun gaf, is volkomen geslaagd. Vol komen geslaagd, door Uw daadwerkelijke hulp, door Uw daad werkelijke steun. Daar steken wij zoals bij voetballers ge bruikelijk even een „three cheers" voor af (dank U), maar we moeten verder. Kijkt U de voorraadschuur nog eens even na! U weet het, chocolade, sigaretten, tabak, scheer zeep, scheermesjes, pepermunt, kortom van die dagelijkse artikelen, zij zijn in Indonesië even duur als hier de peper. Mocht U weer mee willen doen en dat doet U natuurlijk dan kunt U zich in verbinding stellen met: J. Elzenga, 3e Hel- mersstraat 47b; M. Wyting, Haarlemmerweg 147; A. Th. Schroder, 2e Van der Helststraat 37 hs.; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, DuivendrechtJ. Boudrie, Ajax-stadion; H. Schuuring (voor de Ajax-jeugd); Th. J. Muller, Veeteeltstraat 51 (voor Betondorpers). Bij voorbaat onze dank! Alle Ajacieden doen dus mee, Voor onze jongens over zee. Het kan werkelijk een prachtige revue worden, waar héél Ajax plezier van kan beleven. Maar op ver zoek van Joh. Boskamp moeten we alle deelneemsters en deelnemers nog eens op het hart drukken, vooral op tijd te beginnen en niet één avond meer te ver zuimen. Er moet nog bijzonder hard en energiek worden ge werkt, alle rollen moeten goed uit het hoofd worden geleerd en laten de ouders van de meisjes toch goed begrijpen, dat het eenvoudig niet te vermijden is, dat hun dochters wat later als gewoonlijk thuiskomen. Het Ajax-bestuur doet een dringend beroep op alle medewerkenden om hun beste beentje voor te zetten. Willen wij iets gróóts bereiken Moeten we ons best meer doen, Vijftig jaren Ajax-voetbal, En misschien weer kampioen. In die halve eeuw daar zijn er, Héél wat liters zweet gestort, Maar we deden het met liefde, Three-cheers voor de voetbalsport. 18 Maart gaan wij eendrachtig, Vrolijk, opgewekt en blij, Vijftig jaren Ajax-voetbal Trekken dan aan ons voorbij. Dade, Holst, en Wim en Stempel, Ajax zo het is en was, Werk dus voor die gouden mijlpaal, Voor ons grote feest in Kras. TRIC-TRAC. Krelis, die zolang we ons heugen, Voor geen enkele baan wou deugen, Werd gister is me dit even een bof Zo maar ineens gepromoveerd tot prof, Alleen omdat een vreemd sprekende man, Zei, Caramba, die Krelis kan er wat van, Ze boden hem een groot aantal Lire, En kan nu direct wel gaan renteniert, Natuurlijk werd Krelis van alle kanten, Ge-interviewd door diverse couranten, Hij vertelde dat hij héél spoedig ging, Spelen voor een Italiaanse vereniging. Ja, verdorie, de naam ben ik vergeten, Maar hij kon er ruimschoots van eten, En of hij nu schopte in Rome of Turijn, Dat zal me zo een zorg zijn. De sport-pers rouwde in een extra-editie, En wezen op onze verzwakte positie, Geef Holland toch profs, dat is Hollands wens, Kijk, nou gaat Krelis weer over de grens, Onze amateurs zijn daar bijzonder in trek, En de K.N.V.B. is bepaald stapelgek, Want wat zouden de clubs voor dit deserteren, Niet een hoge transferskunnen toucheren. Lotsy c.s. ach, wil je bezinnen, Laten we nooit aan het profschap beginnen, Sport blijve MIDDEL en worde nooit DOEL, Nu is het een BRON, dan wordt het een POEL. En wanneer onze jeugd z'n dorst daaraan lest, Dan wordt er jong-Holland hartgrondig verpest, Wat ze ook fluisteren van onze Bond, In wezen is daar de boel nog gezond. TRIC-TRAC. IDENTITEITSKAARTEN. Spelers, uitkomende in de onderafdeling van de K.N.V.B., afdeling Amsterdam (voormalige A.V.B.), vergeet vooral Uw identiteitskaart niet mede te nemen stop de kaart in Uw voetbalkoffer het voorkomt moeilijkheden! Joop Stoffelen neemt U ons niet kwalijk, dat wij het nog even vermelden, U vindt ons misschien vervelend worden was de enige Ajacied, die in de schaduw van het Nederlands elftal zat. Tegen Denemarken n.l. op de reservebank. Het was de twaalfde keer, dat Joop dit plesante baantje opknapte en hij zal dus het record ,,reserve-bank-zitten" al angstig dicht benaderen. Houd je taai, Joop, en onze felicitaties. INFORMATIEDIENST TERREINKEURING. Indien de verenigingen prijs stellen op het behouden van de zo nuttige informatie-adressen, voor wat betreft de informatie der terreinkeuring, dan dienen zij hare leden er met klem op te wijzen, dat telefonisch geen inlichtingen kunnen worden gevraagd. Wanneer dit, ondanks deze hernieuwe publicatie, toch nog geschiedt, dan zal op de belangloze medewerking van die informatie-adressen niet langer gerekend kunnen worden. M.a.w., dan verdwijnen ook de lijsten uit de étalages van die adressen en wordt de consuldienst onuitvoerbaar en nutteloos De leden dienen dus uitsluitend de heer W. Bruynestein of de heer A. de Wit te bellen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 9