Café-Reslaurani »j\loderne< Amsterdam-Brussel 5-0. Ajax2-Haarlem2 4-0. Leidseplein - Amsterdam Zaterdagmiddag, 5 November, zagen we Amsterdam tegen de Belgen spelen en voor een Ajacied was het waarom ook al prettig kijken, omdat al onze spelers hun plaats dubbel en dwars waard waren. Potharst, v. d. Hoeven, v. d. Hart, Michels en Drager verdienen in dit verband allen een pluim voor hun mooi en vooral doortastend voetbal. Toch weet ik héél zeker, dat, wanneer Van Raalte in het Belgische doel had gestaan, het geen 50 zege geworden zou zijn; neen, de Belgische doel wachter had geen gelukkige dag. Potharst wat is hij er momenteel weer prachtig in werd uitstekend geassisteerd door Boonkamp, en ook Wimmers is een terrier. Technisch vielen de Brusselaren vast niet uit de toon, mooi combineren en goed positiespel zag men herhaaldelijk, maar voor de goal waren ze niet gevaarlijk. Vooral ook viel het uitstekende mee spelen van Van Raalte te loven, hij dirigeert zijn achterhoede prachtig, een héél verschil met zijn Belgische collega. Het eerste half uur werd er niet gescoord, maar toen kreeg de nu rechtsbuiten spelende Drager (wat is het toch een mooie, technische voetballer) de bal en gelukte het hem met een goed schot, dat me echter wél houdbaar leek, de keeper te passeren. Het tweede doelpunt ontstond, toen v. d. Ruit, die al heel door zichtig speelde, eindelijk een goede voorzet gaf, die Koekebak- ker mooi verder dirigeerde naar de vrijstaande Drager, die nog even richtte en de bal in het uiterste hoekje van het vijandelijke doel deponeerde. Echt een juweeltje van een doel punt. Na de thee kregen we een demonstratie van de Amster damse halflinie te zien. Alle drie speelden voor wat ze waard waren en Cor v. d. Hart en v. d. Hoeven vielen wel bijzonder op. Wat v. d. Hart betreft, moet ons toch de waarschuwing van het hart, dat hij niet te veel risico moet nemen, en de bal wat vlugger af moet geven. Bijna iedere wedstrijd krijgt hij een of andere flinke tik, die hij toch uitsluitend en alleen aan zichzelf heeft te danken. Ik weet het, hij is jong en vurig net een dartel paard en technisch heeft hij het voetbal ook waarachtig wel onder de knie. Maar het gebeurt maar al te vaak, dat, ook al kan hij de bal gemakkelijk afspelen, hij plotseling door de toestormende speler heen of langs wil en dit brengt bijna altijd onnodig risico, plus de nodige verwar ring in eigen defensie. Cor, probeer toch deze fout bij je zelf te corrigeren, dan ben je voorbestemd om een groot speler te worden. Maar ik zou haast afdwalen. We zien al spoedig een mooie en hoge voorzet van v. d. Ruit, Rinus is er als de kippen bij, een meesterlijke tik met zijn voorhoofd en de bal ligt voor de derde maal in de touwen. Het spel van de Belgische Benelux- vrienden bleef het aankijken overwaard door hun oogbekorend positie-spel, maar het zette geen zoden aan de dijk. En van de vele keren, dat de onzen voor het Belgische doel kwamen, had Rinus nog eenmaal succes en werd het 40. En toen hierna Westers te stevig naar scheidsrechter Martens zijn zin werd afgehouden, kon v. d. Hart nog eens demonstreren, dat er ook aan zijn schot niets mankeert. Michels nog een extra pluim voor z'n verrassende schijnbewegingen, het Oranje-yersey zou je ook puik staan. Het was een prettige voetbalmiddag geweest. De wedstrijd was echter te laat begonnen en de snel invallende duisternis maakte het volgen van het bruine monster zéér moeilijk. Juist lees ik in de krant, dat in de Rest van Nederland de volgende Ajacieden zijn gekozen, Stoffelen, Michels en v. d. Hart, terwijl als reserves zijn aangewezen Cor v. d. Hoeven en Potharst. Onze hartelijke gelukwensen, mannen, en binnenkort gaan we toch blijkbaar weer écht meedoen. J. S. Ondanks het slechte weer, hebben de aanwezige Ajacieden genoten van het geweldige enthousiasme van de sterk ver jongde ploeg van onze reserves. De opstelling luidde: Leentvaar v. Mourik Boskamp Andriessen Looyen Focken Leeser Krist Ter Horst Huis Bungert De Haarlem-reserves hadden werkelijk een heel goed elftal, en de eerste minuten kwamen ze overdonderend opzetten. Leentvaar kreeg al dadelijk moeilijk werk en hield er een paar bijna onmogelijke ballen uit. Maar toen was de schuchterheid bij onze reservisten er dan ook wel volkomen uit en fel beten ze van zich af. Keurig samenspelend, waarbij onze vleugel spelers in ruime mate werden betrokken, ging het kris-kras door de Haarlem-defensie en het was v. d. Horst, die met een prachtig schot scoorde. En al kwam Haarlem toen wel weer wat in het offensief, onze achterhoede stond pal, de halflinie gooide het spel prachtig open en het was vooral Leeser, die opviel door zijn grote snelheid en goede balcontrole. Ook Huis en Krist kwamen bij herhaling de bal halen en deden er steeds iets goeds mee. Ter Horst werd dan ook in ruime mate van werk voorzien en na een kwartier kreeg de Haarlem-keeper voor de tweede maal het nakijken. Na de thee werd er nog een extra schepje bovenop gegooid en dat we nog maar twee maal scoorden, pleit zeker voor het talent van de Haarlem-keeper. Het was werkelijk een lust voor het oog, dit Ajax 2 aan de gang te zien, wat een moed, wat een goede wil en wat een team-spirit. Voor iedere club man een spelletje om van te watertanden en als hier nog een beetje aan wordt gevijld en geschaafd, wordt er weer een werkstukje afgeleverd, waar onze ijverige trainer, jeugd- en elftalcommissie trots op kunnen zijn. Jongelui, m'n compli ment. Ons tweede heeft zo dikwijls geklaagd, dat er zo weinig belangstelling voor de reserves is, maar als we deze geestdrift en goede wil kunnen prolongeren (en dat hebben jullie zelf in de hand), komen die lauwen wel weer op hun schreden terug en schreeuwen misschien nog véél harder dan J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 8