Café-Resiaurant »JVloderne€ Leidseplein - Amsterdam op een kopbal van Michels. Na 5 minuten spelen geeft Michels de bal door naar Fischer, wiens voorzet door Brokmann inge schoten wordt en wij met 10 de leiding hebben. Even daarna forceert Bruins, in combinatie met Drager, een corner, die door Drager goed genomen, maar door Bruins overgeschoten wordt. Het spel gaat razend snel van goal naar goal en dat vindt zijn oorzaak in het feit, dat beide teams de bal het werk laten doen en elke bal direct afgegeven wordt. Eenmaal zien we Stoffelen op de linksbuitenplaats opduiken, hetgeen niet volgens afspraak was, daar vooruit besproken werd, dat onze kanthalfs niet te ver naar voren zouden gaan, daar onze laatste nederlaag duidelijk kwam door het te ver opdringen van onze kanthalfs. Stoffelen en v. d. Hoeven hebben hierna verdedigend en voedend een prachtige wedstrijd ge speeld. Een goede aanval van Fischer wordt door Drager overge schoten. Even daarna breekt Michels door, maar zijn schot gaat over de lat. Het IJslandse elftal zet ook enige goede aan vallen op en de midvoor maakt met een prachtschot gelijk, volgens ons echter in buitenspel-positie. Na 15 minuten spelen brengt Michels de stand op 21 met een kopbal uit een voorzet van Drager, terwijl Guus direct daarop de stand op 31 brengt, waarmede de rust ingaat. Direct na rust een schot van Bruins, hetwelk door de keeper gekeerd wordt, terwijl Guus even daarna een prachtkans krijgt om te scoren, doch hij kan de bal op het harde veld niet vol doende onder controle krijgen. Het spel is rijkelijk hard, maar ook onze jongens laten zien, dat zij hiervoor niet bang zijn en gaan er vrolijk op in en doordat de scheidsrechter niet voldoende leiding gaf, ontstaan er enige botsingen en raken enkele spelers van beide kanten gewond. Michels brengt met een kopbal de stand op 41 en Cor v. d. Hart kan een bal nog juist tot corner werken, waarbij Leentvaar niet geheel vrij uitgaat. De IJslanders weten, wederom door hun midvoor, de stand op 42 te brengen. Onze jongens blijven prima spelen en onze veldmeerderheid is zeer groot. Een goede voorzet van Brok mann belandt in de handen van de keeper. Michels schiet in, de bal komt bij Drager, doch deze mist. Wederom een mooie aanval, Fischer, Drager, Michels en Bruins schieten in, doch de bal wordt steeds gekeerd, doordat te veel IJslanders hun verdediging komen helpen. Uit een voorzet van Fischer schiet Guus juist naast. Ongeveer 10 minuten voor het einde weet Drager, in combinatie met Bruins, de stand op 52 te brengen, waarmede het einde komt. Over onze jongens het volgende: Leentvaar heeft zijn best gedaan en kon de twee doelpunten niet verhinderen, het tijdig wèl- of niet uitkomen zal Bep echter dienen te verbeteren. Potharst speelde een beste wedstrijd en Beumer was een prima partner. Oppassen, Gerrit, niet onder de ballen doorlopen met koppen en niet boos worden als een speler je eens niet volgens de regelen van het spel aanvalt. Over onze halflinie niets dan lof, vooral Cor heeft het zeer moeilijk gehad tegen de midvoor, m.i. de beste speler der IJslanders. Fischer heeft in deze wed strijd zijn spel van de vorige matches goedgemaakt, Rinus speelde een puike wedstrijd en zijn beide goals, uit kopballen, waren uitstekend; ook het opbrengen uit de achterhoede was best, hij kreeg thans meer ruimte omdat onze kanthalfs meer achterbleven. Brokmann maakte een prima goal en heeft hard gewerkt, terwijl zijn openen naar de vleugels goed was. Het viel niet mèe om tegen de spil der IJslanders op te boksen. Bruins heeft goed gespeeld en hard gewerkt, zijn techniek is niet zo best, doch hij wierp zich met zijn sterke body voor 100 procent in de strijd en met succes. Drager was op dit veld de primus inter pares, hetgeen wel blijkt, doordat Guus de meeste goals heeft weten te scoren. Bij de IJslanders waren speciaal de kanthalfs zeer goed, terwijl het binnentrio, met aan het hoofd de midvoor, welke over een zeer hard schot beschikt, prima speelde. Ook de andere spelers waren ruim voldoende. De IJslanders beschik ken op dit veld over een zeer goede balcontröle, zoeken het spel echter hoofdzakelijk in de lengte en doen te veel indivi- duel werk. Het elftal heeft echter een goede indruk op ons gemaakt en zijn we erg benieuwd hoe de uitslag zal zijn van DenemarkenIJsland, welke wedstrijd op een grasveld gespeeld zal worden en waarvoor de IJslanders thans reeds op ongeveer 10 km buiten Reykjavik aan het trainen zijn. Om U een indruk te geven, hoe serieus deze IJslanders de laatste wedstrijd tegen ons opgenomen hebben, blijkt wel uit het feit, dat zij de avond voor de wedstrijd nog twee uur moesten trainen. Deze avond werd een waardig besluit van onze trip naar het hoge Noorden. Ons werden door de diverse bonden en clubs kostbare cadeaux aangeboden, waaronder ook twee prachtige schilderijen, een van de Géysir in volle werking en een van de stad Reykjavik. Dat al dit schoons een waardige plaats in ons stadion zal vinden, spreekt vanzelf. Het gehele gezelschap ontving bovendien een exclusief, in leer gebonden album met schitterende foto's van IJsland, een inderdaad magnifieke herinnering aan deze prachtige toer. En uit de vele speeches, die deze avond werden uitgesproken, bleek wel overduidelijk, dat we ons daar vele vrienden hebben gemaakt en we ons land naar beste weten hebben- vertegenwoordigd. In ons dankwoord betrokken wij vanzelfsprekend allen, die ons in deze dagen met „alles wat maar mogelijk is" hadden geholpen, waaronder de heren, die deel uitmaakten van het ontvangst-comité, namelijk de heren Stefan Palsson, Teitur Finnbogason, Thor Hallgrimsson, Bjarni Gudbjörnsson en last not least Bjorgvin Schram, welke commissie ik gaarne een ereplaats in dit verslag geef. We besloten met het „Ajax-racket" en dat de vlammen er uitspoten, kunnen we U met de hand op het hart verzekeren. Dat het wat laat werd, die avond, geen echte Ajacied zal hier aanstoot aan nemen, bovendien zijn de IJslanders ongemeen gastvrij, die alleen maar boos worden, als een aangeboden dronk wordt geweigerd. En daar er ook nog prima dansmuziek was en vele IJslandse schonen, werd het een knal-avond. Jammer was het natuurlijk, dat wij de volgende morgen reeds om zeven uur „gepakt en gezakt" op het vliegveld aanwezig moesten zijn. We hebben deze nacht dan ook allemaal „erg vlug" doorgeslapen en werden zo fris als een hoentje of niet natuurlijk uitgeleide gedaan door een groot aantal enthou siaste IJslanders, waaronder ook de Amerikaanse Consul, zijn vrouw en dochter die met ons dit nachtfeest meemaakten acte de presence gaven, voor welke beau-geste wij hun gaarne - met de vele andere aanwezige IJslanders hier een eresaluut brengen. Vaarwel, IJslanders. Good bye Mr. and Ms. Schram, tabé, Hollanders, onze machine boorde zich door de wolken de zon tegemoet, landde geheel volgens programma op Prest- wick, waar we de lunch gebruikten, maar vloog toen, inplaats naar Kopenhagen, zoals wij hadden opgekregen, direct door naar Schiphol, waar Tinus Middendorp ons weer met alles behulpzaam was en arriveerden dus eigenlijk twee uur te vroeg op het Leidseplein, waar slechts een paar „telefonisch ge waarschuwden" aanwezig waren en ons een welkom toe riepen. Jammer, maar onze schuld was dit toch niet. Het is een buitengewoon prettige en sportieve trip geweest, alle deelnemers zullen dit getuigen. IJslandNice-land, we zeggen dit de IJslanders gaarne na, maarons Hollandje is me toch liever. De aardbol is een pronkjuweel, Vol kleurige facetten, Een kleurenfilm, zó schitterend, Toe, ga er eens op letten, En onderzoek met oor en oog, Naar al wat mooi en echt is, Dan constateert U, nét als ik, Dat 't hier nog niet zo slecht is. JAN SCHOEVAART.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 12