H. REPKO Van onze Reserve-elftallen. Mededeling inzake het Gedenkboek REGULIERSBREESTRAAT 24 TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE 6 de, waarin hij zou moeten capituleren, naderbij te komen en kwam dan ook in de dertigste minuut. Een snelle aanval over links resulteerde in een corner, waaruit Guus de bal in een sierlijke boog voor het S.V.V.-doel liet neerdalen. Krist ving het bruine geval op zijn blonde lokken, knikte het door naar de doelmond, waar Michels, met zijn rug naar de goal staande, met een achterwaartse hoofdbeweging, over de uitlopende Opschoor, de bal in het net kopte (11). Ajax ging meteen door, drong S.V.V. terug en had bijna opnieuw succes, toen Guus en Van Dijk tot vlak voor de S.V.V.-goal kwamen. Guus plaatste naar Gé, die met een schijnbeweging Opschoor tructe, doch op het nippertje wist laatstgenoemde nog te redden. Verder noteerden wij nog schoten van Michels en Van Dijk, die echter niets opleverden. Ook Stoffelen probeerde het enige malen, met verre schoten de score te verhogen, doch bereikte alleen, dat de bal zich schramde aan de muur voor de staan- tribune. De tweede helft begonnen we dus met gelijke kansen, doch alras bleek, dat die berekening niet klopte. Onze ploeg zette er na een paar afgeslagen S.V.V.-aanvallen zo'n vaart in, dat de defensie der rood-groenen begon te wankelen. En toen Michels de gelegenheid kreeg naar rechts af te zwenken, betekende dit simpele feit voor de jongens uit Schiedam het uitluiden van de overwinningsgedachte. Rinus liep even door en schoot vervolgens naar de hoek waar Opschoor niet stond. Alles wat Ajax was, veerde op (21). Toen kwam hèt moment van Los. Razend snel schoot de kleine man naar de S.V.V. - veste, waar Van Dijk klaar stond, zijn naam als goalgetter in de krant te krijgen. Maandagmorgen stond zijn naam te lezen (31). S.V.V. was uitgespeeld en uitgesproken. Even voor het doek viel, gaven Guus en Gé nog een speciaal num mer. Guus langs de lijn, als een wervelwind; een pass uit „Hoe leer ik voetballen" en een nonchalante voetbeweging van Gé (4—1). Punt. Uit. Elders in dit blad staat te lezen een citaat uit het Go Ahead- clubblad. De schrijver zou onze voorhoede zo wel in het Neder lands elftal willen zetten. Een vraag? Als hij de match van vandaag heeft gezien, dan zouden wij van hem wel eens willen horen, wat hij met Potharst en onze middenlinie zou willen doen. Jongens, het was geweldig enVan der Hoeven, fantastisch. Maarwe zijn op de helft en de 36 punten nog heel. Wacht nog even met dat Nederlands elftal, totdat we klaar zijn. BROWN. Veel valt er van de reserve-elftallen niet te vertellen, daar de laatste weken slechts enkele wedstrijden plaats vonden. Ajax 2 handhaafde zich aan de kop door een 21 overwin ning op de reserves van de Volewijckers. Een spannende match, verdiend door onze jongens gewonnen. Een vrije Zon dag werd benut om vriendschappelijk tegen H.B.S. 2 te spelen. Volgens ontvangen berichten, een heel goede wed strijd, die in een 13 overwinning voor onze jongens eindigde. Ter versterking van de clubgeest, na afloop een klein etentje in ons stadion, dat een zeer geanimeerd verloop moet hebben gehad. Ajax 3 leverde een zeer behoorlijke prestatie, door E.D.O. 2 op eigen veld een punt afhandig te maken. De uitslag werd 1—1. Zoals de in dit blad gepubliceerde ranglijst laat zien, neemt ons derde nu de vierde plaats in, zonder veel hoop of kans op het ere-metaal. Maar vooruit, mannen, zolang het eindsignaal niet heeft geklonken, is er nog van alles mogelijk. Play up! Ajax 4 zagen wij verwoed strijden tegen Hilversum 2, één van de concurrenten voor de onderste plaats. Onze jongens verloren op het kantje af (2—1), lieten dus de kans om voor goed van Germaan 2 en Rapiditas 2 afscheid te nemen glippen en staan dus nog angstig dicht bij het achterlicht. Come on, luitjes, daar moet toch onderuit te komen zijn. Denk eens even aan ons 50-jarig bestaan. Ajax 5 deed het weer best. H.E.D.W. 2 verloor met 2—5 en Centrum 2 met 61. Voor de rest verwijzen wij naar reporter W. Schoevaart en de ranglijst. Ajax 6 verspeelde een punt tegen S.C.A. 2 (00), maar klopte de Meer 2 op eigen veld met 12. De vierde plaats is momenteel door ons team bereikt, doch er zijn nog mogelijk heden om hogerop te komen. Grijpt de kans, mannen! Ajax 7 gaat rustig voort op het pad der overwinningen. Z.S.V.C. 2 kreeg met 52 de kous op de kop, doch O.V.V.O. 4 bood hardnekkig tegenstand. De nederlaag konden de rood- broeken echter niet ontgaan en verloren dan ook met 12. Ajax 8 doet het niet al te best, verloor tegen Neerlandia 2 met 41 en staat nu op de derde plaats, d.w.z. van onderaf te beginnen. Ambon 2 is in deze afdeling verreweg de sterkste, zal dan ook wel met het kampioenschap schoot gaan, hetgeen echter niet inhoudt, dat jullie er niet meer voor zult vechten. Wij rekenen er op, luitjes, dat jullie nog een paar harde noten zult kraken en als Ambon daar één van is, wel, wie weet, waar dat kampioenschap dan nog terecht komt. Laat de netten trillen, volk! Met onze beste wensen voor 1950. BROWN. 1900—1950. Het gedenkboek, dat verschijnen zal ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan onzer vereniging, zal gratis verstrekt worden aan alle werkende leden, juniores en adspiranten. Donateurs zullen in de gelegenheid worden gesteld dit boekwerk tegen kostprijs, 15.te bestellen tot en met 5 Januari a.s. Zij worden verzocht daartoe voor lopig 5.over te maken op Girorekening 123977, ten name van de penningmeester der A.F.C. Ajax, Rijn straat 206, Amsterdam. Ter informatie diene, dat het boek geheel op kunst drukpapier zal worden gedrukt, ruim 400 pagina's zal bevatten en voorzien zal zijn van vele foto's en gebonden zal worden in linnen band. Het formaat zal 32 x 25 cm zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 6