ASBEEK BRUSSE Cor t. d. Hoeven K.N.V.B., afdeling Amsterdam. Diploma's tweede halfjaar 1949-'50. Foto's op Diploma's. Electr. en Autogenische Lasinrichting Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Lood- en Zinkwerker Berenstraat 9, Tel. 86535 13 1 RICHTLIJNEN VOOR CONTROLE OP IDENTITEITSKAARTEN. De controle der identiteitskaarten trad op Zaterdag 12 en Zondag 13 November in werking. In het algemeen gesteld, dient ermede gerekend te worden, dat een speler, die niet in het bezit is van een door het bondsbureau afgestempelde iden titeitskaart, niet gerechtigd is om aan wedstrijden onzer af deling deel te nemen. Speelt hij toch, dan is zulk een speler ongerechtigd, waarvoor dan alle bepalingen gelden, welke te dien aanzien in het reglement worden gesteld. De controle dient te worden verricht door de scheidsrechter en wel op de navolgende wijze: a. voor de aanvang van de wedstrijd neemt de scheidsrechter de beide wedstrijdformulieren in, alsook de identiteits kaarten; hij vergelijkt de namen, voorkomende op de kaarten, met die, welke op de wedstrijdformulieren staan vermeld; b. vervolgens vergelijkt de scheidsrechter de foto's met de om hem heen gegroepeerde spelers; c. wanneer er bij de onder a. en b. omschreven controle maatregelen afwijkingen worden geconstateerd, dan doet de scheidsrechter onder zijn toezicht de noodzakelijke veranderingen op het wedstrijd-formulier aanbrengen; d. de scheidsrechter behoudt de beidé wedstrijdformulieren tot het einde van de wedstrijd onder zijn berusting en stelt deze eerst dan weder ter hand aan de beide aan voerders, met dien verstande, dat elk der beide aanvoer ders het formulier der tegenpartij in zijn bezit krijgt. Vóór deze ter hand stelling, tekent de scheidsrechter de uitslag en eventuele bijzonderheden op de formulieren aan; e. indien een speler bij controle niet in het bezit van een identiteitskaart blijkt te zijn, kan de scheidsrechter deze speler toestaan aan de wedstrijd deel te nemen, mits deze speler zich op andere wijze en wel ten genoege van de scheidsrechter kan legitimeren. In ieder geval maakt de scheidsrechter hiervan een aantekening op het wedstrijd formulier, opdat door het bondsbureau kan worden na gegaan, of aan deze speler een kaart is uitgereikt; f. .wanneer een aanvoerder de scheidsrechter verzoekt om de kaarten te controleren, dan is de scheidsrechter verplicht daaraan gevolg te geven, doch hij strekt dan deze con trole uit tot beide partijen; g. hoewel de controle in het algemeen vóór de aanvang dient te geschieden, kunnen de omstandigheden het vooral op de grote complexen wenselijk maken om zulks tijdens de pauze te doen. Dit dan echter alleen om stag natie in de afwerking van het programma van de betref fende speeldag te voorkomen; h. de scheidsrechter lette vooral op de spelers, die na de aanvang van de wedstrijd het veld betreden, hetzij ter completering van het elftal, hetzij ter vervanging van een geblesseerde speler; de identiteit van zulk een speler dient tijdens de pauze of onmiddellijk na afloop te worden vast gesteld; i. een scheidsrechter late zich nimmer door verkeerde over wegingen van sportiviteit weerhouden om de controle te doen plaatsvinden; men bedenke, dat een vereniging, die zich met knoeierijen niet ophoudt, nimmer bezwaar kan hebben tegen controle harer spelers. Een beroep op het achterwege laten der controle kan men ook als regel alleen verwachten van die verenigingen, die het met de door de bond gestelde bepalingen niet al te nauw nemen. OVERSCHRIJVINGEN EN IDENTITEITSKAARTEN. Men wordt beleefd, doch dringënd verzocht om voor de spelers, die overschrijving verzoeken, niet eerder een identi teitskaart in te zenden, dan na het verlenen van deze over schrijving. Wanneer in een enkel geval reeds door het bonds bureau een identiteitskaart zou zijn verstrekt, dan geeft het bezit van zulk een kaart niet het recht, om voor de nieuwe vereniging in wedstrijden uit te komen, vóór het tijdstip waarop de overschrijving is verleend en daarvan op de ge bruikelijke wijze mededeling is gedaan (herhaling van bericht in de O.M. No. 1, d.d. 5 October 1949). IDENTITEITSKAARTEN GESCHORSTE SPELERS. Indien een speler wegens schorsing is uitgeschakeld van het deelnemen aan wedstrijden, dan dient de identiteitskaart aan het bondsbureau te worden ingezonden. H.H. secretarissen dienen er op toe te zien, dat hieraan strikt de hand wordt gehouden. K.N.V.B., afd. Amsterdam, K. J. SWART, administrateur. Reeds nu kunnen onze werkende leden hun contributie voor het 2e halfjaar 19491950 storten op de postgiro-rekening No. 123977 van de penningmeester der A.F.C. Ajax, Amster dam, waarna toezending in de loop van Januari 1950 volgt. Zij, die tot op heden nog niet aan hun financiële verplich tingen hebben voldaan, wat betreft de betaling van de contri butie voor het le halfjaar, raden wij dringend aan, zulks ten spoedigste te doen, om onaangenaamheden bij het bezoeken van onze wedstrijden te voorkomen. Bovendien loopt men de kans afgevoerd te worden. Wij maken er onze werkende leden en donateurs nogmaals opmerkzaam op, dat op hun diploma's een goed gelijkend portret geplakt behoort te zijn. Het met de controle belast personeel heeft opdracht hierop scherp te letten en die leden toegang te weigeren, die niet aan deze verplichting hebben voldaan. Eveneens moeten wij U er op wijzen, dat de diploma's strikt persoonlijk zijn. Bij misbruik zouden wij het betreuren, strenge maatregelen te moeten toepassen. HET BESTUUR. Rijwielen, Radio, Wasmachines, Stofzuigers, Haarden, Kachels, Gasfornuizen en -Comforen, Keukengerei. Desgewenst op termijnbetaling Gas- en Waterleiding Sanitair

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 13