Intermezzo. Honkbal. Kienavond. Vrolijk Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar. KAMERBEWONERS! Desgewenst elke week 1 H.L. BRANDSTOF in stofdichte papieren zakken. Burgers en Hageman Govert Flinckstraat 336 - Tel. 24613 - Amsterdam-Z. 14 Hein, een ronde Amsterdammer, Zat met zijn aanstaande Gon Overdekte zittribune In het Ajax-stadion. Gon hqd van het spel geen notie, Maar zij was toch bij haar Hein, Om te zien wat er nu loos is Op zo'n groot voetbalterrein. De ontmoeting was zeer spannend, In elke aanval school gevaar, Het publiek werd hees van t schreeuwen, Ook Gon was in haar repertoire. „Wat een bene het die goser, Ware die nou maar van mijn, En kijk daar es naar die snuiter: Hoe bestaat het, wat een lijn! En daar loopt nog zo'n jong broekie Met een jovele permanent, Ik mot daarvoor naar de kapper, Maar het kost die gast geen cent!" Hein werd het toen wat te gortig, Al dat vrouwelijk geklets: „Je bent toch zeker meegekomme Om te kijke naar de mets?" Doordat hij die rake woorden Er zo bruut had uitgeflapt, Voelde Gonnie zich niet weinig Op haar grote teen getrapt. „Hein, doe mijn een groot genoege En gedraag je nou as heer, Anders ga ik nooit weer met je Naar een wedstrijd in de Meer. haast sting jij toch ook te loere Naar handbaldames in tenue? En herinner jij je ook niet Het ballet in die revue? Toen heb ik me koest gehouwe, Al zag ik toch drommels goed, Dat je oge haast uitpuilde Voor die hip met d'r leuke snoet." De repliek van Hein was aldus: „lk zal toch kijke waar ik wil, Dat mag jij ook met je oge, Maar hou je kiezelstene stil!" Gon was uit het veld geslagen, Vandaar dat zij een poosje zweeg, Totdat Hein, recht voor zich starend, Plotseling te horen kreeg: ,,'k Weet wel, dat ik niet zo mooi bin," (Haar wangen werden ietwat nat), „As je mijn niet meer mot hebbe, Nou, dan heb ik pech gehad." Door dat sentiment van Gonnie Raakte Hein wat uit het lood: „Druk je nou met dat gebazel, Na een maand gaan win de boot!" E. H. VAN TUIJL. Ofschoon de winter nog niet eens zijn intrede heeft gedaan, breng ik, namens de Honkbalcommissie, het volgende onder de aandacht van de actieve spelers. Over drie maanden viert onze vereniging haar gouden jubileum. Het bereiken van fraaie resultaten in alle sporten, die door Ajax worden beoefend, zal het halve-eeuw-feest nog meer luister bijzetten. Om hiertoe bij te dragen, zijn enige werpers en een vanger, op uitnodiging van de Honkbalcom missie, reeds in training gegaan. Met het oog op de ruimte in de zaal zal aan dit groepje nog slechts een enkele speler kunnen worden toegevoegd. De overige honkballers zullen mettertijd voor de buiten training worden geïnviteerd. Zeer tot mijn spijt kon het Ajax-V.V.G.A.-tournooi ten gevolge van terreinmoeilijkheden dit jaar niet worden ge organiseerd. Uiteraard mag dit honkbalfeest voor de jeugd in 1950 niet ontbreken. Zo mogelijk zal het vóór de school- vacantie worden gehouden. Ten einde de nodige voorbereidingen te kunnen treffen, wek ik alle jeugdige clubgenoten, die in het komende jaar het spel van knuppel en handschoen wensen te beoefenen, op, zich zo spoedig mogelijk bij mij aan te melden. Uiteraard worden ook opgaven van seniores gaarne ingewacht. Het is gebleken, dat een paar honkballers nog sportbeno- digdheden onder hun berusting hebben ,die de club toebehoren. Ik verzoek hun, deze per omgaande bij de heer J. Lens in te leveren. E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 43. Der traditie getrouw organiseert de Clubavond-commissie ook dit jaar wederom een Kienavond en wel op Vrijdag 23 December 1949, aanvang 8 uur, in de benedenzaal van het Ajax-stadion. De Clubavond-commissie is op jacht geweest en, zonder in jagerslatijn te vervallen, het komt dik in orde. Diverse andere prijzen worden door onze getrouwe club mensen beschikbaar gesteld en mochten ^r nog onder U zijn, die behoefte gevoelen een prijs ter beschikking te stellen, dan zijn F. Dukker, Maasstraat 192, tel. 28688 en A. Zwang, Sarphatistraat 110, tel. 53347 gaarne bereid deze in ontvangst te nemen. Reeds bij voorbaat danken wij U voor Uwe medewerking. Teneinde een vlot verloop van deze avond te waarborgen, verzoeken wij U beleefd op tijd aanwezig te willen zijn. De Clubavond-commissie. Het bestuur der A.F.C. „Ajax" wenst leden, dona teurs (trices), bondsofficials en bestuurderen van zuster verenigingen Een vrolijk Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 14