DE VOLEWIJCKERS - AJAX. De Vole wij ckers-doelman in actie. „Aan mijn intensieve training heb ik het te danken, dat ik betrouwbaarder ben geworden dan voorheen" vertelde Jan Hagenaars. Deze uitspraak brengt hij op deze foto in praktijk bij het ingrijpen tijdens een corner. Clichés „De Sportwereld" van Stoffelen, v. d. Hart en v. d. Hoeven, meer kansen dan H.B.S., maar de Hagenaars „hielden braef stand" en probeer den met lange, goed geplaatste centers succes te boeken. Dat zij hierin niet slaagden, komt grotendeels op rekening van Potharst, want Jan speelt dit seizoen als in zijn beste dagen. Reeds stond de half-time-thee in de glazen te dampen, toen de man van het scorebord, door toedoen van Drager, werk aan de winkel kreeg. Een der vele Ajax-aanvallen zou voor de zo veelste maal op niets zijn uitgelopen, als in de Haagse ver dediging geen foutje was gemaakt. Nu kreeg Guus een kans, die hij vallende nog net kon benutten. Buiten bereik van de uit positie gespeelde dappere H.B.S.-doelman, rolde de bal akelig langzaam in het net (21). De tweede helft deed, qua spel, zeker iets voor de eerste dito onder. H.B.S. kwam minder aan bod, maar bleef toch uiterst gevaarlijk, hetgeen zijn oorzaak vond in het ongewijzigd blijven van de score. Een doelpunt had de strijd een heel ander aanzien kunnen geven, had de strijdlust der H.B.S.-ers een stuk kunnen doven. De spanning was dan verdwenen geweest, voor de objectieve toeschouwer natuurlijk minder prettig, doch voor de Ajacied in het algemeen en voor onze achterhoede in het bijzonder, een meer vertrouwen gevend gevoel. Nu moesten v. d. Pol c.s. onder hoogspanning blijven spelen, konden let terlijk niets riskeren, daar een ongelukkig moment de strijd een heel ander beeld had kunnen geven. Onze voorhoede heeft haar uiterste best gedaan een veilige voorsprong te nemen. Het gelukte echter niet, daar zowel de staander als de deklat een schot van Drager wisten te keren. Ook Michels, die voor de rust al een prachtige kopbal van hem, vèr buiten bereik van de H.B.S.-goalie, over de lat zag flitsen, had met zijn schoten weinig geluk, hetgeen van Bruins en van Van Dijk eveneens gezegd kan worden. Neen, wat doelpunten betreft, zijn we deze reis niet aan onze trek gekomen en had, even voor het einde, de Haagse linksbuiten niet zo overhaast te werk gegaan, dan waren onze 36 punten niet heel gebleven. Van der Pol, die het vlak voor het eindsignaal nog even erg druk kreeg (hij sloeg zich er keurig doorheen, maar o, dat uittrappen van de bal) mocht zichzelf met dit gelukje felici teren. Ajax en het Nederlands elftal. Joop Stoffelen was de enige Ajacied en tevens de enige Amsterdammer, die voor het Nederlands elftal in aanmerking kwam. D.w.z. als reserve-speler. Volkomen begrijpelijk, want dat Amsterdamse voetbal is toch maar zo zo. Enfin, Joop zat tenminste weer op de eerste rij, naar hij zelf beweert voor de elfde maal, en heeft onze captain dus een elftal bij elkaar, zal dus een 10 voor tactiek, een 10 voor techniek en een 10 voor vlijt hebben gekregen. De volgende keer krijgt hij er misschien nog een cijfer bij, voor voetbalgeschiedenis b.v. Dat vak staat nog niet op het rooster, maar komt er beslist op. Wat zou een voetballer moeten beginnen, als hij niet weet, wie in 1913 een voetbal inslikte? Ajax en het Amsterdams elftal. Vijf Ajacieden mochten met het Amsterdams elftal mee doen. Drager, Michels, v. d. Hart, v. d. Hoeven en Potharst waren de uitverkorenen. Onze clubgenoten deden het niet slecht en droegen hun steentje bij om de sportlui uit Brussel een nederlaag te bezorgen. Twee doelpunten van Drager, twee van Michels en één (penalty) van v. d. Hart, maakten de score uit, waarmede Brussel werd verslagen. Zo'n uitslag geeft je het gevoel, dat die Amsterdamse voetballers er toch wel iets van kunnen en kennen. Maar ja, het is maar hoe je het be kijkt, of beter, wat voor kijk je er op hebt. VolewijckersAjax 01. De uitwedstrijd tegen de Volewijckers (Olympisch Stadion ligt ons nooit) werd met 01 gewonnen. Door drukke werk zaamheden konden wij de match niet bijwonen en geeft nu Jan Schoevaart, elders in dit blad, een relaas van deze kamp. Maar propos, mannen, de 36 punten zijn nog heel en met het oog op ons 50-jarig bestaan BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 3