TRAINING aanvang Dinsdagavond 2 Augustus Enige goede aanvallen van Ajax leveren geen resultaat op, vermelding verdiend een goed schot van Gé van Dijk. Als d^ bal goed voor de goal geplaatst wordt en de rechts back der IJslanders verzuimd safe weg te werken, maakt Guus hiervan gebruik om tegen te scoren, terwijl even daarna een pracht schot van Michels een beter lot had verdiend. Nog voor de rust weet de rechtsbinnen de stand op 31 te bren gen. Direct na rust mist Michels een pracht van een kans en heeft even daarna de keper der IJslanders geluk, doordat hij de bal op het laatste moment nog met zijn hak uit de goal kan houden, hetgeen een daverend gelach veroorzaakt en zelfs wij zoiets nog nooit gezien hebben; Drager drukt hem hiervoor de hand. Een goed genomen corner van Fischer wordt door Theo in des keepers handen gekopt. Beumer redt door het geven van een corner, welke goed genomen de stand op 41 brengt, ter wijl even daarna wegens hands op de rand van het strafschop gebied de score op 51 wordt gebracht. Hier was de opstel ling van onze achterhoede zo fout als maar mogelijk is. Na deze 5e goal der IJslanders wordt alles op de aanval gezet en maakt Michels uit een goed door Drager ingeschoten bal er 52 van. De omzetting van Fischer middenvoor, Theo linksbuiten en Drager rechtsbuiten levert verder geen resultaat meer op. Als wij deze wedstrijd nog eens rustig overzien moeten wij constateren dat wat veldmeerderheid betreft, wij deze wed strijd zeker hadden moeten winnen, doch het ontbreekt ons aan schutters en de lust om er vrolijk op in te gaan. Speciaal Gé van Dijk was in de 2e helft nergens te vinden en zolang hij zijn vorm niet terug heeft onvoldoende. Onze IJslandse vrienden speelden een fors en flink op de bal zittend partijtje voetbal en zijn over het algemeen eerder bij de bal als wij. Er wordt door ons te veel afgewacht tot de bal bij een speler komt, terwijl de tegenpartij lustig de bal tegemoet gaat. Bij de IJslanders waren de keeper, rechtsback, rechthalf en de beide binnenspelers de besten, terwijl bij ons Drager, Potharst, Michels en v. d. Hart op een goede wedstrijd kunnen terugzien. Woensdagmiddag werd ons door de Hollandse Consul een tea aangeboden. De heer Klaasen is een Reykjaviker, die ons zéér charmant ontvangt, en er zijn spijt over betuigt, dat hij dit niet eerder heeft kunnen doen, daar hij door uitstedigheid he laas hierin verhinderd was. Het gehele comité dat zich voor deze reeks wedstrijden had gevormd, was mede uitgenodigd, wat door deze heren op hoge prijs gesteld werd. In zijn wel komstwoord behandelde de Consul ook nog even de geschie denis van Ajax, dankte ons voor dit bezoek en wenste ons veel succes en prettige dagen. Van de voorzitter van de IJslandse voetbalbond ontvangen we allen nog een speld, die alleen aan de spelers van het" IJslandse team wordt uitgereikt, die door ons natuurlijk dankbaar wordt aanvaard. Daarna wordt door ons het Wilhelmus gezongen en, na de Consul voor de prettige ontvangst te hebben bedankt, drukken wij hem de hand en is deze receptie ten einde. Donderdag gaan we ons prepareren op onze vierde en laatste wedstrijd. Ook deze match ,,de sterkste combinatie van de vier clubs uit Reykjavik" wordt door onze gastheren zeker niet licht opgevat. Een speciale trainavond wordt door hen georganiseerd en de trainer van het IJslandse team is vol vertrouwen over de uitslag. Ook onze spelers stellen er na tuurlijk een eer in, zo goed mogelijk voor de dag te komen. Dat is zeker, dat wij ons uiterste best zullen doen en de punten heus niet cadeau zullen geven. Onze captain Stoffelen krijgt een uitnodiging om voor de radio te spreken en van deze taak kwijt Joop zich schitterend. Eerst vertaalde hij hetgeen hij zeggen zal in het Engels, welke woorden door de omroeper in het IJslands worden omgezet en door hemzelf worden voor gelezen. En hierna komt Joop zelf aan het woord voor z'n Hollandse vrienden. Wij zaten allemaal om de radio geschaard en het doet je toch wat, als je een van onze eigen jongens, die je reeds als adspirant hebt meegemaakt, het volgende hoort zeggen: Geachte luisteraars, Om te beginnen wil ik dan namens ons gezelschap mijn dank betuigen voor de hartelijke ontvangst en de prachtige dagen, die we hier in IJsland doorgebracht hebben. In het bijzonder wil ik nog de nadruk leggen op het mede leven van allen, die belast zijn met de organisatie van deze toer, alsmede de burgemeester van Reykjavik hartelijk dank zeggen, die ons namens de stad het prachtige Tingvellir heeft getoond. Wij hebben tijdens ons bezoek hier vele vrienden gemaakt en hopen die vriendschap t.g.t. in Amsterdam te kunnen besten digen. Vele tochten zijn door ons gemaakt en we hebben IJs land leren kennen en bewonderen. Van deze tochten mag ik o.a. noemen die naar Gullfoss, de machtige waterval, Geysir, een voor ons, Hollanders, zeer interessant natuurverschijnsel, en, zoals reeds gezegd, de tocht naar Tingvellir, die nog begun stigd werd door zeer prachtig zomerweer. Hierover dan ook niets dan lof en ofschoon het weer de eerste dagen slecht vezorgd was, zijn we toch zeer dankbaar voor alles wat we hier genoten hebben. Wat de tot nu toe gespeelde wedstrijden betreft, kan ik U zeggen, dat we over de resultaten hiervan niet erg tevreden zijn, ja, zelfs enigszins beschaamd. Hieraan moet ik echter direct toevoegen, dat de grond voor ons ongeschikt is. In Hol land zijn we n.l. gewend op grasgrond te spelen, terwijl we hier op steengrond moeten spelen. De meesten onzer spelers zijn dan ook bang om hard te lopen,, maar dat neemt niet weg, dat het spelpeil in IJsland ons ontzettend is meegevallen. Niettemin zullen we trachten in de wedstrijd van vanavond een beter figuur te slaan en ons trachten te revancheren. En hoewel er hier harder gespeeld wordt dan in Holland, vooral met het oog op de harde grond, mag ik toch zeggen, dat onze tegenstanders prettige, sportieve knapen zijn, die hun overwinning volkomen verdienden. Ik dank dan ook al onze tegenstanders voor hun prettige wedstrijden en hoop, dat zij evenals wij, altijd met genoegen op deze serie wedstrijden zullen terug zien. U kunt er van verzekerd zijn, dat, wanneer we in Holland terug zijn, we niets na zullen laten Uw land, dat tot nu toe niet erg bekend was bij ons, als goede ambassadeurs te in troduceren en Uw vriendschap aan te prijzen. We zullen spreken over de vriendelijkheid en de gastvrijheid van de bevolking van Reykjavik en we nemen zeer goede her inneringen met ons mee van IJsland naar Holland. We waren allemaal onder de indruk van z'n prettige en sportieve speech en het was voor mij een schitterende gelegen heid, onze spelers nog eens extra het hart onder de riem te steken. Misschien was het wel niet eens nodig, want we waren geladen, dat verzeker ik U. En Reykjavik zag die avond tegen het officieuze IJslandse elftal een prachtig spelend Ajax, dat maar één doel voor ogen had, namelijk met zoveel mogelijk goals te winnen. Het werd dan ook een wedstrijd, die ons lang zal bijblijven en dat het maar 52 werd, dankte dit IJslandse team aan haar inderdaad uitmuntend spelende achterhoede. AjaxReykjavik-combinatie 52. De officials in Reykjavik voorspelden ons, dat we de eerste drie wedstrijden wel zouden winnen, doch de vierde en laatste wedstrijd zouden wij zeker verliezen, namelijk tegen het offi cieuze IJslandse elftal (dus het z.g. B.-elftal), waaruit in grote lijnen het IJslandse elftal, dat binnenkort tegen Dene marken moet spelen, zal worden samengesteld. Ajax zou Ajax niet zijn, als juist tegen dit sterkste elftal het beste spel vertoond werd en toen Donderdagmiddag de spelers met Couton e.a. een onderhoud hadden, bleek, dat onze jongens er zin in hadden en alles zouden geven om juist deze wedstrijd te winnen, om teven§ de twee nederlagen goed te maken van de laatste wedstrijden tegen minder sterke elftal len. Over de wedstrijd het volgende: Direct na de aftrap pakken onze jongens flink aan en er gaat direct een kans verloren, doordat Fischer te laat reageert Dinsdag: K.N.Y.B. - elftallen Woensdagmiddag: Adspiranten Woensdagavond: A.Y.B. - elftallen en Juniores Donderdagavondeerste en tweede elftal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 11