rassing er uit halen, het spel te veel opsluiten, waardoor de tegenpartij steeds weer gelegenheid krijgt zich te herstellen en voor doel terug te trekken. Dan volgt dikwijls een lange trap naar de totaal ongedekt staande voorhoede der tegenpartij en zo kan het bestaan, dat een driemans-voorhoede, waarin zich één snelle en gevaarlijke schutter bevindt, uit drie aanvallen drie doelpunten fabriceert en dan is het gebeurd met ons, on danks onze goede wil en energie om ervan te maken, wat mo gelijk is. Het is mijn overtuiging, dat ons elftal met een ver standige spelopvatting en het cultiveren van de persoonlijke eerzucht der spelers, ten profijte van het teamwork, nog altijd tot een van de sterkste ploegen in den lande gerekend mag worden, dat zeer zeker in staat geacht mag worden in hét komende seizoen de kroon van onze jubilerende vereniging met een fonkelende diamant te versieren. Want dat het anders en beter kan, bleek wel uit de laatste wedstrijd tegen de sterk ste IJslandse combinatie, die wij na een goede wedstrijd met niet minder dan 52 wonnen. Er zou over IJsland nog heel veel te vertellen zijn, maar ik moet het hierbij laten. Ik mag echter niet eindigen vóórdat ik, mede namens mijn clubgenoten, uiting heb gegeven aan onze gevoelens van dankbaarheid voor de gulle gastvrijheid, die wij van dit prachtige, eenvoudige volk hebben mogen genieten. RINUS MICHELS. De Jaarlijkse Algemene had, - we kunnen gerust zeggen „zoals te doen gebruikelijk" een vlot verloop. Marius leidde weer met vaste hand de teugels; nu, dan weet U het wel: ieder het zijne en opschieten. Hij begon met kampioensvaantjes uit te delen! 't Gaf een hele sliert glunderende gezichten. Eerlijk, zo'n kleurig fleurig ere-geval boven je bed staat goed voor de buren en aanverwante artikelen. Over een jaar of dertig kan je tegen je nazaten zeggen: „Kijk, jongens, toen ik zo oud was alsde rest denkt U er maar bij. Jan Elzenga gaf een jaarverslag a la Jan Elzenga, d.w.z. van a tot z de Ajax-geschiedenis van het afgelopen verenigings jaar. In de puntjes tot en met. Hulde! Als U het nog niet wist, Jan en Annie waren een dezer dagen 25 jaar getrouwd. Het is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Van deze plaats onze hartelijke felicitaties (wij waren met vacantie). Wim Volkers was de volgende spreker. Cijfers en nog eens cijfers. Om van te duizelen, maar, eveneens zoals te doen ge bruikelijk, geen injectienaald tussen te krijgen. Daverend applaus voor Wim. Wel verdiend! Elftallencommissie. Veel liefhebbers, dus veel gestem. Uit slag: Commissie A. Brokmann, Anderiessen, Keizer: Commis sie: B.Couton, Twelker, Schetters. Wij wensen de heren veel succes. Heen gingen onder dankzegging voor bewezen dien sten de heren Schubert, Ten Have en Vogel. Theo Schetters nam dus, door zijn benoeming tot elftalcommissielid, afscheid van de jeugdleiding, hetgeen we „en petit comité" (Arie sprak gevoelvol) uit de doeken hebben gedaan. Theo kan met trots op een serie jeugdkampioenschappen terugzien. Aan het einde van dit seizoen een serie seniores-kampioenschappen De resterende punten van de agenda werden full speed ge nomen (geen gegadigden) en na de rondvraag, die nogal wat tongen in beweging bracht Arie Knijn kwam met de inter- landkaarten-narigheid voor de dag, het huilnummer van alle voetbalverenigingen sloot voorzitter Koolhaas te midder nacht de Ajax-volksvertegenwoordiging. De rood-witte zaken waren weer voor een jaar in kannen en kruiken. oetbal. Het eerste elftal opende het nieuwe seizoen met een reisje naar Deventer. Go Ahead, op instignatie van haar oud-eerste- elftalier, de heer Haes, zie ons vorig clubblad wilde de voetbalschoenen weer eens met onze mannen kruisen. We wonnen, dank zij goed spel van ons team, met 26. Geen slecht begin. Bleyerheide o zoete herinnering aan het jeugd- tournooi van enige jaren geleden maakte een snoepreisje naar Amsterdam en wilde en passant tegen Ajax voetballen. Dat kon. We wonnen weer. Na een van onze kant 't was smoor heet slappe match met 10. Toen gingen op een dag in de week onze jongens het 350-jarig bestaan van Oude- Pekela opluisteren. Xerxes deed dat ook en dies ontmoetten wij elkander op een Oude-Pekela's voetbalveld. Weer wonnen wij. Stoffelen en Co. speelden prima en kregen als dank voor de 7 2 overwinning een mooi zilveren lepeltje mee naar huis. Het is wel een beetje laat geworden. De volgende morgen om een uur of vijf waren de reisgenoten al thuis. Gezelligheid kent geen tijd. De A.R.O.L.-beker prijkt weer voor een jaar in onze prijzen- lcast. H.B.S., onze eerste tegenstander, kon het niet redden en verloor met 13. Van beide kanten geen daverende match. Michels en Van Dijk scoorden. De demi-finale bracht ons tegenover West-Frisia. Dat partijtje pakte in het begin raar uit, daar de Enkhuizenaren begonnen met in no time twee doelpunten te fabriceren. Van Dijk en Bruins namen daar geen genoegen mee, schoten nog voor de rust drie gaten in het West-Friese net, zodat de Ajacieden rustig konden gaan tea- en. Fischer maakte er in buitenspelpositie vier en Drager vijf tegen twee van, waarmede voor ons de kous af was. Van der Pol mocht daarna nog eenmaal de bal uit zijn doel halen, zodat wij met 53 in de meerderheid bleven. We zaten in de finale. K.F.C. had het ook zo ver gebracht, dus moesten wij het met de Kogers uitmaken, wie de beker in ontvangst zou nemen. K.F.C. voelde er direct heel veel voor en begon maar meteen met scherp te schieten. Het ging snel. Pats, 10, even later rang, 20 en nog voor half-time, beng, 30. Adieu, beker! Nog ophalen? Met die hitte! Laat maar afblazen en ga zwem men. Onze jongens gingen zwemmen. In het zweet huns aan- schijns! Zij wisten niet meer van hitte, speelden als ware het een koele voorjaarsdag. Van Dijk 31, dat gaf moed. Weer Van Dijk, 32, zou het nog kunnen? De tijd verstreek. Ajax maar steeds in de aanval en heel K.F.C. uit op een 32 over winning. Laatste minuut! Penalty! Cor van der Hart er ach ter. Toch nog 33. Strafschoppen. Cor van der Hart driemaal raak! K.F.C. slechts tweemaal. De beker was ons. Verder weer vele combinaties in het veld en ook de jeugd op volle toeren. Juniores: eerste prijs bij Watergraafsmeer, bij P.S.V. met Blauw Wit gelijk geëindigd zie verslag Piet van Os en adspiranten eerste prijs bij de Kennemers wegge sleept. We draaien weer vol op en als de voortekenen niet bedriegen, kan het weer een goed seizoen worden. Ajacieden, van jong tot oud, ons 50-jarig bestaan staat voor de deur, v/ij rekenen op U. BROWN. Een opname voor ons Hotel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 3