Het aanstaande seizoen. Uw bonnen zijn het best besteed bijWij verzorgen alle Burgers en Hageman Brandstoffen Op zoek naar een grassprietje. De kiekjes van onze IJslandse amateur-fotografen komen los, en vanzelfsprekend geven we voor de aardigste hiervan gaarne alsnog een plaatsje in ons clubblad. Diverse opnamen waren helaas niet scherp genoeg om er een cliché van te maken, wel jammer, een volgend maal scherper instellen, mannen. En nu kijken we met verlangen naar het nieuwe sei zoen uit. 1950 is een zéér belangrijk jaar in de Ajax-geschiede- nis, laat geheel Rood-Wit aan ons gouden feest wijding geven. En dit kan alleen als iedere clubman ook dit jaar weer z'n beste krachten aan de vereniging geeft, geen trainings avond overslaat enz'n mouwen opstroopt. Want successen komen nu eenmaal nooit vanzelf, men moet er iets voor over hebben. In dit verband vragen wij Uw bijzondere aandacht voor het nagekomen IJslandse artikel van onze stoere rechts binnen Rinus Michels, die tevens zijn medespelers opwekt voor een extra krachtsinspanning voor ons gouden feest. Dit is clubgeest in de allerbeste betekenis van het woord en gaarne zeggen we: „Well done, Rinus". Ook dit seizoen is Koning Voetbal door zijn duizenden trouwe volgelingen juichend ingehaald, en tournooien om bal len, bekers, torens, ponten etc. gaven alweer een klein voor proefje van de spanning, die er zeker weer gaat komen. Ook dit jaar weer zal er vreugde zijn en knersing der tanden, jolijt en vrolijkheid naast diepe droevenis. Godin Fortuna zal ook nu weer ontelbare verzoeken om hulp en bijstand ontvangen en het bekende pech-duiveltje zal zich heus wel niet steeds buiten spel laten zetten. Voetangels en klemmen op iedere meter grond, maaris dit juist niet een van de grote aantrekke lijkheden van het bruine monster? Ja, dat donkerbruine geval boeit ons ongemeen, allemaal zijn we er een tikkeltje verliefd op. lk heb je lief, Mijn hartedief, O, ik kan uren met je spelen En met mn fijne Manfield-boots, Je donkerbruine wangen strelen. Wanneer ik jou des Zondags zie, Dan tril en beef ik van verlangen, lk kus je vollemaans gezicht, En opgeblazen modderwangen. Wat een figuur, En je postuur, Dat is van acht'ren als van voren, Toch weet je als een mooie vrouw, Hoe alle mannen te bekoren, We zijn als vliegen in de stroop, Als motten om de kaars gevangen, Men kust je vollemaans gezicht, En opgeblazen modderwangen. Al is de klei, Een vette brei, En lieten koeien ook iets vallen, lk volg je als een poes in Maart, En liet niet op die niemandallen. Al ziet rnn zwarte scheiding groen, En zie je modderpegels hangen, Ik kus je vollemaans gezicht, En opgeblazen modderwangen. Een keer of vier, Scheurde ik een spier, Ik brak drie vingers, kreeg een knietje, Een rib, die is nog steeds kaduuc, Altijd had ik een akkevietje. Maar t was mn hoogste zaligheid, Als ik je in het net kon pangen. Ik kus je vollemaans gezicht, En opgeblazen modderwangen. Wanneer in Maart, De club verjaart, Ach, troel, dan zal je wat beleven, We vrijen dan al vijftig jaar, Dan toasten we tezamen even. Van adspirant tot veteraan, Die wil zich aan je boezem prangen, Men kust je vollemaans gezicht, En opgeblazen modderwangen. „TRIC-TRAC." Met de voorbereidingen van ons gouden feest gaat het puik. We mochten reeds de proloog van onze revue beluisteren en we kunnen U verzekeren, dat er iets schoons op stapel staat. Dat komt dik in orde, luitjes, dat wordt hèt vanhèt. En, dames- Ajacieden, Maart 1950 allemaal een nieuw japonnetje, hoor, ook U heeft toevallig niets om aan te trekken, dat moeten die mannen nu toch eens begrijpen. Mevrouw Verburgt is reeds druk bezig haar discipelen Vrijdagsavonds de diverse dansen in te studeren, er gaat nu eenmaal een lange training vooraf vóór je als fee op kan treden. Maar de ambitie is groot, dus het resultaat zal zeker de verwachtingen nog overtreffen. Voetbal, honkbal en cricket, al deze sporten krijgen een beurt en worden in dit dansfestijn verwerkt. Met de repetities voor het dubbel-mannenkwartet, wordt Covert Flinckstraat 336 - Tel. 24613 - Amsterdam-Z. ook voor 't Gooi en Haarlem

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 6