„Haifoss" een der vele prachtige watervallen. zichtelijk wordt. Er wordt een Hollandse klomp, smaakvol met babyroosjes opgemaakt, binnengebracht. De heer Rengel- berg die met de beide Hollandse verpleegsters onze ontbijtzaal van zulke mooie bloemen voorzag, moet voor een zakenreis plotseling weg, en hoopt nu maar vóór dat we weer naar Hol land vertrekken, weer terug te kunnen zijn, daar hij het zo buitengewoon prettig vond in ons gezelschap te kunnen ver keren. Hij wenst ons het allerbeste, en als hij naar Holland terugkeert, beloofd hij ons zeker op te zullen zoeken. Een charmante snuiter, alle spelers drukt hij de hand, en twee dienstertjes die juist met volle dienbladen binnenkomen, geeft hij zowaar een zoen. Ach du lieber wat heeft hij uitgehaald. Als een zwerm bijen stormen onze spelers toe, en doen hem dit kunstje na, onder het mottowat Tom kan, kan Ajax beter. Ja orde onder zo'n stel te houden valt af en toe niet mee, maarde bediening wordt er na deze dag zeker niet slechter op. 's Avonds pikken we een bioscoopje, en voor zeven kronen zitten we op een plaatsje waarvoor we bij Tusschinsky 1, neertellen, en zien een sof-film van ik weet niet hoeveel jaar geleden, die bovendien nog enige malen afbrak ook. En niet omdat wij er niets van konden verstaan, want het was een Amerikaanse film, zodat de vreemde teksten niet stoorden, maar de gehele voorstelling viel bepaald tegen. Bij het naar huis gaan regende het weer zéér behoorlijk, en dan moet ook de grootste optimist constateren, dat er aan de bestrating en riolering hier nog wel het een en ander ontbreekt. Maar we dronken nog een lekker kop koffie met koek in ons hotel en hoopten maar op het betere weer, dat volgens de radio nu toch zeker zou komen. Maar Zaterdagmorgen als we weer een aardig tochtje in de omgeving maken en o.a. het huis van de President van IJs- Hollandse assistenten te danken voor hun uitstekend werk hier, en verzocht ons na afloop van deze tea nog even een rondgang te willen maken door zijn huis, waarop hij terecht trots is. We hebben werkelijk alle mogelijke moeite gedaan om z'n vertrouwen in de Hollandse eetlust niet te beschamen, de sigaretten en Hollandse exportsigaren die hij offreerde waren ook puik, en er is gelachen dat het niet mooi weer was. De liedjes en moppen volgden elkaar op en de wijzers van de klok waren voor een theevisite wel iets „over-tijd". Daarna maakten we nog een rondgang door dit tehuis voor ouden van dagen, en ik geloof wel dat wij in „Holland" op dit gebied nog wel iets van de IJlanders leren kunnen. In een voetbalverslag ga ik natuurlijk niet dieper op deze zaak in, maarde Directeur deelde mij mede, dat hij gaarne nog enige Hollandse verpleegsters aan zijn staf zou willen verbinden. Mocht u hierover meer willen weten; hier is het adres: „Old Folks Home" Reykjavik. Vanzelfsprekend hebben we hem en de beide Dames voor de uitermate prettige middag bedankt, onze jongens op het hart gedrukt hier vooral geen Sabijnse maagdenroof op touw te zetten/ „de jongste inwoonster hier is geloof ik 70 jaar", en wandelden weer naar ons hotel, waar het welverzorgde diner ons wachtte; en de kok angstig kwam informeren of het eten de „Ollandska" niet smaakte. We ploften bijna, eh U hoort wel dat we ons hier over het voedingsvraagstuk geen zorgen behoeven te maken. Hotel Gardur kunnen we gerust iedere Hollander aanbevelen, maar de pensionprijs bedraagt maarzeventig kronen per dag, en Krasnapolsky in ons onvolprezen Mokum is dan ook evenals C A tóch wel iets voordeliger. De jongens zijn naar het zwembad, ik werk in mijn kamer wat gegevens uit, daar een en ander misschien wat onover- De grootste waterval bij Tingvellir, door het gat rechts klommen onze jongens hier boven op.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 7