Café A. J. KROM ASBEEK BRUSSE Cor v. d. Hoeven voorheen Hoogewoonink Ufrechfsestraaf 76 Telefoon 45343 In de Loge! Electr. en Autogenische Lasinrichting De resultaten van onze jeugd. Lood- en Zinkwerker Berenstraat 9, Tel. 86535 Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Waar treft U Ajax-supporters en Ajax-zangers? Natuurlijk in Toen de „Noorderstorm" Zaterdag j.l. over onze hoofden trok in het Stadion, dacht ik even terug aan de vele moeilijke en spannende wed strijden, die we in de loop der jaren in het nieuween „oude" Stadion meegemaakt hebben. Wij grepen eens terug in ons archief en bieden U een verhaal aan, door „Vlokkie" geschreven in 1918. Tot goed begrip diene, dat Ajax in de beschreven wedstrijd in witte broek en blauw shirt speelde. MIXED PICKLES. In de Stadionloge, links van ons, zit de onberispelijk ge- slobkous-te en gepelsjas-te aristocratie. Zij kijkt schijnbaar onbewogen naar het zo juist begonnen spel van Blauw Wit en Ajax. Mevrouw, met 'n hautain gebaar, dat een mélange bedoelt te zijn van verbazing en medelijden: „Pa, hoort U dat gehuil der vox populi?" Pa, een klein tikje onder de indruk van de algemene emotie „Hoe die mensen er in opgaan!" En zijn toon is vol jaloezie. Volgt een lange pauze, gedurende welke mevrouw glimlacht en niets zegt, mijnheer vergenoegd aan zijn sigaar paft, Dol letje (dat is de dochter des huizes) gematigde kreetjes van „hé!" en „o!" uitstoot en Tom (dat is de zoon des huizes) ongeïnteresseerd voor zich uitstaart en ook niets zegt „Pa!" schrilt na enige tijd de stem van de dochter des huizes, die studie heeft gemaakt van de 22 foto's der spelers. „Pa, is U voor Blauw Wit?" Pa, die mogelijk heel veel verstand heeft van kapitaalbeleg ging en misschien een knappe jurist is, is sportief slecht „bij", althans het edele voetbalzaad heeft in zijn hart nimmer wortel geschoten. Hij is dan ook zichtbaar in twijfel „Blauw Wit? Oje meent, Dolletje, die lui met de blauwe truien? Hm(met een blik op zoonlief, die hem door strak voor zich uit te kijken echter niet uit de droom helpt) hm, ja, ja, voor Blauw Wit, hoor Dolletje! Voor Blauw Wit!" Dolletje, zeer beslist: „Ik ook, pa, ik ook Pa heeft nu kleur bekend en wordt belangstellend. Hij „volgt" het spel. Zijn sigaar gaat uit. De as van zijn uitgegane sigaar bezoedelt het kleed van mevrouw Pa merkt er niets van. „Er komen geen doelpunten," merkt, hoogst snugger, zoon lief op. Het is het enige geluid, dat over zijn lippen komt. Pa reageert er op. „Meen je?" vraagt ie. ,,'n Doelpunt, dat is toch, wanneer dat balletje in een dier korven „Pa," interrumpeert vrij ongegeneerd Dolletje, „Pa, hoe lang moeten ze nog spelen?" Het gelaat van Pa is een vraagteken gelijk Hoelangnog spelenhemdilemma „Die lui trappen toch tweemaal drieëndertig minuten, niet waar, Tom?" oppert Pa. Tom zwijgt en staart als een mummie naar het spel Maar Dolly weet het beter: „Veertig, Pa!" „O, dan ehja, maar drommels, hoe laat zijn die men- schen dan begonnen," murmelt Pa voor zich uit Hij wordt in zijn gedachtengang gestoord door een hyena achtig gebrul, een gewirwar van schreeuwende, dansende wag gelende lichamen, een stapelgekke fouleAjax scoort! En Pa, aangegrepen door de koorts van het enthousiasme, vergeet zich Hij staat op, licht zeer onelegant het hoofddeksel van zijn eerbare, ofschoon krulloze schedel „Bravo, prachtig, Blauw Wit, prachtig, bravoen tot Dolletje: „Prachtig, magnifiek, hè, Dolletje?" Dolletje staat paf. Wij ook. VLOKKIE. Juniores 1. De tegenstanders van onze juniores 1 zijn dit seizoen over het algemeen zo zwak, dat er voor onze jongens heel weinig eer te behalen valt. D.W.V. werd met 111 ge klopt en R.K.V.V.A. met liefst 418 gekraakt. Hoe men zo'n afdeling heeft kunnen samenstellen, is ons een raadsel. Maar enfin, als de helft van het programma is afgewerkt, wordt er geselecteerd. Juniores 2 trok naar Oostzaan en won daar met 04 van de Meteoor. Een week later kwamen de Watergraafsmeer- juniores op bezoek en ook zij moesten met een nederlaag ge noegen nemen (40). Juniores 3 won van Neerlandia met 40, verloor van T.O.G. met 7—1 (brrr!) en deelde met Swift de punten (33). Juniores 4 stond tegen D.J.K. 2 met 022 voor, toen vond de scheidsrechter het welletjes (vanwege de regen) en staakte de ongelijke strijd. Tegen W.M.H.O. deden onze boys het kal mer aan, maar wonnen toch met 17. Adspiranten 1 gaat ongeslagen aan het hoofd. Z.F.C. (70) en Volewijckers (12) waren de slachtoffers der laatste weken. Adspiranten 2 speelde gelijk tegen A.F.C. 2 (00), won van Swift 2 (51) en Zeeburgia 2 (12). Adspiranten 3 verloor met 23 van N.F.C. (n.b. na een 20 voorsprong) en won van Swift 3 met 43. Adspiranten 4 behaalde drie overwinningen. J.O.S. (52), Rapiditas (1—2) en T.O.G. 2 (0—1). Adspiranten 5 klopte Swift 6 met 2—1, doch kreeg van BI. Wit 5 met 70 een lesje. Adspiranten 6 roerde zich geducht. T.W.M. 2 (91) en Oranje Zwart 2 (50) moesten het ontgelden. Adspiranten 7, de zwakke broeder in onze gelederen, verloor met 100 van T.O.G., maar wist Wilhelmina Vooruit er met 14 onder te houden. Adspiranten 8 gaat hoe langer hoe beter draaien. Oosterpark (16), D.E.C. 3 (120) en T.D.O. 2 (27) kregen de kous op de kop. Goed zo, boys! Door drukke werkzaamheden moest ons overzicht deze keer al heel erg beknopt zijn. In het volgend clubblad hopen wij een uitgebreider reportage van de verrichtingen onzer jeugd te geven. Daar houden wij het dan maar op. BROWN. Gas- en Waterleiding Sanitair Rijwielen, Radio, Wasmachines, Stofzuigers, Haarden, Kachels, Gasfornuizen en -Comforen, Keukengerei. Desgewenst op termijnbetaling I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 14