JlJIjjll 5 Bravo, Gerrit! Wij, je oude voetbalvaderen, wisten, dat je er zou komen. Als adspirant had je het moeilijk om het eerste adspiranten-elftal te bereiken. Je kwam er, dank zij je vast houdendheid en je liefde voor de club. Als junior ging het de zelfde kant op; weer dezelfde strijd om je in het eerste juniores-elftal te nestelen en weer bereikte je de top. En nu dan in het eerste elftal. Het heeft misschien wat lang geduurd voor je in onze keurploeg „burgerrechten" had, maar ook nu ben je weer geslaagd, heb je de „kenners", die het een aan fluiting vonden, dat de elftalcommissie jou in het eerste elftal opnam, heerlijk in hun „deskundige chemise" gezet. Het oranje-shirt zal vermoedelijk nooit je deel worden, hindert niet, kerel, want Ajax heeft wat aan je, èn als voetballer voor het eerste elftal, èn als lid, wat, alle „would-be-deskun- digen" ten spijt, voor ons het belangrijkste is. Maar, om dan op de strijd terug te komen, die eerste aanvallen van S.V.V. leverden niets op, daar men de bal op plaatsen ging depone ren, waar doelman Van der Pol met zijn heipalen beslist niet stond. Dat was voor ons erg prettig, omdat wij, d.w.z. Stof- felen en zijn mannen, de mouwen van de shirts nog aan het opstropen waren om de jongens uit Schiedam nu eens uiterst precies te gaan vertellen, wat de inhoud van de pot was, die op het vuurtje zou gaan pruttelen. Schiedam was zo onbeleefd, niet even te wachten, liep middels haar zoon, de linksbinnen van S.V.V., heel hard voorbij ons rechter-verdedigingsblok en bonkte de bal langs Van der Pol, die dat noch helpen, noch verhelpen kon. Een schoon doelpunt, hetwelk klaterend applaus en dansen de S.V.V.-ers opleverde. Maar, het leverde ook nog iets anders op, n.l. een Ajax-ploeg, die zeer fel van zich af ging slaan. En zo zagen wij na zes minuten, na de, deze keer nu eens geen daalder waard zijnde, eerste S.V.V.-klap, een strijd ontbranden vol spannende momenten, vol verrassende wendingen. Beide ploegen zetten de deuren van hun voetbal-arsenaal wagenwijd open, gaven een demonstratie van hun voetbal-talenten, die de kenners het genot schonk, dat een vrouw moet beleven aan de mode-show van een of ander beroemd „Maison de Paris". Individuele handigheidjes, geraffineerde S.V.V.-combinaties en flitsende Ajax-aanvallen rolden gelijk een adembenemende film aan ons voorbij. Een paar dreunende schoten in de rich ting van Opschoor wezen uit, dat Ajax op mars was, maar wat zou daar uiteindelijk van terecht gekomen zijn, als dat verre, hoge schot van S.V.V.'s linksbuiten, buiten bereik van Van der Pol, inplaats van tegen de paal in ons net had blijven hangen? Wij zwijnden opvallend. Onze jongens waren er zo dankbaar voor, dat zij nog opdringeriger werden, dan zij reeds waren. Guus, weer verrassend goed op dreef, rushte langs het lijntje en combineerde met Van Dijk, alsof hij nog aan zijn voetbal-carrière moest beginnen. Steenbergen, die een best partijtje weggaf, moest al zijn capaciteiten in het geding brengen, om onze linkervleugel in bedwang te houden, hetgeen hem, niettegenstaande hij zich manmoedig weerde, maar matig gelukte. De elegante voetballer Van Dijk en bruine- knikker-jongleur Drager, waren hem en zijn helpende club genoten vele malen te glad af. Eenmaal leverde zo'n Van Dijk-Drager-attack bijna succes op. Gelijk een bliksemschicht flitste dit tweetal door de S.V.V.-defensie, waar tenslotte alleen nog Opschoor stond om Guus' hotkiss over de lat te stompen, wat hij fenomenaal deed. En aan de andere kant van onze aanvalslinie Ja, daar stonden dan Krist en Los. Om vliegen te vangen stonden zij daar beslist niet, want Michels, dan eindelijk op z'n geliefde middenvoorplaats aangeland, deelde niet alleen naar links, maar ook naar rechts werk uit. Werk, dat beide knapen lag en Los-de-snelle gelegenheid gaf zijn sprinters-kwaliteiten ten toon te spreiden. Er school ge vaar voor S.V.V. in het optreden van de combinatie Krist- Los. Waren de voorzetten van onze rechtsbuiten iets hoger en harder geweest, Opschoor was er niet zonder kleerscheuren onderuit gekomen. Nu kon de Schiedamse goalie de slow- balls van onze rappe vleugelman steeds onderscheppen en wegwerken, wat hem best afging. Maar toch begon de secon- AJAX-H.B.S. 2-1. Keeper v. d. Land valt tevergeefs uit, want het schot van Stoffelen gaat tegen de paal. Weer ontsnapte het doel van H.B.S. aan een groot gevaar. Fotos R. v. d. Randen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 5