D.W.S.—Ajax 24. Na de overwinning op Xerxes, stonden Stoffelen en zijn mannen voor de moeilijke taak, D.W.S. op eigen veld de punten te ontfutselen. Immer en altijd een lastig karwei, daar de jongens van voorzitter De Bruyne, in eigen, vertrouwde om geving, hun nummer beslist niet voor een appel en een ei verkopen. En nu de sympathieke blauw-zwarten al het moge lijke doen om uit de rossige schijn der beruchte lantaarn te verdwijnen; een opgave, die zelfs lijstaanvoerders met angst en vreze tegemoet zien. Ze hebben zich er goed doorheen ge slagen, onze eerste-elftallers, en toen die middag de bal voor het laatst in een miniatuur-vijver smoorde, konden twee punten worden bijgeschreven. En verdiend, zoals de D.W.S.- captain, Kil, zelf verklaarde. Het begin van de match was voor de polder-bewoners buitengewoon bemoedigend, daar een misverstand in onze defensie, de D.W.S.-er Diederiks gelegen heid gaf de bal achter v. d. Pol te deponeren, wat hij dan ook prompt deed. De vreugde over dit doelpunt duurde niet lang, want Michels kwam geen onderdeel van een seconde te laat om de bal, die „morsdood" in een plas bleef liggen, ineens keihard in het net te jagen. Drager was in feite de geestelijke vader van dit doelpunt, daar Guus de bal snel had opgebracht en het schot afvuurde, dat in de prut bleef steken. Geen D.W.S.-er had hierop gerekend en zo kreeg Rinus het buiten kansje, dat voor ons de gelijkmaker betekende. Onze jongens voelden, dat het weer kon, zetten alle registers open, de D.W.S.-verdediging kreeg paarden-arbeid te verrichten, wan kelde en bezweek. Bezweek onder het geweld van vijf razend snelle Ajax-aanvallers, die, gesteund door een prachtig spelen de middenlinie, zonder ophouden op de deur van de D.W.S.- veste beukten. Kil en de zijnen verweerden zich manmoedig, maar toen Richter een schot van v. Dijk slechts ten dele kon keren, was Guus present om de bal met zijn hoofd in het net te slaan (1—2). De blauw-zwarten haalden toen eens even diep adem, kregen zelfs een beste kans op de gelijkmaker, doch tot ons geluk werd deze niet benut en was er voor onze verdediging tot aan de rust geen kou meer aan de lucht. Daar zorgden de Ajax-middenlinie en -voorhoede wel voor. De doelman der Spaarndammers weet er van mee te praten. On telbare schoten heeft hij uit zijn doel moeten ranselen en dat Van Dijk hem nog voor halftime kon passeren, kwam hoofd zakelijk door een mislukte reddingspoging van deze voortref felijke goalie (13). D.W.S. leek verloren, maar een ieder, die de blauw-zwarten kent, weet, dat de Spaarndammers zich pas bij het eindsignaal gewonnen geven. Dat werd de moedigen, die maling aan de stromende regen hadden, even voor de thee haarfijn uitgelegd. Een verre dreun, die zelfs de prachtig op dreef zijnde Jan Potharst niet vermocht te keren, verdween tussen onze palen en zo kwam een reeds gewonnen gewaande match nog in gevaar. Een kwartier lang in de tweede helft behield D.W.S. de kans op minstens een gelijk spel, kwam er zelfs éénmaal heel dicht bij, maar toen onze defensie er in slaagde de bakens te verzetten, was het voor iedere D.W.S.-er duidelijk, dat er 's avonds aan tafel geen overwinnings-verhaal te vertellen zou zijn. De tegenstand van blauw-zwart werd steeds minder en een solo-ren van Bruins stelde onze zege definitief veilig. Met een 24 overwinning kwam het einde van een sportief gespeelde wedstrijd. Als we dan nog vertel len, dat ons team, niettegenstaande het bar slechte weer en de moeilijke terreinsgesteldheid, een beste wedstrijd heeft ge speeld en Los niet onverdienstelijk Fischer verving, hebben wij zo ongeveer alle vermeldenswaardige feiten naar voren ge haald. Ajax—H.B.S. 2—1. Slechts vier minuten was de strijd oud, of Michels kreeg een bal, die hij precies moet hebben. Zo, van achteren zuiver aan gegeven, meteen onder controle, een korte, felle sprint en dan, boemOnder de lat. Hoeveel goals Rinus op deze wijze in z'n adspiranten- en juniores-tijd heeft gescoord, is niet na te gaan, maar dat het er dozijnen zijn geweest, is buiten kijf. Wij waren er ettelijke malen getuigen van, zagen de bui als het ware aankomen en hadden het dan, na zo'n gelukte operatie, onder elkander over een „echte Rinus-goal". En om nog even verder te gaan, zijn met het hoofd gescoorde doelpunten waren voor ons een open boek. Jaren geleden schreven wij al in ons blad, dat Michels, en hij niet alleen, hierbij denken wij bijvoor beeld aan v. d. Hart, het nog in de voetballerij ver zou brengen. Hieraan moesten wij even terugdenken, na die rappe sprint tussen twee vertwijfelde backs door en dat daverende schot, langs een zich mistroostig omdraaiende doelman. Hierover peinsden wij, toen v. d. Hart, met goed geplaatste kopballen en enorm harde trappen, het ronde ding steeds maar weer naar de H.B.S.-helft dirigeerde. Een H.B.S.-helft, waar een puik doelmannetje, een lange, blonde, vastberaden spil en twee zwoegende backs, het leven van onze jongens, die het aanvals- quintet vormden, anderhalf uur lang niet over rozen lieten gaan. Gerrit Fischer's remplacant, Los, mocht nog zo kwik- zilverig langs de kalklijn pacen, mocht nog zo netjes de bal voor het H.B.S.-doel afleveren, steeds was er een gouden gordel-man bij de hand, om duidelijk te maken, dat de kraaien niets voor een „kraaien-voetbal-mars" gevoelden. Van de Vegt, de captain der Hagenaars, dacht er net zo over, gaf, zodra de gelegenheid zich voordeed, beste passes naar zijn huurlieden, waarvan één de rechtsbuiten der somber geklede mannen bereikte. Toevallig stond deze Houtrust-bewoner ge heel ongedekt, wat in feite niet volgens de Ajax-plannen was, maar de Hagenaar best gelegen kwam. Zonder dralen snelde hij naar v. d. Pol, die alleen nog een poging kon doen, een erg hard schot uit zijn doel te houden, hetgeen bij een poging bleef. Een fraai doelpunt (11). We waren dus weer even ver. Eigenlijk verder van huis, want H.B.S. schepte uit dit doelpunt zoveel moed, dat het steeds moeilijker werd langs de defensie van onze tegenstan ders te komen. En daar v. d. Vegt en zijn makkers zich ook niet onbetuigd lieten, kregen we een strijd te aanschouwen, die boeiend en enerverend was. Goed veldspel en spannende momenten voor beide doelen, maakten deze wedstrijd tot de beste match, die tot nu toe op ons veld in deze competitie voor een enthousiaste kijkersschare werd afgedraaid. Zo had de H.B.S.-doelman een keurige safe verricht, of Potharst en Beumer moesten weer in actie komen. Het spel golfde heen en weer, zonder dat het één der strijdende ploegen gelukte een doelpunt te doen noteren. Wel kregen wij door het prima spel b D.W.S.-AJAX Kil tracht met een zijdelingse sprong Michels het koppen te beletten, hetgeen niet gelukte. De D.W.S.-defensie is echter op haar hoede. Cliché „De Sportwereld"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 2