H. REPKO Vraaggesprek met aanvoerder Joop Stoffelen. De Ajax-revue. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE (Na afloop van D.W.S.Ajax.) „Kom er bij zitten," met zorgzame hand schuift Joop Stoffelen wal bemodderde Ajax-truitjes opzij, „maar voorzichtig een beetje, anders moet U straks met ons allemaal mee naar de wasman." Captain Stoffe len 28, vader van een dochter van anderhalf, en in het veld zon secure, dat hij wel eens de voetbalboekhouder is genoemd, „de pro fessor". Maar zo van dichtbij heeft de aanvoerder van Ajax een ander gezicht: rustig, maar vieve ogen en een snel reagerende stem, die soms een tikje ironisch kan klinken. Honderden langs de lijn hebben vandaag hun brillen staan poetsen en nóg hebben ze de helft van de wedstrijd maar in een waas gezien. Geen mens, die begrijpt, hoe iemand met een bril op in dat weer kan spelen. „Kwestie van gewoonte," zegt Stoffelen. „In de eerste helft was het nogal erg. Het laagje vet, dat ik altijd op mijn glazen strijk, was niet voldoende. Na de rust had ik er geen last meer van." „Nooit ongelukken gehad?" „Een stukgeschoten bril noem ik geen ongeluk. Ik hoef er trouwens geen wedstrijd voor te staken, want ik heb er altijd zo'n stuk of vier, vijf bij me. Van die benepen schoolbrilletjes, weet U, en dan nog speciaal versterkt." „Tevreden over Ajax-1949?" „Dik," /zegt Stoffelen snel. „Die wedstrijd van vandaag op zo'n vettig veld onder een plensregen was zeker niet beroerd, geloof ik. Maar we móéten dit jaar ook in de running komen; dat hebben we elkaar plechtig beloofd. Je kunt je vijf tig-jarig feest niet in het sukkelstraatje vieren." „Nog geen persoonlijk jubileum op komst?" „Met m'n elfde ben ik begonnen systematisch tegen een bal te trappen. Ergens in een buurtploegje, dat later over de kop is gegaan. Van m'n vijftiende af ben ik Ajacied, in 1939 zetten ze me in het eerste. Even in de voorhoede meegewandeld middenvoor en de beide binnenplaatsen maar m'n abonnement op de halflinie is al lang geldig." Ook de half Stoffelen waagt nog wel eens een zoever? „Het vorig jaar was ik na vijf wedstrijden topscorer, maar dit seizoen schijnt m'n schoen wat verkeerd te staan. Kan gebeuren." „En internationaal?" „Zeven keer op m'n lijstje èn de eeuwige reserve, tien keer alles bij mekaar. Niet zo gek, dat reserve-spelen. Je wordt niet moe en je krijgt geen slechte pers." „Erg, die critiek?" „Och nee, al is lof prettiger. Maar critiek of waardering, je speelt tenslotte voor je eigen plezier, niet roken, een zeldzaam borreltje je blijft er fit bij. Gelukkig hoef ik er niet van te leven," zegt Stoffelen- de-reclame-agent. Hij is van zijn dertiende jaar aan een internationaal modevakblad verbonden. („De Volkskrant." Er komt nu wat schot in onze revue, die we 17, 18, 19 en 20 Maart a.s. gaan opvoeren. Zang en dans moeten natuurlijk samengaan en het instuderen vergt nu eenmaal een zee van tijd. Het valt niet mee om van gewone Ajacieden, acteurs en actrices te maken. Maar de regie is in puike handen en Joh. Boskamp is tevreden. Als nu iedere deelnemer maar moeite doet, haar of zijn rol goed uit het hoofd te leren, en precies op tijd op de repetities verschijnt, komt alles puik in orde. De repetities beginnen precies om acht uur dames en heren, en geen minuut later. We kregen nu reeds diverse verzoeken om eens een kijkje te mogen nemen bij de repetities, maar hiertegen moeten we natuurlijk bezwaar maken. Niet boos worden, Ajacieden, ver bod is verbod. We hebben nog maar drie maanden voor ons, de tijd vliegt, en ook voor U is het veel interessanter, wanneer U deze revue in volle pracht en praal kunt zien. Zag U het plaatje in ons vorig clubnieuws? Voila, het nieuwste „Wunderteam", Der Meerse favorieten, 't Is een rood-wit elite-corps, Het benne „rrreuze Grieten", Ter ere van ons gouden feest, Dat wij in Maart gaan geven, Brengt Ajax U een moord-revue, U zult eens wat beleven. Er komt een cocktail, boordevol, Beroemde zangers en komieken, Een Ajax-dubbalman-kwartet, Geïmporteerde ouwe Grieken, Ook 't eerste wil wat extra's doen, En willen iets bijzonders schenken, Verbeeld jeAjax k Ik durf er haast niet aan te denken. TRIC-TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 5