Uit andere clubbladen. Na Ajax-S.V.V. Go-Ahead Revue. Haarlem en H.B.S. zijn twee ploegen, die al jaren lang tot de wisselvallige ploegen behoren. Beide voorhoeden in vorm betekent voor de verdediging der tegenstanders een zéér on prettige middag. Zij demonstreren dit ook dit seizoen weer eens geducht. H.B.S., dat in de Meer tegen Ajax met kleinst mogelijk verschil verloor, bewees door dit resultaat weer eens, dat zij nog medetelt. Vooral, omdat Ajax weer Ajax is. Een prima voorhoede, die ik zo zonder meer wel in het nationale team had willen zetten. Wij zouden dan ook niet van de Belgen verloren hebben. Men zocht een middenvoor en haalt er een uit het Noorden, waar het spelpeil op een paar topclubs na, nog iets minder is dan in de Westelijke tweede klasse. Roosen burg liep zich te pletter op de sterke Belgische verdediging. Daar was hij de laatste tijd niet aan gewend. Voor hem pro beerde men een middenvoor uit de Westelijke tweede klasse, de Spartaan Meyer. Een zeer goed voetballer, dochToen sloeg men de voorhoeden van Ajax, H.B.S. en Haarlem maar over en kwam op Roosenburg. Het enige wat voor zijn op name pleitte, was dat er nu althans twee provincialen en wel twee Noordelijke spelers inkwamen. Anders was het zo geheel een Westelijk team geweest. In het Oosten hebben wij schijnbaar al lang geen goede voorhoede-spelers meer, dus daar praten wij maar niet eens over. (A. J. M. Maryn) Maar, mijnheer Marynweet U dan niet, dat het zo heel moeilijk is een goed elftal samen te stellen??? Weet U dan niet, dat het zo heel moeilijk is om alleen maar een goede middenlinie te formeren? Wat zei U? Weet U ermaar mijnheer Maryn! Overigens bedankt voor Uw vriendelijke woorden en wat Uw club betreft: schrijft U maar in de G.-A.- Revue, dat de jongens van Rood-Wit, hun Rood-Gele vrienden uit Deventer meer succes toewensen. Om met Uw ,,Derk Sprikkelman uit Pleêgste" te spreken; we höpe, dat ut Kewet flink van zich of zal bieten in de kommende wedstrieden, en zich zölt weten te herinneren, dat ze wat verplicht bint an de name Kewet. Kewetluu, as steeds oew, BROWN. Boys-Bode, Sittard. Een staaltje van sportiviteit! Toen ik met ons tweede elftal bij Roermond op bezoek was, heeft een voorval mij en mijn spelers zeer getroffen. Daar de scheidsrechter niet was opgekomen, floot een leider Dank, Ajax, je hebt ons een spel voorgeschoteld, Zoals wij niet dachten, dat nog kon bestaan. Herinnerde ons aan de „Wunderteam"-dagen, Waarvan wij geloofden: ze waren vergaan Wij zaten met stomme verbazing te kijken, Hoe klopte ons harte van voetbalgenot! Ons enthousiasme zocht laaiend een weg zich Bij iedere goal na een welgemikt schot. Je hebt ons vergast op veel pracht-combinaties. Dat was voetbal weer van de bovenste plank! Wij hopen nog vaak zó te mogen genieten, Waarvoor dan bij voorbaat, Ajax, onze dank! W. H. DRONKERS. van Roermond, met goedvinden van beide partijen, de wed strijd. Hij deed dat op een zeer sportieve wijze. Enige minuten voor rust was er een doelworsteling voor ons doel. De scheidsrechter, die op enige meters afstand stond, meende, dat de bal over onze doellijn was geweest en floot voor doelpunt. Even voordat onze middenvoor de bal in het midden weer aan 't rollen wilde brengen, ging de aanvoerder van Roer mond naar de scheidsrechter toe en verzocht hem het doel punt af te keuren, daar hij zelf bij de doelworsteling aan wezig was geweest en gezien had, dat de bal niet over de lijn was geweest. De scheidsrechter trok zijn beslissing terug en liet de keeper van de Boys uittrappen. De eindstand werd 11. Een zeer sportieve daad van deze speler! Wij feliciteren daarom nogmaals het bestuur van Roer mond, dat zij onder haar leden een speler heeft met zulk een gezonde opvatting van sportiviteit en eerlijkheid. (J. Kengen, Leider 2e elftal) Ook wij staan hierbij even stil en zetten voor deze sports man heel diep onze rood-witte-cap af. Jammer, heel jammer, dat er maar zo bitter weinig van deze „witte raven" zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 12