De Volewijckers Ajax. Van onze reserve-elftallen. VAN OS Kantoorboekhandel De Volewijckers verzochten onze medewerking om deze voor beide partijen zo belangrijke wedstrijd in het Olympisch Stadion te willen spelen, en de prettige betrekkingen die er tussen onze beide clubs bestaan, brachten ook nu weer de goede oplossing. Zeker 40.000 toeschouwers waren aanwezig toen precies drie uur scheidsrechter Nijs verzamelen blies. Al dadelijk blijkt déit de over IJ-ers zich van het belang van deze wedstrijd volkomen bewust zijn, de groen-witten zet ten een fel offensief in dat onze achterhoede op zijn grond vesten doet schudden. Maar schudden is nog geen wankelen en al duurt het zeker wel een tiental minuten, we zetten dan toch eindelijk ook de eerste schreden op het oorlogspad, en al zit aan ons harnas hier en daar nog wel een schroefje en scharniertje los, we gaan terugslaan, al lijken het nog geen klappen die we uitdelen. Vooral onze rechtsbuiten Lós gaat er dapper op in, en weet door zijn snelheid herhaaldelijk verwarring te stichten, maar de Volewijck-keeper is op zijn post en het is ook geen moeilijk werk dat hij krijgt. Maar na misschien twintig minuten neemt Stoffelen een vrije trap geraffineerd zuiver, Taylor en Van Dijk stappen er beiden overheen en geven Drager een hondje van een kansje op een presenteerblaadje. Helaas, Guus zocht het doel te hoog. En even hierna zeilt een scherp schot van Michels langs de geheel verkeerd opgestelde keeper, maar jammer gaat de bal net naast het doel. We zijn nu om beurten in de aanval en het publiek ziet een snelle en geweldig span nende wedstrijd. Toch geen voetbal dat voor een schoonheids prijs in aanmerking komt, daarvoor geven de groen-witten ons en ook zichzelf geen tijd; ze trappen de bal in hun ent housiasme wat onbesuisd naar voren, waar ze een prooi wor den van onze actieve achterhoede. Los komt hoe langer hoe meer los, zijn voorzet bereikt Drager, die de bal meteen dood heeft. Even dreigt hij naar Van Dijk te centeren, dan plots een afgemeten pass naar het midden, waar de toestormende Taylor uit moeilijke positie ineens inknalt. Werkelijk een juweel van een doelpunt. We komen er nu ineens beter in, en het scheelt maar een haar of Taylor scoort een tweede goal, maar de ruige toch altijd correcte de Ruyter kan nog maar net zijn ren stuiten. Direct na de thee een felle Ajax-aanval, Drager zet hoog voor en Michels kopt met al zijn energie tegen de deklat. Nog doet hij een poging om al vallende de terugspringende bal voor de tweede maal in te koppen, maar de bal vliegt net naast. Maar nu komen de Volewijckers blijkbaar pas op volle toeren, en men moet bewondernig hebben voor de kracht, die zij nu ontplooien. Beumer staat als een rots in de branding, en Smit de snelle rechtsbuiten van de Volewijckers krijgt niet veel kans zijn vaardigheid te tonen. Het sein „weest op Uw hoede" is in onze achterhoede gehesen en onze routine gaat nu ook en woordje meespreken. Laat ze maar komen, zegt Stoffelen, binnenspelers terug, Drager, Taylor en Los zo scherp mogelijk opstellen. Een wolkbreukje komt ons blijkbaar ook te hulp en Taylor krijgt een moordkans, maar de snel uitlopende Hagenaars weet weer een zeker doelpunt te voorkomen. En vijf minuten voor tijd krijgt ook Los door eigen energie een dot van een kansje, maar juist als hij wil vuren wordt hij ten val gebracht. Penalty, er was geen andere straf mogelijk. Van der Hart knalde deze prachtig in, rnaar met een weergaloze duik was het alweer keeper Hagenaars, die een grotere Ajax-zege in de weg stond. Het is een uiterst spannende match geweest, vol vuur, met alle energie, maar er is fair gestreden. Toch meen ik dat wij de beste scoringskansen hebben gehad, zodat de punten bij die partij kwamen, die er het meest recht op had. Scheids rechter Nijs floot ook nu weer tot aller genoegen. J. S. Ajax 2. De eerste nederlaag heeft ons tweede elftal te pak ken. De reserves van D.W.V. slaagden er in om een 02 achterstand in te lopen en even voor het einde van de match de winnende goal te scoren. Volgens ooggetuigen, een neder laag, die beslist niet nodig was geweest, maar wat koop je daarvoor. Jammer lui, er is echter nog niets verloren, onze voorsprong op nummer twee kon een stootje velen en het beste paard loopt soms ook de baan uit. Z.F.C. 2 beleefde van het reisje naar ons stadion niet veel genoegen en verloor kans loos met 62. D.W.S. 2 schijnt niet zo sterk meer te zijn als enige seizoenen terug, kreeg op eigen veld geen kans en ver loor dan ook met 26. Met uitzondering van de match tegen D.W.V.dus zeer behoorlijke resultaten en wij zien met ver trouwen het verdere verloop van de competitie tegemoet. Ajax 3 valt bar tegen. Als we het wel hebben, zijn de jongens van Dick Groenewoud nu op de derde plaats (van onderen) aangeland. En toch zitten er goede krachten in dit team. Verschillende spelers met reputatie en jongere Ajacie- den, die nog iets voor de toekomst beloven. In het begin van deze competitie leek het er op, dat ons derde nog een rol van betekenis zou gaan spelen. Drie matches gewonnen (in het vorige clubblad schreven wij, dat in Den Helder gelijk werd gespeeld, hetgeen niet juist was, daar ons team een 23 zege boekte), één gelijk en één verloren, en daar komen de heren de laatste weken met niets anders dan nederlagen aanzetten. West Frisia (0—1), Alcm. Victrix (23) onder protest en V.S.V. 2 (15). Van de strijd tegen V.S.V. hebben wij een ge deelte gezien, zagen onze spelers een 02 achterstand redu ceren tot 12 en verwoed vechten voor de gelijkmaker, die door fantastisch goed doelverdedigen uitbleef. Een derde V.S.V.-doelpunt deed ons elftal de das om en V.S.V. victorie kraaien. Ajax 4 haalde uit drie matches slechts twee punten binnen. Van Germaan 2 werd met 1—3 gewonnen, doch H.V.C. (12) en Stormvogels 2 (20) bleken te sterk voor ons elftal. Van de acht gespeelde wedstrijden dus een totaal van zes punten, hetgeen betekent: oppassen voor de laatste plaats. Come on, luitjes, dat is toch waarachtig niet nodig. Ajax 5 gaat onverdroten verder met puntenverzamelen. A.S.V.K. 2 zag negen maal de bal achter haar doelverdediger deponeren, waar de A.S.V.K.-ers één doelpunt tegenover stel den. A.D.E. 2 kwam er iets goedkoper vanaf (40). Dat gaat weer regelrecht naar het kampioenschap toe. Goed zo, volk! Ajax 6 is uit een ander vaatje gaan tappen. Na het slechte begin hebben de heren zich snel gerehabiliteerd. Een 90 overwinning op K.B.V. 2 en een 54 zege op S.D.C. 2 waren de prestaties der laatste Zondagen. O.K., vrienden. Ajax 7 maakte een vergeefse reis naar O.V.V.O. 4, daar de scheidsrechter verstek liet gaan. Was er geen andere liefheb ber te vinden? Tegen J.H.K. 2 ging het eerste puntje verloren (33), maar het ongeslagen record is nog onaangetast. Pro beren, dat record te behouden, mannen! Ajax 8 heeft het pad der gelijke spelen verlaten. Daar heb ben wij geen bezwaar tegen, maar wel tegen die nederlaag op het Ambon-terrein. Met 21 bleven de Ambonnezen baas in eigen home. Om gelijk te blijven, klopten onze achtste-elftal- lers Wilskracht 3 met 25. Ondertussen zijn wij nu vijf punten kwijt, wat, met het oog op onze kampioenskans, wel te veel zal zijn. In ieder geval maar koppig volhouden, lui, want een voetbal kan soms heel raar rollen. Einde van dit overzicht. BROWN. Waarom zult U zoeken naar een adres heeft alles voor Uw kantoor Weteringschans 223 - Telef. 31842 - Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 4