ASBEEK BRUSSE Rijwielen - Radio - Wasmachines - Stofzuigers Ajax2-Blauw Wit2 1-0. Van het vijfde. Uitslagen. Ons tweede elftal is blijkbaar met de allerbeste voornemens bezield, daar het van de drie gespeelde wedstrijden, ook het maximum-aantal punten wist binnen te halen. Vooral de zege op de Volewijckers uit nog wel was een klap, die de volle daalder opleverde, want met niet minder dan 50 werden de groen-witten in eigen huis verslagen. Een week later wisten ze K.F.C. de puntjes af te snoepen en nu moesten de Zebra's in ons huis de punten achter laten. De 10 geeft geen duidelijk beeld van de krachtsverhouding in het veld, Vooral dat eentje is maar echt pover. De allermooiste kansen voor het vijandelijk doel werden om zeep gebracht, en met de rust hadden we zeker al met 30 voor moeten staan. Na de rust werd er door de onzen nog eens alles op gezet om Blauw Wit tot capituleren te dwingen, maar hun keeper was in prima vorm. Een paar prachtig door Ter Horst genomen vrije trap pen hadden zeker beter lot verdiend. Wèl braken wij herhaal delijk door, vooral de rechtervleugel was zéér actief, maar treffers konden toch.niet worden geplaatst en tot tien minuten voor tijd was de score nog maar steeds dubbel blank. Bungert kreeg een goede pass, fel liep hij naar binnen, passeerde de vijandelijke backs en via de toppen van de keeper vlopg de bal hoog in de hoek. Wèl trachtte Blauw Wit nog even het spel te forceren, maar Looyen c.s. gaven geen krimp en zo haalden wij de gehele buit binnen. Over onze spelers nog het volgende: Kelderman was zo klemvast als een brandnetel, wel werd hij eenmaal bijna uit geteld, maar het jongmens zit blijkbaar solide in elkaar, en was weer spoedig de oude. Van Maurik en Hardeveld-Kleuver vormden een prima backstel, dat de tegenpartij geen tijd liet. Ook de halflinie speelde puik, met Looyen als ster. Hulde Jan, ga zo voort, boy. De voorhoede vol goede wil, maar het juiste maatgevoel was helaas nog wel eens zoek. Bij Blauw Wit was de keeper in prima vorm, en had bovendien change van juffrouw Fortuna. De scheidsrechter floot tot aller genoegen. J. S. 18 September begonnen we de competitie met een gelijk spel tegen B.P.C. 2 op Hoeve Voorland. Het werd 11 ondanks een grote veldmeerderheid en nadat we lange tijd met 10 voorgestaan hadden dank zij een goal van Dick Keyzer. Onze voorhoede leed deze Zondag wel heel erg aan schotloosheid. De laatste twintig minuten moesten we nog met tien man verder spelen ook, omdat onze spil, Tom de Jong, van mening ver schilde met de scheidsrechter over een buitenspelgeval en prompt het veld uitgezonden werd. Mondje dicht, Tom, je trekt toch altijd aan het kortste eind. De Zondag daarop ging het veel beter tegen H.E.D.W. 2, het werd n.l. 31 voor de onzen. Rechtsbinnen Eddy Keyzer scoorde tweemaal, terwijl zijn naamgenoot Dick Keyzer, een maal het net deed trillen. Het enige tegenpunt ontstond uit een penalty. 2 October gingen wij T.O.G. 3 opzoeken aan de Kruislaan. Ons elftal zag er als volgt uit: De Vlieger Schoevaart A. v. Dijk Neefjes De Jong Velder Jo Zwaan D. Klopper Schetters E. Keyzer H. Pieters Graafland Ook in deze wedstrijd toonden we ons in technisch en tac tisch opzicht verre de meerdere over onze tegenstanders. Jo Zwaan en Henny Pieters Graafland ontpopten zich als twee gevaarlijke buitenspelers, beiden met een dodelijk schot. Bin nen het kwartier hadden wij reeds een 30 voorsprong ver kregen dank zij Jo Zwaan (2x) en Ed. Keyzer, waarna Klopper de vier op het scoringbord te voorschijn toverde, met welke stand tevens het einde kwam. Gerrit Keizer tracteerde na af loop op limonade, welke geste door onze spelers zeer op prijs gesteld werd. Over de spelers nog het volgende. Kees de Vlie ger, een goed doelman met Keizer-allures; Arie van Dijk voelt zich op de backplaats uitstekend thuis, terwijl onze halflinie er weer ouderwets in was. Hanny Velder is hier de grote tacticus. De voorhoede noemde ik reeds. Al bij al een prettige wedstrijd en goed spel. Vervolgens kwam De Spartaan 5, nog zonder verliespunten, op bezoek. De zaken werden echter door ons dadelijk flink aangepakt en onze aanvalslinie, met Kees Wolfers en Hannie Lambrichts op de binnenplaatsen, bezorgde de achterhoede van onze gasten vele hoofdbrekens. Het lukte hun echter niet om doelpunten te voorkomen en zo hadden wij met half-time reeds een 30 voorsprong. Wolfers, Schetters en Lambrichts waren de makers van de doelpunten. Na de hervatting was het spel minder goed dan in de eerste helft, wat niet wegnam, dat wij nog drie goals aan de score toevoegden, waartegenover De Spartaan slechts één treffer stelde, zodat het 61 werd en wij ongeslagen aan de kop van de ranglijst prijken. Jongens, laten wij ons best doen om ook dit jaar het kampioenschap weer in de wacht te slepen. W. S. 10 September 1949: Ajax veteranenWatergraafsmeer 52 11 September 1949: Volewijckers 2Ajax 2 05 Ajax 3—E.D.O. 2 0—0 Hilversum 2—Ajax 4 32 18 September 1949: Ajax—R.C.H1—0 Ajax 2R.F.C. 2 2—1 Zeeburgia 2Ajax 3 32 Ajax 4Violendam 2 23 B.F.C. 2Ajax 5 1—1 R.K.A.V.I.C. 2—Ajax 6 2—1 Ajax 7—N.E.A. 2 41 Amstel 3Ajax 8 2—2 juniores. Ajax 1—Blauw Wit 1 4—2 Blauw Wit 2Ajax 2 2—1 Ajax 3—D.W.V. 3 10—0 Adspiranten. Ajax 1—D.W.S. 1 4—0 Ajax 2—D.W.V. 2 4—1 S.D.W.—Ajax 3 4—1 Ajax 4—Tos Actief 13—0 A.F.C. 5—Ajax 5 0—7 Amstel 2—Ajax 6 1—2 Energia 2Ajax 7 03 25 September 1949: NeptunusAjax13 Ajax 2Blauw Wit 21—0 Blauw Wit 4Ajax 302 Ajax 4D.O.S. 3 2—3 Ajax 5—H.E.D.W. 2 3—1 D.V.A.V. 2—Ajax 6 6—4 B.D.K. 2—Ajax 7 1—2 Ajax 8Neerlandia 2 33 Electr. en Autogenische Lasinrichting Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Haarden - Kachels - Gasfornuizen en -Comforen Keukengerei. Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desqewenst op termijnbetaling I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 14