BALLET. Meer licht op de trainingsavonden. Op de omslag van dit clubblad, Vindt U twaalf in getal De balletclub in de shirtjes, Van ons eerste elftal. Twaalf meisjes met figuurtjes, Van niet te miskennen ras, Die voor de revue studeren, Dansen leren pas voor pas Als in Maart negentienvijftig, Ajax vijftig jaar bestaat, Weet ik dat U ongetwijfeld, Niet voor niets naar 't feest toegaat. De regie is van Jack Jr., Boskamp leidt de hele bend' Aan zo'n werkje zijn die knapen, Wel zo'n tikkeltje gewend. t Is mevrouw VerburgtPetri, Die de show-balletten leidt, Welke voor 't grootst gedeelte Aan ons voetbal zijn gewijd. Meer mag ik niet verklappen, Maar één ding staat zeker vast, De revue komt op een peil, dat, Ajax' naam terdege past. Geen gepingel of getreuzel, Niemand speelt het spel alléén, Juist zoals bij Ajax' voetbal, Is hier teamgeest nummer één. Als de meisjes op dit plaatje, Voor U op de „Bühne" staan, Bedenk dan dat zij al dit werk, Voor hun club hebben gedaan. Zeven maanden lang rep'teren, Vrijdagsavonds steeds paraat, Gelooft V ook niet, dat bij Ajax, Ware clubgeest nog bestaat? BIJRK. De trainingsavonderi worden zéér druk bezocht, de Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavonden staan in het teken van grote belangstelling. Natuurlijk vinden wij dit prachtig, de jongelui ondervinden immers nu aan den lijve het grote nut van een regelmatige training, ien stimuleren elkaar in het vervolg geen trainingsavond meer over te slaan. Dus ook als de avonden wat minder mooi worden en het desnoods waait of regent. OngezondKletskoek, vraagt U dit maar eens aan onze spelers van het eerste elftal, die nooit een avond overslaan. Niets fijner dan een goede trainingsavond, zeggen ze, eerst wat lopen en touwtje springen, dan wat sprintjes, dan een lekker partijtje en na afloop een heerlijke douche. Zo'n avond kweekt vriendschap en clubliefde en 's Zondags bij de wed strijd weten we, wat we aan elkaar hebben. Ook de ouders van de jongelui beginnen tegenwoordig in te zien, dat zo'n trai ningsavond voor hun jongens geen verloren avond behoeft te zijn en nu ze zien, hoe fijn hun boy op zo'n training reageërt, gaat hun interesse vanzelf ook meer naar de vereniging uit. Ze gaan met hun jongen naar de wedstrijden, leven mee en worden met hun jongen weer jong. Ook dit vinden wij een groot winstpunt, maar, denkt er aan, ouders: „Op het veld zijn wij de baas". Juich gerust bij goed spel van Uw zoon, juich nog harder bij een mooi gemaakt doelpunt, maarweet ook het spel van de tegenpartij te waarderen en bemoei U niet met de leiding. De scheidsrechter beslist, hij heeft gelijk, hij keurt een volgens U prachtig gescoord doelpunt af, hij geeft desnoods een penaltytegen Uw jongen. Zelf-discipline is zo'n mooi woord, tracht het bij Ajax werkelijk in practijk te brengen. En geef Uw jongen in de rust ook geen acht sneetjes brood, laat hem rustig met z'n kameraadjes in de kleedkamer, na de wedstrijd kunt U hem dan weer vol stoppen. Öok weten we, dat Uw boy eigenlijk rechts trapt, en waar voor moet hij nu juist de linkshalf-plaats innemen? Omdat hij ook zijn andere been moet leren gebruiken, maar dit zeggen wij U niet, en ook Uw jongen niet ,maarwe volgen hem geregeld in zijn pogingen om het donkerbruine geval te dres seren, maakt U zich dus maar niet ongerust. Woensdagavond gingen wij weer eens een kijkje nemen, een pracht gezicht, zo'n drukbezochte trainingsavond. We zagen een telg van Dukker langs het lijntje rennen, dat we er zelf pret in kregen, en v. d. Wel maakte een goal om te zoenen. En ook Scheppie dartelde op de vleugelScheppienog een paar jaar en hij wandelt met een grietje en dan moet ik Schep zeggen. Maar ja, dat is eenmaal 's werelds loop. Maar wat ik óók zag, dat op het tweede veld ook een partijtje aan de gang was, zo maar, zonder licht, eigenlijk in het donker. En het be stuur, en de Elftal- en Jeugdcommissie weten dat natuurlijk ook wel, en ze zijn het er eigenlijk allemaal gloeiend over eens, dat hier nodig wat aan gedaan moet worden, want dat iedere jongen, die bij Ajax gaat trainen, ook maar al te graag aan een lekker partijtje mee wil doen. Vanzelfsprekend wordt er natuurlijk eens gewisseld, zodat een ander ook wel eens aan de beurt komt, maar er mankeert toch nog wel het een en ander aan. Er moet meer licht zijn, maarlichtmasten en lampen kosten een heleboel geld en zijn ook maar niet zo één twee drie te krijgen. We menen nu echter weer een gaatje te hebben gevonden en héél binnenkort hopen we dus ook een tweede veld voor avondtraining in orde te hebben. Fijn als je de boel zo ziet groeien, laten wij, ouderen, allen trachten ons enthousiasme op de jongeren over te brengen, dan pas gaan we gerust naar ons honderdste jaarfeest. J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 2