Met een mijlpaal in zicht. Jeugddag Bosbaan. UITSLAGEN. De laatste voetbalcompetitie Heeft ons niet datgeen gebracht, Wat wij zonder overdrijving Er wel van hadden verwacht. Uiteraard kan men niet vergen, Dat elk team van ons rood-wit Zoals t vijfde dat steeds klaar speelt Keer op keer op rozen zit. Wat men echter wel mag eisen, Doch waar het aan ontbroken heeft, Is, dat iedere Ajax-speler Zich steeds weer volkomen geeft. Ondanks technisch goede staaltjes, Slikten wij TE vaak een pil, Doordat d'andere clubs voetbalden Met grote geestdrift en een wil. Walter Crook, die Ajax trouw blijft, Zal met steun van de E.C. Trachten Ajax daar te brengen Waar zij hoort bij 't jubilee. Maar dan dient ook elke speler, Of hij goed is dan wel slecht, Van begin tot eind te zorgen, Dat hij voor de club-eer „vecht"! Rook een sigaretje minder, Ga trouw trainen in de Meer, Voer je tempo nog wat meer op En beheers het voetballeer. Kijk eens naar de flinke dames Die Vrijdagsavonds nauwgezet In de lijst van 't halve, eeuwfeest Oefenen voor het ballet. Prachtig werk van deze vrouwen, Want zij zijn toch, goed beschouwd, En dat maakt haar voorbeeld mooier Eigenlijk maar „aangetrouwd!' Concentreer je op de wedstrijd En kom geheel fit voor de dag, Toon dat je het zeer op prijs stelt Te strijden voor de Ajax-vlag. Clubgenoten, weert U danig, Mits in een sportieve geest, t Zal de vreugde nog verhogen Bij ons gouden voetbalfeest! E. H. VAN TUIJL. De Jeugddag van de reisvereniging Blauw Wit is een groot succes geworden. Prachtig weer, felle strijd om de door de heer M. v. Vugt, restaurateur van de Bosbaan, beschikbaar gestelde fraaie lauwerkrans en geen enkele wanklank, m'n liefje wat wil je nog meer? Sparta behaalde met 448 punten de overwinning, maar Blauw Wit heeft het de Rotterdammers niet gemakkelijk gemaakt. Tegen het einde haalden de Blauw witters, die vooral op de loopnummers uitblonken, geweldig op, doch konden de achterstand, die zij in het begin van de strijd te boeken kregen, niet meer goed maken. Hun totaal aantal punten kwam op 439 te staan, zodat zij slechts negen punten te kort kwamen. Onze jongens brachten het tot 386 en N.F.C. tot 354 punten. De meeste persoonlijke prijzen gingen echter naar ons adspirant-lid Tjepkema, die twee eerste-, één derde- en de beste-prestatie-prijs won. Een fraai resultaat, boy! Na hem moet de Blauw Wit-adspirant Gong- rijp genoemd worden. Deze knaap sleepte één eerste- en twee tweede prijzen weg. Eveneens een zeer fraaie prestatie. Typisch was, dat Sparta in de finales haast niet aan bod kwam. De Spartanen weerden zich in de series echter best, zodat zij hier de grondslag legden voor de uiteindelijke zege. N.F.C. kreeg weliswaar het minst aantal punten achter haar naam, maar mocht aan het einde van de dag toch liefst vijf prijzen in ontvangst nemen. Een bewijs, dat de N.F.C.-ers zich door de boys van de grote verenigingen niet lieten intimideren. Zoals men bemerkt zal hebben, waren er door de Blauw Wit ters heel wat prijzen uitgeloofd en daar deze bestonden uit fraaie bekertjes en medailles, zullen de winnaars wel met bij zonder veel genoegen aan deze jeugddag terugdenken. De niet-prijswinnaars mochten echter ook niet mopperen, daar de Blauw-Witters zich royale gastheren toonden en met diverse versnaperingen voor de dag kwamen. De belangstelling, het mooie weer en de vacantie in aanmerking genomen, viel mee en behalve een flink aantal bekenden uit de jeugd-voetbal- wereld, zagen wij ook Wil van Be veren van het sportblad ,,De Sportwereld". Joviaal als Wil is, stelde hij direct drie prijzen (Jeugdvoetbal, het goede boek van Enno Crabbendam) be schikbaar en gaf in zijn sportblad nog een aardig verslag van de wedstrijden. Een gezamelijk diner besloot het feest, waarna de deelnemers dankbaar en voldaan huiswaarts togen. Van deze plaats aan de Blauw-Witters onze dank voor de uitnodiging om deel te nemen en hulde voor de organisatie. Het was prima! BROWN. 14 Augustus 1949: Go Ahead—Ajax 26 12 Augustus 1949: Jeugddag K.N.V.B. te Nunspeet: Ajax jun.Kampelftal 41 13 en 14 Augustus 1949: P.S.V. Juniores-tournooi: Ajax jun.—A.G..O.V.V. jun2—0 Ajax jun.Brabantia jun11 Ajax jun.Spechten jun21 Ajax jun.—B.V.V. jun1—0 Ajax jun.—P.S.V. jun1—0 Ajax jun.Blauw Wit jun00 21 Augustus 1949: AjaxBleyerheide 10 Tournooi Zandvoortmeeuwen: Bloemendaal 1Ajax comb21 Zonnestraaldag Hilversum: 't Gooi comb.Ajax comb11 Ajax comb.Zeeburgia comb. 41 Ajax oomb.Zeebuirgia comb45 Ajax comb.Zeeburgia comb. 02 Adspiranten-tounooi de Kennemers: Kennemers adsp^-Ajax adsp. 1 1—1 Ajax adsp. 1R.C.H. adsp3—1 Ajax adsp. 1—Haarlem adsp4—2 (Ajax le prijs.) Adspiranten tournooi Watergraafsmeer: D.W.V. adsp.Ajax adsp. 1 1—1 Watergraafsmeer adsp.Ajax adsp. i 0—3 Meteoor adsp.Ajax adsp. 1 07 Meteoor adsp.Ajax adsp. 5 04 Zeeburgia adsp.Ajax adsp. 5 10 Z.F.C. adsp.Ajax adsp. 5 03 28 Augustus 1949: Ajax—H.B.S. (Arol) 3—1 Ajax comb.—E.V.C5—2 Ajax comb.D.V.O.S81 Zandvoortmeeuwen 3Ajax 5 02 Ajax comb.D.V.O.S. 2 30 Ajax comb.D.V.O.S. 3 22 Watergraafsmeer juniores-tournooi: Ajax jun.—D.E.C. jun40 Ajax jun.—Z.S.G.O. jun3—0 Ajax jun.—Zeeburgia jun2—3 Ajax jun.—D.W.V. jun. (finale/ 6—1 27 Augustus 1949: Ajax veteranenH.B.M92 Ajax welpenZeeburgia welpen 06 4 September 1949: Ajax—West Frisia (Arol) 5—3 Ajax—K.F.C.. (finale) 3—3 (Ajax wint met strafschoppen.) N.F.C.Ajax oomb2—0 Ajax comb.A.G.S3—0 Ajax comb.A.G.S. 2 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 12