J eugd-voetbalflitsen Verbeter de wereld ^cfkxsï. VAN OS Kantoorboekhandel Ook voor het jeugdvoetbal is weer het startsein gegeven en als wij de door onze boys geleverde prestaties eens nauwkeurig bekijken, is er alle reden om met vertrouwen het verdere verloop van de competitie tegemoet te zien. Juniores 1 deelt weer gevoelige tikken uit. Alle wedstrijden werden gewonnen en de bijna traditionele overwinning met dubbele cijfers lag na de derde match al op tafel. Wilskracht 1 werd het slachtoffer. Liefst 161. Sommige daders van deze inmaak-partij beweerden, dat het 191 was, maar in het veen kijken ze nu eenmaal nooit op een turf. De kampioen van verleden jaar, Blauw Wit, werd al direct duidelijk gemaakt, dat onze boys trek in een kampioenschap hebben en verloor dan ook met 42. O.V.V.O., de nieuwe eerste afdelinger, kwam er met 14 af, wat de roodbroeken nog meeviel. Spartaan op eigen veld is nooit een gemakkelijk tegenstander, maar ook die knapen konden het niet redden en verloren met 25. Al met al hebben wij weer een aardig eerste juniores-elftal een stel gepromoveerde adspiranten en wat oud-gedienden dat het dit seizoen ver kan brengen. Hoe denken jullie er over, boys? Juniores 2 begon met van Blauw Wit te verliezen (21), doch verder was het al overwinning wat de klok ten gehore bracht. Dubbele cijfers waren er ook natuurlijk bij. S.D.W. was de sigaar (111). Eveneens een elftal, dat een duit in het kampioenszakje kan doen. De Schep-brothers op de rechter vleugel met naast hun Moinat, Staneke en v. d. Zwaag, zullen wel voor de doelpunten zorgen en als doelman Drecht nu geen nodeloos gevaar veroorzaakt door te onpas zijn goal uit te wandelen, wel, dan zal het ook dit seizoen wel voor elkander komen. Juniores 3 bleek in de eerste match doelpuntenhonger te hebben. D.W.V. 3 kwam er tenminste bekaaid af (100). Onze boys waren echter te gulzig geweest en kwamen tegen Blauw Wit twee doelpunten te kort. Drie tegen een voor Blauw Wit. In het vervolg de goals beter verdelen, jongens. In Weesp tegen Rapiditas werd met 12 gewonnen, wat wel genoeg, maar niet overdreven was. Waar bleven de schutters? Was het kruit nat, Rem Juniores 4 zegt het met doelpunten. Deze jeugdige Ajacieden begonnen met een record-score. De Rapiditas-doelman werd onbarmhartig aan de tand gevoeld (242). Tegen Oranje Zwart waren onze boys enigszins bescheiden (06), maar Tos Actief moest het weer ontgelden (90). Veel lol is er op zo'n manier niet aan. Visser en zijn vrienden zijn te sterk voor deze afdeling. De adspiranten geven ook geen reden tot klagen. Een enkele uitzondering daargelaten, kan het anders met acht elftallen, blazen onze boys weer lustig hun deuntje mee. Adspiranten 1 nog steeds ongeslagen. Tjepkema, Vos, Den Edel scoren weer aan de lopende band. Pieters-Graafland werd in vier wedstrijden slechts eenmaal gepasseerd. Goed zo, Eddy! T.O.G. was de club, die zich er op Icon beroemen, maar verloor toch met 51. Dubbele cijfers waren er natuurlijk ook bij. De Spartaan kreeg er met 160 van langs en Zondag j.l. was D.E.C. bijna het slachtoffer (90). D.W.S. hield zich nog het beste (40). Alzo 34 doelpunten voor Haarms c.s. Die jeugd-commissie van onze club schijnt er toch wel een heel klein beetje verstand van te hebben. Adspiranten 2 draait ook behoorlijk. Drie gewonnen, één verloren (Blauw Wit 62). Kon dat niet anders, boys? Adspiranten 3. Hier zijn wij minder over te spreken. Twee gewonnen, twee verloren. Adspiranten 4. Twee gewonnen, één gelijk. Niet slecht, boys! Adspiranten 5. Twee gewonnen, twee verloren. Voor ver betering vatbaar, jongens. Maandag 3 October las ik In de rose Sportkroniek, Dat de A.V.B. geuit heeft Scherpe woorden van critiek. Zijn bestuur acht het zeer laakbaar, Dat een enkele zomersport - Nu King Soccer weer aan bod is Toch nog steeds beoefend wordt. Dit bestuur, dat uiteraard ook Voor de clubs in Mokum pleit, Meent dat deze gang van zaken Voert naar concurrentiestrijd. Dat het geld een grote rol speelt, Is een onbetwistbaar feit, Daarom is het beter dat men Elkaar niet in de wielen rijdt. De „gesloten periode", Wie heeft die gedecreteerd? Heeft een aantal bonden samen Of één bond haar gecreëerd? Uit ervaring kan ik zeggen: Een tweetal maanden is te kort Voor elkeen die zich wil wijden Aan een echte zomersport. Als men dan, in plaats van vijftien, De veertiende van Oogstmaand „trapt", Is er iets dat schrijver dezes In dat „stukje" niet goed snapt. Ook was er de jongste zomer Een voetbal jeugdkamp in Nunspeet, Dat een zomersport geschaad werd, Daarvan had men heel geen weet. 'k Gun de jeugd van ganser harte, Dat verlof in Gelria, Maar de Bond kan hieruit leren: Verbeter de.et cetera. k Ben een liefhebber van voetbal En een honkbalenthousiast, Daarom heeft dat persartikel Mij wel enigszins verrast. Wil men geen rivaliteit meer (In dit geval van de Speedway)? Steekt de koppen bij elkander: Bespreekt het „en grand comité"! E. H. VAN TUYL. Adspiranten 6. Twee gewonnen, één gelijk. Dus net als ads piranten 4, niet slecht. Adspiranten 7. Twee gewonnen, twee verloren. Die knapen zitten in een te zware afdeling. Zeeburgia 5 is hier veel te sterk. Met 220 versloegen de Kruislaan-bewoners onze ben jamins. Nog nooit voorgekomen. Adspiranten 8 speelde slechts twee matches. Eén gelijk en één gewonnen. Zondag hebben wijde jongste Ajax-spruiten aan het werk gezien. Een aardig elftal met Neervoort en v. d. Bold als uitblinkers. Alleen is Van der Bold wat onbe suisd. Snel afleren, boy! Zonder meer voor heden. BROWN. Waarom zult U zoehen naar een adres? heeft alles voor Uw kantoor Weterinqschans 223 - Telef. 31842 - Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 9