J. Kolman Jr. veertig jaar Ajax-lid. De voetbal rolt weer! - Hierboven één der spannende momenten uit de openingswedstrijd van ons derde elftal, Ajax III - E.D.O. II. Het was haast een goal! Dat was het trouwens-meerdere keren, maar een échte treffer bleef uit en met 00 kwam het einde. Als er nog liefhebbers zijn, dit goede voorbeeld te volgen, dan graag. Bijvoorbaat dank. Ajax 6 heeft tot nu toe niet veel bijzonders laten zien. Hier volgen de resultaten. Tegen R.K.A.V.I.C. 2 verloren (21), tegen D.V.A.V. 2 idem met een sterretje (64). Tegen V.V.A. 4 ging het iets beter (44) en ook tegen S.N.A. 2 kwam er een punt uit de bus (33). Niet daverend, lieden, maar alles is nog niet verloren, dus play up! Ajax 7 houdt zich best. Alles gewonnen. N.E.A. 2 (41), B.D.K. 2 (12), Ontwaakt 4 (91), die lui waren vast nog niet wakker, en T.D.W. 2 (12). Goed zo, volk, de kampioens vanen zijn al in de maak. Ajax 8 voelt schijnbaar veel voor een gelijk spel. Toch wel sympathiek om met iedereen te delen. Amstel 3 mocht twee maal scoren, Neerlandia 2 driemaal en P. en T. 2 net zoveel als Amstel. Totaal score dus 7 voor en 7 tegen. Maar in ge- moede, vrienden, als jullie soms wat voor een kampioenschap gevoelen, houdt de zak met doelpunten dan een beetje buiten het bereik van de tegenstanders. Einde van het eerste overzicht van de prestaties onzer re serve-elftallen. Dank U voor Uw aandacht. BROWN. Weer een van die oude getrouwen, waaraan de tand des tijds blijkbaar te vergeefs knaagt. Vanzelfsprekend een sieraad van onze beroemde bordjesclub en Ajacied in hart en nieren. Je moet hem vol vuur horen vertellen over zijn voetbaltijd in Ajax drie en vier. Eerst 's morgens het veld reinigen van koeienblubber etc., dan krijtlijnen trekken, want dat moesten we natuurlijk allemaal zelf doen. En dan 's middags een fijne wedstrijd met om de vijf minuten een bal uit de sloot halen. Hij lacht dan ook smakelijk, als de tegenwoordige spelers over de te zware ballen klagen, en als hij hoort van warm water en een kopje thee in de rust. Ja, dan begint hij over zijn eigen voetbal-tijd. Hij mocht van z'n vader eigenlijk niet eens achter het bruine monster aandraven, en moest iedere Zondag weer van alles verzinnen om toch maar aan zijn traplust te kunnen voldoen. Na de match het wassen in de sloot en de moeite, die je steeds weer had om je Zondagse spullen uit de drie-bij-vier kleedkamer zonder moddersporen weer aan je body te krijgen. En Maandagmorgen om drie uur weer fit and well op de bloe menmarkt, daar hij inkoper voor de zaak was. Ook nu leeft hij nog intens het Ajax-clubleven mee, slaat 's Zondags met zijn zoons geen wedstrijd over en is op de wekelijkse clubavond de ongekroonde klaverjas-koning. En als hij zich misschien toch nog wel eens vergooit, komt dit alleen, dat hij over de J. KOLMAN Jr. wedstrijd van de komende Zondag piekert. Een fijn clublid, dat, wanneer Ajax hem voor het een of ander nodig heeft, voor de volle 100 procent achter de club staat. Vriend Kolman, onze hartelijke gelukwensen, een bloemetje behoeven we je niet te sturen, maar het mooie bfauwe Ajax-bord komt je ten volle toe. Proficiat. HET BESTUUR. Getrouwd J. de Fijter en Oeda de Greef Adres: Wijttenbachstraat 20. Hartelijke gelukwensen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 6