Aan jong-Ajax! Gerard Fischer. Tribunewee.... Zaterdagmiddag 3 December 1949, komt Sint Nicolaas met zijn schaduw Pieterman, in ons stadion de Ajax-jeugd met een bezoek vereren. Natuurlijk is Zijne Heiligheid nieuwsgierig naar de vorderingen, die jong-Ajax maakt en zal Walter Crook wel een verzoek krijgen, om een groot en uitvoerig rapport uit te brengen. Ja, jongelui, de roe en de gard zijn er nu eenmaal niet voor niets. Woerd Snater, Betty Boop en Captain Spinazie hebben ons gevraagd of ze ook van de partij mochten zijn, en dit hebben we maar goed gevonden. We zullen er dus maar een vrolijke middag van maken, en aan mijnbeer Boudrie vragen, of er nog chocolade in de ketel is. U weet het natuurlijk allemaal al, de reden dat U onze pijl snelle rechtsbuiten momenteel niet op de vleugel ziet, is het beruchte „voetbalknietje", een betrekkelijk klein kraakbeentje in de knieschijf, dat „menisces" heet, is kapot en alleen de chirurg kan hier uitkomst brengen. Dr. Hans Tetzner, die een „kei" is, groter dan de „Amers- foortse" en niet alleen op dit gebied, hoor heeft met een enkele haal van één zijner ragfijne tovermessen, dit beroemde kniegewricht gecureerd, van een nieuw kogellager voorzien en binnenkort is Gerrit, dank zij de gewaardeerde hulp van Dr. Hans „de Grote", weer even snel als Mercurius. Gerard, in IJsland hebben we wat met z'n allen afgesproken en laten we het maar eerlijk zeggen de jongens doen hun uiterste best, maar kom er weer gauw bij, kerel. Van „concentratie" weet ik maar héél weinig af, maar hoe eerder je weer in ons midden bent, hoe liever het ons is. Ook het zangkoor van de a.s. revue vraagt naar je „hoge noten". Het beste met je been, ouwe reus, en bedankt, Dr. Beender- maker. En 18 Maart mag-ie ook van de partij zijn. So long. J. S. Des Zondags trekt Ajax steeds vele genieters. Zij vinden het Rood-Witte voetbal zo mieters. Zij kunnen er niet meer buiten, Het zit ze in de kuiten De toeloop houdt aan, gaat gestadig vermeren. Er komen steeds meer, die een plaatsje begeren. Men kankert en gaat vitten, Want. iedereen wil zitten! ,t Is iedere wedstrijd weer hetzelfde drama. Zo'n kiftende troep is me een panorama! Droevig gedoe van de mensen, Die anders men zou wensen Men scheldt en men vloekt, men beledigt elkander. Begrijpelijk zoekt men de schuld bij een ander Ook Ajax moet het ontgelden, Kan men zo fris op schelden! Maar waar moeten wij nu de oorzaak gaan zoeken? Een einde dus maken aan schelden en vloeken? Die's makkelijk te vinden Voor alle „GOED"-gezinden. Als ieder z'n plaats houdt en niet „ruim" gaat zitten, „Inschikkelijk" is. valt er niets meer te vitten. En. wilt V tijdig komen, Niet orri 2 uur gaan „stromen"? Kom, lastige Hollander, werkt nu eens mede, Dan is al dat „zit"-leed heel spoedig geleden! Hoeft men niet meer beweren: „Teveel verkocht weer, Heren!" Want Ajax doet alles voor aller genoegen, Maarleert U danook naar de regels te voegen! Denkt aan Uw medemensen. Die hebben óók hun wensen Nog één ding wil ik Ajax hier adviseren: Doe nog een verzoek aan de Dames en Heren Niet op de vloer te trappen, Maar op de bank te stappen! Dus 't bordje: „Verboden op Banken te lopen" Is toch niet meer nodig, dat kunt U wel slopen Kom, Waarde Dames en Heren, Laat U van nu af „bekeren". W. H. DRONKERS Welpen, adspiranten en juniores, tot Zaterdagmiddag 3 December a.s., half drie, in het Ajax-stadion. Ajacieden. liet is een kinderfeest, dus is het MET de bedoeling-, dat vader en moeder meekomen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 11