H. REPKO J eugd-voetbalflitsen REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE Juniores 1 wint de beker (K.N.V.B., afd. Amsterdam). Juniores 4 kampioen. T.D.W., de club, die met haar juniores-elftal nog een kleine kans op het kampioenschap maakte twee matches moesten de T.D.W.-ers winnen om met onze jongens gelijk te komen heeft het niet zover kunnen brengen. Een nederlaag tegen Madjoe schakelde de Duivendrechtenaren uit, zodat wij er weer een kampioen bij kregen. De erelijst der kampioenen seizoen 19481949, luidt nu als volgt: Seniores: Ajax 5 Juniores: Ajax 2 (ongeslagen) Ajax 3 Ajax 4 Adspiranten: Ajax 3 (ongeslagen) Ajax 5 Ajax 6 (ongeslagen) Ajax 7 Bekerwinnaars: Juniores 1, juniores 3, adspiranten 5. Van de twaalf jeugd-elftallen dus zeven teams kampioen en bovendien drie bekers in de prijzenkast. Voorwaar geen slecht resultaat en een succes voor de Jeugdcommissie, die op haar werk van de laatste jaren met trots terug kan zien. Typisch was evenwel, dat de twee elftallen, n.l. juniores 1 en adspiran ten 1, waarop wij alle hoop hadden gevestigd, juist in het zicht van de kampioenshaven de koers kwijtraakten. Blauw Wit en de Volewijckers gingen nu met het kampioenschap schoot. Zo als reeds vermeld, bracht juniores 4 ons het zevende kam pioenschap en volgen hieronder de namen van de jeugdige Ajacieden, die de rood-witte kleuren hoog hielden. Pront Jaakke v. d. Zeys v. Wetering Massing-Holstein Pasteuning v. Seventer Schoof Visser Van Tol Rem De Boer, De Groot. Onze felicitaties, jongelui! Juniores 1R.K.A.V.I.C. jun. 1 (bekerfinale). Zoals bekend, eindigde de bekerfinale in een gelijk spel (33) en moest de match dus worden overgespeeld. Zaterdag 2 Juli vond op ons hoofdveld de replay plaats. De vele toe schouwers, die de tocht naar ons stadion hadden ondernomen, zullen hiervan geen spijt hebben gehad, daar zij een spannende- en op zeer behoorlijk peil staande wedstrijd kregen voorgezet. Onze jongens speelden ontegenzeggelijk beter voetbal dan de R.K.A.V.I.C.-ers, doch de oranje-witten gaven met zulk een élan partij, hun doelman verdedigde zo uitstekend zijn heilig dom, dat de score wel laag moest blijven. Slechts twee maal vond onze voorhoede het net. Eenmaal voor de rust, eenmaal tegen het einde van de match. Jan Kuipers, die de plaats van Klopper had ingenomen, Dick was weer naar de achterhoede verhuisd, smaakte het genoegen ons aan de leiding te helpen. Het was een doelpunt, ontstaan uit een algemene aanval, waaraan Jan, na stug doorzetten, de laatste hand legde. Wel deed de R.K.A.V.I.C.-doelman nog een wanhopige poging het onheil af te wenden, maar de bal had zo'n effect, dat hij buiten zijn bereik in het net sprong. Het was jammer voor dat moe dige keepertje, doch onze jongens juichten er niet minder om. Zij verdienden de voorsprong ruimschoots, daar de oranje- witten ver in de minderheid waren en alle moeite hadden zich de Ajacieden van het lijf te houden. Wiechert Blom, misschien technisch de beste man van onze ploeg, had die avond bepaald zijn beau jour en stelde de R.K.A.V.I.C.-verdediging telkens voor moeilijke problemen. Met veel moeite werden die echter opgelost en, alhoewel het soms een baby-haar scheelde, bleef het voor de rust bij dat ene doelpunt van Jan. Na de doelwisseling kregen de R.K.A.V.I.C.-ers het wind- voordeel en gng de strijd meer gelijk op. Jan de Boer moest nu enige malen de handen uit de mouwen steken. Het ging hem goed af, zodat, daar ook Van Mourik en Dick Klopper er best het oog in hadden en Jan Looyen de gevaarlijke midvoor van R.K.A.V.I.C. in bedwang hield, het achter wel rustig had. Wim Anderiesen en Ben Ras konden zich dus hoofdzakelijk met de voorhoede bezig houden, die dan ook volop werk kreeg. Wiechert Blom en Jan Kikkert schiepen zich vele kansen, doch de R.K.A.V.I.C.-goalie verrichtte heel mooie saves, die door de luidruchtige schare oranje-wit-supporters met krachtig applaus werden onderstreept. Zij roerden zich best, die R.K.A.V.I.C.-aanhangers, smeekten met hun lang aanhouden de yells om een goaltje, maar Jan Looyen en zijn makkers waren vast besloten, de beker in ontvangst te nemen, gaven dus geen pardon. En toen Hans Boskamp, die veel te weinig in het spel betrokken werd, weer eens snel naar voren schoot, om vervolgens de bal vanaf de outline hoog voor het doel te plaatsen, was Ferry Dukker precies op tijd naar binnen ge zwenkt om nummer twee achter zijn naam te laten schrijven. Het was gebeurd, R.K.A.V.I.C-. kon de beker afschrijven. De voorzitter van R.K.A.V.I.C. nam na het eindsignaal het woord, roemde beide elftallen vanwege het goede spel en de sportieve wijze waarop deze beker-finale gestreden was. Captain Ben Ras ontving uit handen van deze sportieve voorzitter een tuil bloemen, hetgeen Ben aanleiding gaf om, na een dankwoord, zijn teamgenoten uit te nodigen tot een „three cheers" voor R.K.A.V.I.C, waaraan zij natuurlijk gaarne voldeden. Toen kwam het woord aan de heer F. v. d. Veen, de popu laire voorzitter en jeugd-paedagoog van de afdeling Amster dam, en een ieder, die de heer v. d. Veen kent, weet hoe hij de jongens zo uit het hart gegrepen kan toespreken. De heer v. d. Veen vond, dat Ajax de beker volkomen verdiend had ge wonnen, doch het speet hem voor één jongen en wel voor de R.K.A.V.I.C.-doelman, dat hij de cup niet aan zijn aanvoerder kon uitreiken. Een mening, die met een speciaal hoera-tje voor dat kranige doelmannetje, door alle toeschouwers werd gedeeld. In ons restaurant werden overwonnenen en overwinnaars, broederlijk aan tafel vereend, op enige versnaperingen ont haald. Een waardig slot van deze bekerfinale. En zo zijn wij dan aan het slot van onze jeugd-voetbalflitsen seizoen 19481949. Vele jongens verdwijnen uit onze jeugd- kring, gaan over naar de afdeling Seniores. Het spijt ons, misschien spijt het hun. Jaren hebben zij onder onze leiding gestaan, onder onze voetbal-leiding dan. Van adspirant hebben wij deze boys zien opgroeien tot junior, van junior tot senior en nu zijn wij dan aan de eindpaal. Jongens, veel voetbalgenoe gen hebben wij met jullie beleefd en nu, bij het scheiden van de markt, spreken wij de wens uit, dat de elftal-commissie en dus de club, in alle opzichten nog veel genoegen van jullie mag beleven. Boys, namens de Jeugdcommissie, veel succes in het leven en in de sport. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 13