Café A. J. KROM KunstGeBitTen J eugd-voetbal-flitsen De Sint en Pieterman bij Jong-Ajax op bezoek. Weesperzijde 8 - Telef. 56339 voorheen Hoogewoonink Ulrechisesiraai 76 Telefoon 45343 8 Zondag j.l., best weer om te voetballen, een grasmat droog als kurk en toch alles afgekeurd. We begrepen er niet veel van, maar dat zal wel aan ons hebben gelegen. De big-match AjaxBlauw Wit jun. 1 ging dus niet door, zodat er van ons eerste juniores-team niets te vertellen valt. Gemakkelijk en rap klaar. Juniores 2 kwam eenmaal in< het veld en wel tegen D.W.S. 2. Het werd een 21 Ajax-overwinning, maar overtuigend was ze niet. In ieder geval weer twee punten bij elkander geschopt, hetgeen wel niet de hoofd-, maar toch een bijbedoeling van jeugdvoetbal is. Juniores 3 bofte, kwam tweemaal op het toneel, doch moest 1 punt prijs geven, n.l. tegen T.I.W. Wij waren er zelf bij, zagen een zekere zege de mist in gaan, doordat tien minuten voor het einde T.I.W. geheel onnodig de kans kreeg gelijk te komen. Dat was van de aanvoerder niet handig bekeken, jongens. Door een paar mannetjes in de verdediging terug te trekken, temeer daar jullie slechts met tien man speelden, was er geen kou aan de lucht geweest. In ieder geval is dit gelijk spel, door de numerieke meerderheid van T.I.W.nog een knappe prestatie geweest. Tegen Blauw Wit 3 werd een 24 overwinning geboekt, hetgeen best werk was. Goed zo, knapen! Juniores 4 liet twee overwinningen noteren. Het ging met doelpunten maken weer aan de lopende band. Rapiditas 2 (114) en Oranje Zwart (70). Totaal-generaal: zes ge speeld en zes gewonnen. Doelpunten cijfers zullen we. bij ge legenheid wel eens uitrekenen. Knap werk, boys! Adspiranten (eerste elftal) mochten in een vriendschappelijk partijtje hun krachten meten met de juniores van Zilver meeuwen. De Zilvermeeuwtjes hadden van onze adspiranten niet terug en verloren kansloos met 50. Van het competitie front geen nieuws. Adspiranten 2 bond de strijd aan met D.W.S. 2. Het werd een kleine Ajax-zege (32). Tegen de Volewijckers 2 ging het feest niet door, dus wachten op betere tijden. Adspiranten 3 moest het opnemen tegen de reuzen van O.V.V.O., deed dat lang niet slecht, maar verloor toch met 12. Ook N.F.C. 1 bleef onze derde elftallers de baas (21), hetgeen geen schande was. Adspiranten 4 ging op visite bij Watergraafsmeer 2, can- didaat voor de bovenste plaats, maar was zo onbeleefd de punten mee te nemen (30), waardoor onze boys fraai aan de kop gaan. Keurig, boys, en nu maar volhouden. Adspiranten 5 had vrijaf, dus geen nieuws. Adspiranten 6 deed buitengewoon goed werk door Vole wijckers met 30 te kloppen, 't Was meer dan onze jongens toekwam, want Volewijckers was in het veld sterker, doch wist de kansen niet te benutten. Bij ons vlotte dit werk beter en zo trokken onze boys aan het langste end. Adspiranten 7 evenals het vijfde: geen voetbalvreugde. Adspiranten 8 leed de eerste nederlaag, n.l. tegen D.W.G. 2 (12). Een lelijk klontje uit de kampioenspap, boys, maar het beste paard struikelt ook wel eens. Volgende keer beter op jullie tellen passen, jongens. Alzo zijn wij dan weer aan het einde van ons overzicht. BROWN. Het was ondanks het slechte weer een prettige middag in ons stadion, waar de Ajax-jeugd acte de presence gaf, en voor het forum van St. Nicolaas en zijn zwarte schaduw verscheen. Paternotte had, als altijd, voor keurige films gezorgd bedankt, kerel en de bovenzaal was door de goede zorgen van de heer Boudrie omgetoverd in een eerste klasse bioscoop. Kwart voor drie werd de toekomst van Ajax door onze voorzitter verwelkomd en begonnen de filmverhalen. Een bont allerlei, maar alles even interessant. Als men b.v. ziet met welk een enthousiasme en concentratie basketball op de Amerikaanse scholen wordt beoefend staat men toch even te kijken, de sport is hier dan toch maar een stiefkindje van de autoriteiten. Poppey verorberde natuurlijk ook nu weer zijn extra portie spinazie en demonstreerde hierna weer enige staaltjes van zijn kracht, dat de Jeugdcommissie er ernstig over gaat denken, dit jaar op Voorland deze groente te gaan poten. Dat kan wat worden, jongelui, mélar denk er aan, dat ook de tegenpartij mag mee eten. Anders is het geen kunst om steeds te winnen, dus sportief blijven. Het was ongeveer half vijf, dat de goede Sint met dubbel zwart zijn visite aan de jeugd bracht, en het moet gezegd, ze konden best met elkaar overweg. Sint Nicolaas liet alle captains bij zich komen informeerde haarfijn naar alle bijzonderheden van ieder elftal, deelde vermaningen uit, liet enige boosdoeners door Piet be rispen wat spreekt die vrijer vloeiend z'n Spaans en zou dan maar van verdere straffen afzien. Daarna onderhield de Heilige zich nog even met Walter Crook, die hij bedankte voor de goede zorgen ,aan de Ajax-jeugd besteed. De jongelui hadden zelf voor een cadeautje voor Walter Crook gezorgd, een prachtige wollen das die de Sint namens de jongelui overhandigde. Over het algemeen was de Sint niet ontevreden, maar bij de juniores waren enige lastige knapen, die hun houding zullen moeten wijzigen .willen zij lid van Ajax blijven. Verder waren er enige jongelui, die blijkbaar dachten dat ze nu omdat ze nu eenmaal lid van Ajax zyn niet meer behoeven te trainen. Ze kregen nog één laatste waarschuwing om hun leven te beteren. Sint Nicolaas besloot met de volgende woorden: „Ajax kan alleen groot blijven, door het voort brengen van goede voet ballers, jongelui, die voor hun club alles over hebben en er voor zorgen, dat zij 's Zondags fit in het veld staan en met gemak hun wedstrijd uit spelen. Bedenkt toch, dat bijna alle spelers uit Ajax 1 ook uit onze jeugd voortkwamen. Deze kans is er ook voor de jongens van thans en in dit verband bracht hij hulde aan de juniores Van Maurik, Wim Anderies- sen en Boskamp, die nu reeds voor het tweede elftal uit kwamen. Onder het zingen van Ouwe Taaie nam Mr. Brown afscheid en Volkers pardon, Pieterman demonstreerde op enige dames, dat z'n lipjes niet bepaald kissproof waren, want ze hadden zeker een kwartier werk om weer toonbaar te worden. En hierna kwamen de vrijers, chocolade, borstplaat en toffee's op de proppen en toen Piet nog ging strooien, was de boot helemaal aan. Aan de piano zat Behrends, die niet alleen een prima cen- terhalf is ,maar ook aan dit instrument dubbel en dwars zijn plaats waard is. Bedankt, Joop, hij was voor zijn rood-koperen. Ook de Jeugdcommissie kreeg nog een verdiend compliment, het was een fijne middag geweest. J. S. Reparaties in x/2 uur Waar treft U Ajaxsupporters en Ajax-zangers? Natuurlijk in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 8