Van de Clubavond-commissie. Ajax-Indië-Comité. Identiteitskaarten. 4 overwinning voor zich op en tevens het kampioenschap van Amsterdam. Thans zullen zij zich met de Haarlemse kampioen R.C.H. meten voor het jeugdkampioenschap van Nederland met de Norman Mac. Phail-beker als inzet. Namens Ajax wens ik O.V.V.O., E.D.O., B.P.C. en D.E.C., die bij onze negentallen waren ingedeeld, van harte geluk met de door hun veroverde titel. In de stedenwedstrijd tegen Haarlem werden de Amster damse kleuren o.a. door de Ajacieden Prins en Rud Kok ver dedigd. Na een reeks van jaren trok de hoofdstad eindelijk weer eens aan het langste eind (51). Een bondsploeg hield te Haarlem het honkbalteam van de Amerikaanse kruiser „Columbus" er met 144 onder. Het voorlopig Nederlands negental deed de Yankees in het Olympisch Stadion met 100 in het zand bijten. Beide malen was Wim Prins van de partij. Voor de 7 Augustus te Rotterdam gespeelde interlandwed strijd NederlandBelgië, waarin onze Zuiderburen met liefst 140 sneefden, was Prins eveneens uitverkoren. R. Kok woonde deze ontmoeting als reserve bij. Diezelfde dag nam Ajax deel aan het T.I.W.-tournooi en sleepte de eerste prijs in de wacht, na overwinningen op A.B.C. (8—3), V.V.G.A. (7—2) en The Catchers (3—1). Onze juniores werden in het jeugdtournooi van R.C.H. na twee winstpartijen door de organiserende vereniging gewipt. Tot onze grote teleurstelling kon het Ajax-V.V.G.A.-tour- nooi, wegens het in bewerking zijn der terreinen, niet worden gehouden. Het is voor de in feite uit drie personen bestaande Honkbal commissie een moeilijk, ja zelfs een niet bepaald prettig sei zoen geweest. De medewerking liet van verschillende zijden veel te wensen. Diverse spelers bleken, ofschoon zijn in hun vacantie slechts luttele kilometers van het strijdperk verwij derd waren, niet genegen te zijn hun team te steunen, wanneer dit in gevaar verkeerde of in de strijd om het kampioenschap gewikkeld was. Een ander voelde zich voor het tweede negen tal te goed. Weer een ander schreef af, omdat hij zijn vader in de zaak moest helpen. Dat die zaak zich op het veld van een andere eerste-klasser bevond, was mij niet bekend. Bij deze korte „bloemlezing" zal ik het laten. De Honkbalcommissie zal binnenkort plannen beramen, ten einde in het jubileumjaar prettiger geluiden te kunnen laten horen. Van lieden met een slechte mentaliteit wenst zij dan verschoond te blijven. Het gezin van onze honkballer Bosboom werd uitgebreid met de kleine Carla. Harry en Jetty, namens de honkbal familie hartelijk gefeliciteerd. E. H. VAN TUIJL. HONKBALFOTO'S. Met het oog op het samen te stellen jubileumboek, zou ik gaarne beschikken over een aantal honkbalfoto's uit het heden en verleden, welke ter gelegenheid van een kampioenschap, gewonnen tournooi of iets dergelijks gemaakt zijn. Degenen, die mij daaraan kunnen helpen, wek ik op ze zo spoedig mogelijk in bruikleen af te staan. Voor hun mede werking zal ik zeer erkentelijk zijn. E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 43. Wij maken onze leden en donateurs er op merkzaam op, dat de clubavonden vanaf 9 September weer in Hotel-Restaurant „Suisse", Kalverstraat, alhier, worden gehouden. Inschrijving tot deelname aan ons biljart-tournooi kan van af die datum reeds plaatsvinden; wij verzoeken onze leden echter eerste dan in te schrijven, indien zij regelmatig komen spelen. Wij doen alles om de clubavonden zo aangenaam mogelijk te maken, helpt U ons door geregeld de clubavonden te bezoeken. DE CLUBAVOND-COMM. Zeven kleuters op het hek. Hebt U in dit nummer de „Indische brieven" van Jan Kool haas en Dick de Sterke gelezen? Natuurlijk hebt U dat ge daan! Prachtig!! Mogen wij TJ er dan nog even op attenderen, dat binnenkort het maandelijks Ajax-pakket weer afgezonden wordt, dat daar heel veel voor nodig is en dat een stuk scheer zeep, een stuk chocolade, een rol pepermunt, kortom één van die doodgewone dagelijkse gebruiks- of consumptie-artikelen voor onze jongens in Indonesië een kostbaar bezit betekenen. Als U Jan Elzenga (3e Helmersstraat 47 b), M. Wijting (Haarlemmerweg 147), A. Th. C. Schroder (2e v. d. Helst- straat 37 hs.), F. H. W. de Bruyn (Molenkade 9, Duivendrecht) tegenkomt, denkt U daar dan even aan. Ook kunt U terecht, als U voor onze jongens in Indonesië iets te missen hebt, bij de heer Boudrie (Ajax-stadion), de heer Schuuring (voor de Ajax-jeugd) en onze nieuwe medewerker, de heer Th. J. Mul ler, Veeteeltstraat 51 (speciaal voor BetondorpersBij voor baat onze dank! „Alle Ajacieden doen mee, Voor onze jongens overzee." De spelende leden, die de identiteitskaarten nog niet aan de heer W. Bruynestein terugzonden, wordt beleefd doch dringend verzocht, dit omgaand te doen, daar het deelnemen aan wed strijden zonder deze kaarten uitgesloten is. Wishing well. - Bergen geld op de bodem.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 5