H. REPKO 1 s.v.v 1 1 1 1 1 0 Reserve-voetbal. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE tekende in ieder geval de nekslag voor captain Mosterd en zijn makkers. Zij waren zo ongeveer een kwartier voor het einde met man en macht bezig de in de eerste helft opgelopen 20 achterstand weg te werken, en toen het dan 30 was ge worden, begrepen zij, dat er toch geen eer meer te behalen zou zijn en strekten de wapens. Of zij het zonder die penalty-tegen- slag nog ver gebracht zouden hebben, wagen wij te betwijfelen. Potharst, v. d. Hoeven, v. d. Hart en Stoffelen waren te goed op dreef (Beumer liet een enkele steek vallen) om doelman v. d. Pol te verontrusten. Wat onze goalie te behandelen kreeg, deed hij zo rustig en zelfverzekerd (ver en goed uittrappen is zijn fort beslist niet) dat wij feitelijk geen ogenblik in de penarie hebben gezeten. Het wachten was slechts op doelpunten van ons aanvalsquintet, bestaande uit Fischer, Michels ge lukkig weer hersteld, gefeliciteerd, Rinus Bruins (Theo Brokmann was niet fit), Van Dijk en Drager. Voor de rust konden wij er twee noteren, één van v. Dijk en één door co- operatief kopwerk van Michels, Van Dijk en Bruins, waar laatstgenoemde de laatste ,,kop" aan legde. Hiermede bleek de Ajax-doelpuntenbus leeg te zijn en moest, zoals reeds ver meld, Cor er aan te pas komen om de zege definitief veilig te stellen. Over het geheel genomen, kunnen we dus tevreden zijn, groots was ons spel niet, maar toch stukken beter dan tegen R.C.H. Als Stoffelen en zijn vrienden zich voorgenomen hebben alleen in uitwedstrijden iets bijzonders te laten zien, welaan, dan nemen wij met thuis-overwinningen zonder knal-effecten gaarne genoegen. Daar houden wij het dan maar op. E.D.O.Ajax 12. Ook de altijd lastige E.D.O.-klip werd keurig omzeild. Bin nen tien minuten stonden onze kansen op de uiteindelijke zege reeds hoog genoteerd, daar Michels en Brokmann voor een nuttige 02 voorsprong zorgden. Rinus leverde zijn doelpunt middels en keurige kopbal en Theo zag de bal uit een prach tige omhaal van hem in het net verdwijnen. Kansen om de score te verhogen, deden zich nog veelvuldig voor (Theo kreeg er zelfs één uit duizenden) maar het gelukte niet deze in doel punten om te zetten en daar E.D.O. éénmaal de bal langs v. d. Pol wist te werken, kwam met 12 de rust. De tweede helft gaf vrijwel hetzelfde beeld; Ajax bijna voortdurend in de aanval, maar de afwerking van de mooiste attacks liet steeds te wensen over, totdat één der E.D.O.-ers een handje kwam helpen. Wel gaf hij geen doelpunt weg, maar een penalty heeft daar toch veel mee van doen. Vooral als v. d. Hart achter het leer gaat staan. Cor had echter helaas zijn timmermansoog thuis gelaten en millimeterde de verkeer de kant van de paal. Een vrqe schop, genomen door Stoffelen, onderging hetzelfde lot. Cor kreeg daarna nog eens een kans het net te doen trillen, maar weer scheelde het enkele centi meters. Met onveranderde stand kwam het einde en waren onze 36 punten nog onbeschadigd. Alle elf hun best gedaan en nu Joop Stoffelen de man, die het meest de aandacht trok. Fischer speelde niet mee reden bekend en mocht Los het op de rechtsbuitenplaats proberen. Na een kwartier viel hij uit vreugde dus van korte duur en was Bruins weer het heertje. Al bij al een verdiende overwinning enacht punten uit vier matches. Mogen wij klagen Neen, maar toch zouden wij gaarne zien, dat de voorhoede wat meer doelpunten maakt. Als de kans er is, dan haar ook benutten, want één of twee doelpunten voorsprong geeft geen claim op de zege. Drie of vier knikkers in het vijandelijk net zijn een steviger basis en geeft de achterhoede een veiliger gevoel. De club rekent op jullie, mannen, want 18 Maart 1950 moet een gloriedag worden. AjaxXerxes 21. Na een spannende strijd gelukte het onze jongens de ge vaarlijke Rotterdammers van het lijf te houden. Voor een ver slag van deze wedstrijd zie elders in dit orgaan. De stand luidt thans: Ajax 5 5 0 0 10 11—3 H.B.S 5 2 3 0 7 16—10 Volewijckers 6 2 3 1 7 13—9 Xerxes 6 2 3 1 7 9g R.C.H 5 2 2 1 6 6—4 E.D.O 6 2 2 2 6 13—10 Neptunus 6 2 3 5 11—14 5 3 3 11—13 D.W.S 6 4 3 4—14 't Gooi 6 5 2 7—16 BROWN. Ajax 2. Evenals het eerste elftal, boekt ons tweede team verrassende uitslagen. De start Volewijckers 2, uit was uitstekend, daar de groen-witten in een van onze kant zeer goed gespeelde wedstrijd met 05 werden verslagen. K.F.C. 2 verloor aan de Middenweg met 21, Blauw Wit 2 met 10 en in Utrecht, tegen D.O.S. 2, behaalde ons team een gelijk spel (22). Zondag j.l. kwamen de Spartanen op bezoek. Veel plezier hebben de roodbroeken van deze visite niet gehad, want met een 60 nederlaag konden zij huiswaarts keren. Ons verjongd elftal v. Mourik, Looyen, Anderiessen, Huis, Bungert speelde een best partijtje voetbal en de Spartaan reserves hadden daar niet van terug. Jan Looyen een extra pluim. Ajax 3 doet het dit seizoen ook weer goed. De eerste match, E.D.O. 2 thuis, leverde een gelijk spel op (00). Onze jongens hadden meer verdiend, J.S. vertelt elders in dit blad hoe deze wedstrijd verliep. Het reserve-elftal van Zeeburgia bleek te sterk voor onze derde-elftallers en bleef met 3—2 baas in eigen huis. Blauw Wit 4 kon het in het Stadion niet bolwerken en moest met 02 de vlag strijken. D.W.V. 3 verging het nog slechter en verloor in de Meer met 61. Zondag ondernamen de mannen van het eens zo beroemde derde de tocht naar Den Helder en bevochten daar tegen de reserves van de club uit de marine-basis een 33 gelijk spel. Dick Groenewoud en zijn jongens zullen dit seizoen nog wel van zich doen spreken. Ajax 4, ingedeeld in een zware afdeling, zal het moeilijker hebben. De eerste match, Hilversum 2 uit, bleek al een te moeilijke opgave voor Boonstoppel c.s. Met 32 bleven de Radio-mensen in de meerderheid. Volendam werd de volgende tegenstander, doch ook de aal-vissers waren onze mannen te machtig. Met een 32 overwinning trokken zij weer naar hun huisjes achter de dijk, om daar te verhalen van die schone match in Mokum. D.O.S. voelde ook wel iets voor een 3—2 zege en bokste dat netjes voor elkander. Toen vond de elftal commissie het welletjes en haalde Erwin van Wijngaarden van stal. Erwin stroopte zijn mouwen op, met gevolg twee overwinningen. Rapiditas 2 (12) en D.W.S. 3 (21). Gaat zo maar door, rood-witte broeders! Ajax 5 zou Ajax 5 niet zijn, als het in ons jubileumjaar geen kampioen werd. Wim Schoevaart één van de Ajacie- den, die tenminste zo nu en dan in de pen klimt geeft op een andere pagina een overzicht van de verrichtingen van dit elf tal, zodat wij naar Wim's pennevruchten verwijzen. Bedankt voor de medewerking, Wim, en houden ons verder aanbevolen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 5