HONKBAL. Wim Volkers als gids. Nog een enkele wedstrijd en dan behoort het voor ons zeer matige honkbalseizoen weer tot het verleden. Geen onzer negentallen slaagde er in op de eerste plaats beslag te leggen. Voor degradatie kwamen zij echter ook niet in aanmerking, al heeft het tweede geruime tijd in de gevaarlijke zóne vertoefd. De Amsterdamse derby Blauw WitAjax eindigde met 71 in het voordeel der Stadionclub. Ons veldwerk was niet best; vooral Beumer bleef onder de maat. Met De Mon als goede werper wist Schoten op ons hoofdveld een 30 overwinning te behalen. Toen de Spaarnestedelingen deze stand in de 7e inning hadden bereikt, werd een onzer spelers, wiens slagprestaties geen gelijke tred houden met zijn veldwerk, vervangen. Bedoelde speler bleek daarover nogal vertoornd te zijn. Echter volkomen ten onrechte. Al had hij in het resterende gedeelte op nog zulk een fantastische Wijze ballen gevangen, de wedstrijd hadden wij daarmede niet meer gewonnen. Daarvoor dienden er ten minste 4 punten te worden gescoord. Dat dit na de vervanging van twee spelers niet ge beurd is, kan de Honkbalcommissie moeilijk worden aange wreven. Laat de betrokkene nu eindelijk eens inzien, dat hij niet steeds aan zichzelf moet denken, doch het geval ook eens van de kant der Honkbalcommissie dient te bekijken. Ter gelegenheid van hun koperen bruiloft, werd de heer en me vrouw Hordijk namens de spelers een electrisch theelichtje aangeboden. De uitwedstrijd tegen S.C. Haarlem leverde ons een 86 overwinning op. De replay tegen het leidende O.V.V.O. dreigde wederom op een grote nederlaag van Ajax uit te lopen. In de De haven van Reykjavik. 3e en 4e inning regende het honkslagen, welke 4 punten ten gevolge hadden. Daarna herstelden de werpers Weppner en Schimscheimer zich uitstekend, waardoor de Kruislaanbewo- ners geen kans meer zagen hun puntenaantal te vergroten. Prins en Beumer konden de achterstand tot 42 verkleinen. Als onze honklopers niet te veel risico hadden genomen, zou het eindresultaat wellicht nog beter zijn geweest. De over winning der bezoekers was nochtans verdiend. Ondanks de afwezigheid van R. Kok, Van Lobberegt en J. ter Heide, had Ajax tegen V.V.G.A. tot de 8e slagbeurt de een verdiende voorsprong. Een zwak ogenblik van 2e honkman Hordijk stelde de ambtenaren evenwel in staat met 98 de leiding over te nemen. Dank zij een goede tik van Weppner kon Neefjes met 3 honkslagen de beste hitter de gelijk maker ter wereld brengen welke ons zeer zeker toekwam. Ook tegen H.H.C. moest Ajax met invallers aantreden. De Haarlemmers bleven met 83 in de meerderheid. Neefjes was met de knuppel weer zeer vaardig. Na afloop diende aanvoer der Prins een protest in, omdat de hoofdscheidsrechter in de le slagbeurt van H.H.C. een spelregel onjuist had toegepast. Aan gezien ik bij deze ontmoeting niet tegenwoordig ben geweest, wil ik er hier iets van zeggen. Daar er nogal eens tegen de niet zo heel eenvoudige spelregels wordt gezondigd, acht ik het juist, dat er gelegenheid tot protesteren bestaat, mits hiervan een gepast gebruik wordt gemaakt. M.i. dient men hiertoe alleen dan over te gaan, wanneer men zonder de fout van de scheidsrechter een redelijke kans op een overwinning of een gelijk spel zou hebben gehad. Dus niet om daarmede te trach ten een grote nederlaag ongedaan te maken. In het onderhavige geval was de uitslag van de wedstrijd noch voor H.H.C. en Ajax, noch voor een der andere clubs, van groot belang meer. Indien het hier slechts een principe kwestie gold, waren er nog wel andere wegen te bewandelen geweest. Intussen is het wel zeker, dat Ajax omtrent het pro test in het gelijk wordt gesteld. In de returnmatch tegen Blauw Wit nam Ajax met 61 revanche. Her Kok sloeg zijn eerste homerun in de hoogste afdeling. Werper Weppner heeft zich in het eerste jaar. dat hij voor Ajax 1 uitkomt, behoorlijk van zijn taak gekweten. Ook zijn veldwerk is vooruitgegaan. Natuurlijk heeft Wim nog veel te leren, doch hij zal zijn weg wel vinden, mits hij zich daartoe de nodige opofferingen getroost. De in de Radiostad gespeelde wedstrijd HilversumAjax 2 bleef met 22 onbeslist. Door een 1910 zege op Water graafsmeer stelden onze reserves zich definitief in veiligheid. Dat was maar goed ook, want de overige wedstrijden tegen S.C. Haarlem (10—15), R.C.H. (3—21), D.O.S. (5—18), T.I.W. (417) en E.D.O. (417) werden allen verloren. Het gemis van een goede werper was hieraan niet vreemd. Het derde negental had met T.O.G. 2 niet de minste moeite (384). V.V.G.A. 5 gaf veel beter partij, doch moest niette min een 1613 nederlaag incasseren. Watergraafsmeer 2 werd ten tweede male met groot verschil geklopt (255). De wed strijd tussen de nog ongeslagen ploegen van B.P.C. en Ajax 3 bracht eerstgenoemde vereniging door middel van een 85 zege het kampioenschap. Door beter slagwerk was het succes der tegenpartij welverdiend. Jammer, dat haar werper reeds tot de veteranen behoort. Tengevolge van het feit, dat ver scheiden clubgenoten voor het jeugdkamp voor voetballers te Nunspeet waren uitgenodigd, kwam het derde in de resterende wedstrijd met het minimum-aantal spelers tegen T.O.G. 2 uit. Toch bleef Rood-Wit met 105 de baas. De juniores versloegen T.I.W. met 225 (een homerun van Pim Volkers) en T.O.G. met 10—3. Ook D.W.S. en V.V.G.A., die met onvolledigheid te kampen hadden, moesten er met 233, respectievelijk 63 aan geloven. Wegens uitstedigheid van pichter De Groot leed onze jeugd haar tweede nederlaag tegen T.I.W. (2010), waarmede haar kampioenskans wel was verkeken. Tegen T.O.G. bleef het Ajax-zevental ternau wernood met 76 in de meerderheid. Ook De Volewijckers werden beide punten afgesnoept (31). D.W.S. verliet met een 70 nederlaag ons terrein. Tegen D.E.C. was voor ons alleen nog van belang, of het De Groot c.s. zou gelukken de nog ongeslagen leiders de voet dwars te zetten. Dat had zeker gekund, als niet enige clubgenoten zonder bericht van ver hindering waren weggebleven. Thans moest met 8 spelers worden aangevangen. Rob Dukker verdient een pluim, want hij kwam na alnog telefonisch te zijn geïnviteerd met razende spoed naar het veld om het team te completeren. Daar kunnen velen een voorbeeld aan nemen! Door beter hanteren van de knuppel, eisten de roodbaadjes met 42 de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 4