Sous les toits de Paris. De baan die bindt. Jubilea. Burgers en Hageman Govert Flinckstraat 336 - Tel. 24613 - Amsterdam-Z. Het klinkt wel niet erg bereisd, maar ik moet het toch eerlijk be kennen, ik was nog nooit in Parijs geweest. U begrijpt dus, dat ik het helemaal niet vervelend vond, toen een bepaalde zaak zich zo ont wikkelde, dat onderhandelingen in Parijs noodzakelijk bleken en U gelooft ook wel, dat ik die zaak een aardig zetje in de goede richting heb gegeven, zodat ik op zekere dag kon zeggen: „Vrouw, Zaterdag moet ik voor een week naar ParijsHoe mijn betere helft daarop reageerde, gaat U niets aan, maar ze begreep niet waarom ik s Zater dags al weg moest voor besprekingen, die op Maandag begonnen en ook uitte zij zware bedenkingen tegen mijn kennis van de Franse taal. Dat laatste was onzin, want als je zoveel Frap.se woorden op gramofoonplaat-etiketten hebt gelezen als ik, kun je je best redden, al blijft die woordkeus gewoonlijk inderdaad wel beperkt tot een zeker gebied. Het eerste bezwaar was natuurlijk evenmin steekhoudend, want iedereen weet, dat je in een vreemd land eerst de locale sfeer goed op je moet laten inwerken, voor je je met succes aan zakelijke bespre kingen kunt wagen. Enfin, met dat laten inwerken heb ik het de hele Zondag verbazend druk gehad en al m'n gramofoonplaat-woorden zijn er aan te pas gekomen. Maar heus, dat ik Frans ken: „ou je le pouve!" Wel flitste het op het hoogtepunt van m'n studie even door m'n hoofd, dat Ajax die dag de belangrijke wedstrijd tegen de Volewijckers speelde, maar deze zenuwachtig makende gedachte werd meteen weer verdrongen door de aanblik van 80 bijzonder mooie meisjesbenen en wat daar verder aan vastzat, want het gebeurde net in de Folies Bergères. U moet me dat maar niet kwalijk nemen, want toen ik de volgende morgen m'n doezelige hoofd (valt niet mee, voor een degelijke Am sterdamse winkelier) weer op hogere dingen overschakelde, was m'r. eerste gedachte: „Als ze nou maar gewonnen hebben" En de hele dag geen Hollandse krant te krijgen. Dinsdag ook niet, maar 's avonds zou ik het wel horen, want ik wilde mams toch even opbellen om haar vast te vertellen, dat al die verhalen over Parijs sterk overdreven waren en geef mij Mokum maar. Laat ze nou niet thuis zijn en het dienstmeisje van niks weten. Wat doe je ook met zo'n gedienstige, zult U zeggen, maar behalve haar gebrek aan belangstelling voor Ajax, is ze geweldig, werkelijk waar. Weer een dag van knagende onzekerheid en eindelijk, laat in de middag, kreeg ik eindelijk een Hollandse krant te pakken. Met bevende handen sloeg ik haastig de sportpagina open en ja. „Ajax slaat de Volewijckers met 10". Midden op straat, vlak voor die kiosk, heb ik toen keihard in het Frans „hoera!" geroepen. M'n Parijse zakenvrienden lachten eerst verbaasd, maar daarna begrijpend en toen ik trots had voorspeld, dat Ajax vast en zeker kampioen zou worden, rustten deze heren niet, voor ik in de dichtstbijzijnde tent champagne liet aanrukken. Nou ja, toen hebben we er maar een feestje van gemaakt Maar wat ik zeggen wou en liegen niet: Onder zulke omstandigheden voel je toch weer eens goed hoe sterk die binding tussen jou en onze goeie oude club is. Wat Ajax ook in het dagelijkse leven voor ons betekent. En U kunt het geloven of niet, maar de volgende dag vlotten de besprekingen veel beter, net als Ajax: onverslaanbaar! Geef acht, kampioenselftal! Acht gespeeld en acht gewonnen, we blaken van trots, alle clubgenoten leven van harte met jullie mee, waar ter wereld zy zich op dit ogenblik ook mogen bevinden, en de hond van „His Master's Voice" kwispelt met zijn staartje. JAAP. Haarlem. Eén dezer dagen vierde de club van de heer Van Balen Blanken haar zestig-jarig bestaan. De heer Koolhaas felici teerde namens onze vereniging de roodbroeken met dit heuge lijke feit. Ook van deze plaats aan de Haarlemmers onze hartelijke gelukwensen. Aalsmeer. De vereniging Aalsmeer herdacht 15 September 1.1. haar 30-jarig bestaan. Een keurig uitgevoerd jubileumnummer gaf Noodgedwongen moest eens Ajax overstappen op een baan, want het had, in oude tijden, net zo'n shirt als Sparta aan. Baan en overstappen, vraagt U, hoort toch bij de schaatsensport? Mis, als Ajax zich een weg baant 't vaak een „overstapje" wordt Alle malligheid ter zijde: Pepermuntstok werd een baan. Met dit shirt met rode baan was eens een Ajax niet te slaan! Ajax, 'k ben niet bijgelovig maar die baan is een symbool; met die „baan aan" was je jaren voor de massa het idool! Al je roemrijke successen, elk record, dat jij eens brak, viel in 't baanvak van die tijd, of anders in dat baantijdvak. Mocht het je wat duister worden met dit woordspelig gebaan, wil ik het wel nuchter zeggen: TREK DIE RODE BAAN WEER AAN! Want, dat soms wat doorgelopen, zo vertrouwde oude hemd van het baanrecord dat is het wat ons steeds zo hoopvol stemt. Laat dat ding met ijscomouwen liggen in het „Arsenaal" (waar het hoort!) Wij willen houwen ONZE baan, zelfs kaal en vaal Baan, banier en baanderheren (banjers!) horen bij elkaar. Het terrein op te marcheren in 'n hansop, staat ook nog raar. Geef door 't oude shirt met baan ons weer het vroegere contact! Het raakt wèl je kouwe kleren: LAAT DE BAAN DIE BINDT INTACT! B. S. LE MARCHE. ons een goed beeld van de groei en bloei van deze vereniging en gezien het aantal gelukwensen van zusterverenigingen, die geregeld met Aalsmeer de „voetbal-degens" kruisen, schijnen de bloemenmensen bij hun opponenten gaarne geziene tegen standers te zijn. Wij, voor ons persoonlijk, willen dit voor Aalsmeer zo prettige feit direct aannemen, daar de wedstrij den tussen Aalsmeer- en Ajax-jeugd (veel zijn het er helaas niet) immer en altijd een aangenaam en sportief verloop heb ben. Aalsmeerders, namens de Ajacieden onze hartelijke feli citaties en op, naar hogere regionen. Wartburgia, de vereniging van de oud-Ajacied Evert Bier man en de in vroegere jaren zo bekende voetballer uit de Meer, Han Marinus, bestond October j.l. 25 jaar. In het jubi leumnummer (wat kan er met weinig geldmiddelen toch veel bereikt worden) troffen wij van de hand van de heer Koolhaas een artikeltje aan, waarin onze president de Wartburgianen met het bereiken van deze mijlpaal feliciteerde. Ook via het „Ajax-Nieuws" aan de Wartburgianen onze hartelijke geluk wensen en een schone toekomst. BROWN. KAMERBEWONERS! Desgewenst elke week 1 H.L. BRANDSTOF in stofdichte papieren zakken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 9