Het seizoen begint trouw moeten spuiten! Daar is deze droge zomer wat water overheen gegaan om het zó te krijgen. Jullie kunnen wel binnenkomen!" Achter elkaar schuiven de jongelingen het restaurant in. Met eerbied nemen ze het papier aan, waarop ze naam, adres, geboortedatum moeten invullen. Er zijn er, die dat rap doen er zijn anderen, die er moeite mee hebben en hun buurman raad vragen. Ik kijk zo'n enkel briefje aan en stel tot mijn verbazing vast, dat een der knapen Aix les Bains als woonplaats opgeeft. Als ik hem vraag, of hij forens is, kijkt hij me verwonderd aan. Nu moeten ze stuk voor stuk in de bestuurskamer komen .Mijn zoon heeft het daar buiten al gauw zo geregeld, dat hij spoedig aan de beurt is. Hij ziet, hoe de binnengeroepenen stuk voor stuk op een stoel in hun dooie eentje zitten en dat hun alleen maar wat wordt gevraagd. Heeft hij al door, dat ze hem daar binnen niet zullen villen? Of is er een soort van fatalisme over hem gekomen? Of heeft hij het gevoel, dat hem niets kan gebeurenomdat z'n vader erbij is? Als ik mee naar binnen glip, wordt tot mij het woord gericht „Je vader zit er bij die moet toch de contributie betalen. Weet jij, hoeveel die bedraagt Weet dat joch veel? t Zal hem een zorg zijn als-ie maar wordt aangenomen. Dan valt er plotseling een voetballer temidden van de deftige plech tigheid. Wim Volkers heeft voor z'n veteranenwedstrijd mannetjes nodig. „Hè, Jan, speel je meeDaar staan we weer met negen man Maar Jan heeft enquête-commissie-plichten, die vóór gaan en ik als oude oud-veteraan kan het levendig begrijpen: we staan op de rand van de warmste dag en er zijn temperaturen, waarbij voetbal op misdaad begint te lijken. „Als ik hier klaar ben, graag," zegt de huichelaar, die wel weet, dat er na mijn zoon nog een hele serie knapen door de enquête-zeef moet. De zoekende Wim wervelt de bestuurskamer weer uit. „Mooie boel zo'n grote vereniging M'n zoon wordt verder afgewerkt of eigenlijk is het de oude heerdie inlichtingen moet geven. „Het is met die jongens zó, dat ze wel voor een andere vereniging speelden en dat dan maar zo laten," wordt me verteld, „daarvoor in hoofdzaak laten we ze even komen." Als een verdachte voor zn rechters heeft m'n zoon in de stoel gezeten. De pin op z'n neus: beleefd zijn tegen de heren, was niet eens nodig geweest. Z'n mij nagezegde groet: „Goedenmiddag, heren," is het enige geweest wat hij hoefde uit te brengen. Het valt me mee, dat hij de oude heer voor laat gaan, als we naar buiten stappen. Maar daar buiten heeft hij weer allemans praats hij heeft lader niet meer nodig. „Zal ik even aan Wim Volkers vragen of ik mis schien mee kan doen?" stelt hij voor. Ik grinnik even. Verliezen wij in voetbaltenue de indruk, die wij als heer-gekleed, zittend in een deftige commissie achter een groene tafel, maken? „Dat zou ik nog maar niet doen het is een veteranen- wedstrijd dan moet je nog een dertig jaar wachten." „Laten we dan maar gaan kijken," stelt hij, berustend in die dertig jarige eeuwigheid, voor. Dertig jaar Maar bij de vader komt de wens op, dat hij die dertig jaar nog eens dunnetjes over zou kunnen doenVLINDER Grote gebeurtenissen werpen haar schaduw vooruit. Welk verstandig mens heeft dat ook weer gezegd? Och, wat doet het er toe? Mijn zoon heeft een uitnodiging gekregen om voor de enquête-commissie te verschijnen en hij vraagt mij nadere inlichtingen. Wat of dat is, een enquête-commissie? Weet die knaap veel? Ik hang hem alleen maar aan z'n neus, dat die commissie uit heel deftige, eerbare en brave Ajax-burgers bestaat, die hem wel enige vragen zullen stellen. ZohumJe kan zien, dat hij er maar half tevreden mee is. „Als ze maar niet te véél vragenMaar een raar ding, die enquête commissie. Hij heeft er niet eens bezwaar tegen, dat ik even mee ga Als ik die middag boven kom, hangt er een hele jongensschaar op de overdekte allemaal klanten voor de enquête-commissie. Ze zetten gewichtige gezichten en ze zien niet eensdat er op het eerste veld een gratis spuitvoorstelling wordt gegeven. Ze zien niet, hoe prachtig mooi dat veld er bij ligt. Eigenlijk zonde, op zo'n ideale grasmat straks te gaan voetballen. Hoe prachtig steekt het gladde groen af tegen de grauwe tribunes. Als je zelf wel eens je tuintje hebt bespoten, krijg je waardering voor de man, die dit geweldige grastapijt heeft verzorgd. Wat heeft die kerel Een ere-saluut brengen we hier aan Bep Leentvaar, die steeds weer zonder aarzeling de moeilijke en vaak ondankbare plaats onder de lat in ons eerste elftal bezette. Ook in dit seizoenbegin heeft Bep ons met volle overgave door de moeilijkheden heen geholpen. Bep Leentvaar, je bent 'n prachtige Ajacied Ondanks de royale 6-0 overwinning op De Spartaan II, waren er toch ook spannende momenten voor ons doel. Hier grijpt keeper Leentvaar op afdoende wijze in.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 11