Jaarlijkse Algemene Vergadering «r U komt toch ook op DONDERDAG 28 JULI 1949, in de benedenzaal van het „Ajax"-stadion. Aanvang 8 uur precies Uit andere clubbladen. Burgerlijke Stand. (indien nodig voortzetting op Vrijdag 29 Juli d.a.v.) i Het Quick-blaadje, Quick, Nijmegen. „Onder de toeschouwers waren er velen, die al jaren in onze voetbalwereld meelopen, club-officials met jarenlange erva ring, mensen, die in hun tijd zelf dikwijls een prachtpartij heb ben gespeeld, mensen, die er zeer zeker verstand van hebben. Wat zegt U? Verstand? Niks hoor! Zij weten er geen snars van en zij zullen dan ook maar beter doen, nooit meer over voetbal te praten en geen kritiek meer te oefenen op welke keuze-commissie dan ook. Luister: Enige tijd later, tijdens een wedstrijd in Arnhem, maakte ik een praatje met een Oostelijk official, toen deze werd aangesproken door een der groten uit de K.N.V.B., bij welk gesprek ook de wedstrijd Oost NederlandFranse ama teurs voor het voetlicht kwam. Hier kwam de verklaring van het falen der Oostelijke verdediging: Dat zat 'm in het hope loze spel van v. d. Weerd en Engelsman. Die vertikten het gewoon, om zo te spelen, dat een achterhoede die stoppert, haar gewone spel kan ontplooien! Hiermee zijn wij er! Wanneer de backs een paar keer glashard over een bal heen maaien, dan is dat de schuld van voorhoedespelers, die niet in het systeem passen: zelfs al zijn dat spelers, die door duizenden worden gewaardeerd om hun persoonlijke pres taties! Laten we er om denken, aldus het einde van het be wuste gesprek, dat we geen anti-stoppers meer in de elftallen opnemen. Er is blijkbaar in zoverre „aan gedacht", dat nader hand Han Engelsman niet meer in enige ploeg is opgesteld." PUBLIECKHUYZEN. Arme mijnheer „Publieckhuyzen"hij begrijpt er niets van, van het Nederlandse voetbal dan, en wij ook niet en de lui uit Kopenhagen, die onze ploeg zagen spelenhelaas ook niet. Leest U het stukje in „Ons vrije Nederland" van 25 Juni j.l. over de match DenemarkenHolland van de hand van de heer Aad van Leeuwener maar eens op na. De titel „Geen bloemen voor de Nederlanders" zegt al genoeg. BROWN. Getrouwd: F. Schoordijk en Bep van Lier Toekomstig adres: Vijzelstraat 36. Getrouwd: G. Leentvaar en Hermina Blom Namens Ajax onze hartelijke felicitaties.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 20