De drie musketiers. Onze verdedigers slaagden er echter in om verder onheil te voorkomen en daar onze aanvalslinie ook geen succes meer kon boeken, bleef de stand tot het einde 21 in ons voordeel. We hadden nu een uur rust om op adem te komen. Deze pauze werd dankbaar gebruikt om met de inhoud van het ons verstrekte lunchpakket kennis te maken en die kennismaking viel gerust wel mee, dat kan ik U verzekeren. De laatste tegenstander, die Ajax in haar afdeling had te bestrijden, was het sterke B.V.V.-elftal, dat in puntenaantal met ons gelijkstond. De uitslag van deze wedstrijd zou der halve beslissen, wie van beiden in de finale om de le, 2e en 3e prijs zou mededingen. Gelukkig was besloten dat deze match en ook de nog resterende wedstrijden, op het hoofdterrein ge speeld zouden worden; ongetwijfeld zou dit het spelpeil ten goede komen. Toen het sein tot beginnen geblazen werd, ston den de volgende spelers aangetreden: Rosendahl Boskamp v. d. Zeys Anderiessen Looyen Metzger Dukker Kuypers Blom Kikkert L. Bartels Het begin toonde direct aan, dat onze jongens er goed in waren, maar B.V.V.dat zich daardoor niet liet intimideren, bleek een waardig tegenstander; hun snel, op de vleugels ge richt spel, was lang niet onverdienstelijk en maakte een goede indruk. Toch stak het enigszins af tegen het meer beheerste spel der onzen; het was en bleef evenwel een openstrijd, waar van de uitslag in geen geval met zekerheid was te voorspellen. Onze achterhoede, waarin Boskamp op de rechtsbackplaats excelleerde, gaf blijk het werkwoord opruimen goed te ver staan; onze half linie, met Anderiessen aan het hoofd, zorgde op tactische wijze voor onze voorhoede; snelle rushes van Ferry en Leo werden besloten door prima voorzetten, maar het doortastend ingrijpen der B.V.V.-backs, deed succes uit blijven. Zo liet de vurig verlangde goal maar op zich wachten, toen, na een vlotte combinatie der binnenspelers, Jantje Kuy pers tenslotte met een goed gericht schot de B.V.V.-keeper liet vissen. Ondanks alle pogingen van B.V.V. om de kans alsnog te doen keren, bleef het 10 en hiermede hadden wij de finale bereikt. Tot zover was dus alles goed gegaan, maar wegen de laatste loodjes niet altijd het zwaarst? P.S.V. en Blauw Wit hadden zich in de andere groepen het sterkst getoond. Een halve competitie zou nu moeten uitmaken, wie met de erepalm zou gaan strijken. Bij loting werd Blauw Wit aangewezen om het eerst de strijd tegen P.S.V. aan te binden. Zij lieten er geen twijfel aan bestaan, wie de sterkste was, want onze waarde stadgenoten wonnen gedecideerd met 30. Toen kwam onze beurt om P.S.V. te bekampen. Ons elftal had een kleine wijziging ondergaan; Arend v. d. Wel stond nu op de rechtsbuitenplaats, overigens lieten wij de opstelling zo- als zij was tegen B.V.V. Ferry Dukker kon zich daardoor sparen voor de big-match tegen Blauw Wit. Direct na het beginsignaal ontwikkelde zich een levendige strijd om de suprematie, maar al spoedig was het merkbaar, dat de Ajax- spelers, door hun betere techniek, de beste papieren bezaten. Voor het merendeel speelde de strijd zich dan ook af op de helft van P.S.V.; toch waren de uitvallen der Philips-mensen niet van gevaar ontbloot; daarover kan Renny Rosendahl meespreken, die een paar harde schoten op sublieme wijze onschadelijk maakte. Ondanks ons overwicht, bleven resulta ten echter uit en wij vreesden reeds voor een 00 gelijk spel, toen, na een voorzet van Bartels, een der P.S.V.-backs, vlak voor zijn doel, de bal met de hand wegsloeg en wij daarvoor een penalty kregen toegewezen. Onze vriend Kikkert voltrok het vonnis; hij gaf de P.S.V.-goalie geen schijn van kans. In de stand 10 kwam verder geen verandering meer, zodat wij door deze benauwde, maar dubbel en dwars verdiende overwin ning, met Blauw Wit moesten uitmaken, wie het recht op de le prijs kon doen gelden. Benny Ras, Ferry Dukker en Theo de Groot, die op hun lauweren hadden gerust, zouden nu van de partij zijn ter ver vanging van Metzger, v. d. Wel en Kikkert. Zoals reeds zo dikwijls is gebleken, is het voor Ajax altijd een hele toer om van Blauw Wit te winnen en meer dan eens was het resultaat negatief. Dit pleit voor de sterkte der elf tallen onzer rivalen. Ook ditmaal mochten wij er niet in slagen de Blauw Wit-veste te nemen en daardoor de kroon op ons werk te zetten. Wel werd er met veel élan gestreden en was onze voorhoede, ten minste in de eerste helft, niet van het doel onzer tegenstanders weg te slaan, maar tot doelpunten kwam het niet. In de tweede helft had Blauw Wit zich wat los gewerkt en was het spel meer verdeeld, doch de backs van beide zijden lieten zich niet vermurwen. Zo kwam het einde met dubbel blanke stand en moesten strafschoppen uitmaken, wie per saldo winnaar van het P.S.V.-Jeugdtournooi genoemd kon worden. Dit gebeuren bracht evenwel nog geen oplossing, want beide partijen joegen de bal drie maal in het net. De loting, die daarop volgde, was Blauw Wit gunstig gezind, zodat wij ons met de tweede prijs tevreden moesten stellen. Hierna werden de prijzen door de heer Pieters, die met vol doening op zijn werk kan terugzien, uitgereikt. Hij prees o.m. het vertoonde spel en roemde de sportieve sfeer, die gedurende het gehele tournooi geheerst had. De heer De Wit dankte na mens Ajax met enige welgekozen woorden. Voor ik dit verslag als geëindigd beschouw, wil ik op deze plaats nog een woord van dank richten tot de actieve P.S.V.- Jeugdcommissie. Zij heeft ons werkelijk een paar onvergetelijke dagen bereid. Wij brengen haar verder hulde voor de eminente wijze, waarop zij dit uitgebreide tournooi geleid, geregeld en tot een voor alle deelnemers prettig einde heeft gebracht. Voorts nog een extra woord van appreciatie voor de heer Nouwt, die wij zeer verplicht zijn voor de goede zorgen, die hij aan het gehele Ajax-gezelschap heeft gewijd. PIET VAN OS. Wat een vaart

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 10