Honkbal. Honkbal-telegrammen. Sinds het vorige clubblad is er het een en ander gebeurd. Te elfder ure zijn 5 spelers van het eerste negental op hun besluit, voor het lidmaatschap van Ajax te bedanken, terug gekomen. Dat de diepgeslagen wonde nog niet volkomen ge heeld is, is wel verklaarbaar. Als alle betrokkenen echter goed het clubbelang voor ogen houden, zal de uitstekende geest, die onze wedstryden in 1948 heeft gekenmerkt, wel spoedig terug keren. Al beschikken wij thans niet over een geroutineerde werper, de kameraadschap behoeft daar niet onder te lijden. Een goede samenwerking met de Honkbalcommissie is daar toe echter een vereiste. Voor de jongere honkballers, die in de oefenwedstrijden de Ajax-kleuren verdedigden, was de terug komst van bovenbedoelde spelers in zekere zin een teleur stelling. Zij toonden echter begrip te hebben voor het feit, dat het eerste negental zo sterk mogelijk dient te zijn samen gesteld. Daarvoor wil ik hun dan ook lof toezwaaien. Overi gens krijgen de „coming-men" toch hun kans wel. Zoals ik hierboven reeds aanhaalde, heeft het eerste met het werpersvraagstuk te kampen. Dit is dan ook de voor naamste oorzaak, dat het ondanks vier overwinningen zijn vorm van 1948 nog niet heeft kunnen bereiken. Tegen O.V.V.O. en H.H.C. werden nederlagen geleden, die ons nog lang zullen heugen. In beide wedstrijden deed een zeer zwakke inning de deur dicht. Het zou evenwel onjuist zijn deze débacles uitsluitend aan het werpen toe te schrijven. Immers, tegen O.V.V.O. scoorden wij geen enkel punt en H.H.C. zag zich even vóór het einde een no-run-zege ontgaan. Ook an dere onderdelen, zoals veldwerk en honklopen, vragen drin gend om verbetering. Ik doe dan ook een beroep op de spelers om 's Woensdagsavonds te komen oefenen, niet alleen om het elkander toewerpen van een bal, doch voöral om het verwerken van grondballen, honklopen, stootslagen geven, slaghouding verbeteren enz. Verder kan het geen kwaad, als de spelregels nog eens grondig worden bestudeerd. Onze overige teams moesten zeer vaak met invallers aan treden, o.a. omdat de oorspronkelijk aangewezenen door het uitkomen in voetbaltournooien en vriendschappelijke wed strijden verstek lieten gaan. Ook ik stel mij op het standpunt, dat voetbal in Ajax in de meeste gevallen nummer één is, doch ik sta niet aan de zijde van degenen, die King Soccer als alleen zaligmakend beschouwen. Ieder die een ruime blik heeft, zal begrijpen, dat men zich niet slechts in het gesloten seizoen, dat zoals de practijk leert korter dan 2 maan den duurt, volledig aan een zomersport kan wijden. Men stelt zo vaak Engeland ten voorbeeld. Welnu, tal van beroepsvoet ballers leven zich 's zomers uit in cricket, golf, honkbal enz. Over de samenwerking met beide wedstrijdsecretarissen van de afdeling voetbal kan ik allerminst enthousiast zijh. Meer malen kwam mij toevallig ter ore, dat een speler, die voor een honkbalwedstrijd was uitgenodigd, moest voetballen. Vooral van iemand, die nota bene ook in de Honkbalcommissie zitting heeft, mag ik toch wel een andere houding verwachten. Zonder overleg wordt Ajax schade berokkend. Mogelijk kan ook de plaatselijke voetbalbond iets meer rekening houden met de zomersportbeoefenaars. In het algemeen speelt men in de A.V.B. niet meer dan 16 competitiewedstrijden. Indien in aanmerking wordt genomen, dat er ongeveer 4 maal we gens terreinafkeuring niet kan worden gespeeld, dan dunkt mij, dat er nog genoeg Zondagen overblijven om bekerwed strijden enz. tijdig te doen eindigen. Thans hebben verschil lende onzer lagere elftallen, die wekenlang niet in het veld waren geweest, op het nippertje hun laatste competitiewed strijd kunnen spelen. De bekerfinales vonden plaats, nadat het gesloten seizoen reeds was ingegaan. Ik hoop van ganser harte, dat het bestuur van de afdeling Amsterdam er toe kan bijdragen, dat door een vlotte afwerking van het voetbal programma de zomersportorganisaties zo weinig mogelijk in de weg wordt gelegd Voorts wil ik op het volgende de aandacht vestigen. Het komt de laatste tijd nogal eens voor, dat een uitgenodigde speler weg blijft zonder te hebben afgeschreven. Ofschoon het natuurlijk te laat is, mocht ik ook na de wedstrijd geen enkel bericht van verhindering ontvangen. Dit is niet correct. Bovendien worden $e andere spelers door hun onjuiste han delwijze gedupeerd.TTot dusver werden de betrokkenen voor enige wedstrijden niet opgesteld, doch voortaan zal in der gelijke gevallen boete worden opgelegd. Ik hoop echter, dat het geen enkele maal nodig zal zijn. Ook zijn er enkelen, die Uiterst snel Honkbalspel Komt met yell Zeer in tel. Slagman staart, Worp met vaart, Uitverklaard Nul op kaart. Helper praat, Slagman slaat, Loper gaat, Komt te laat. Fraaie stoot, Veld uit 't lood, Doch geen nood: Spel is dood. Zonlicht straalt, Vuurpijl daalt, Velder faalt, Punt behaald. Slag krijgt „drop", Hapt er op, Veld heeft strop: „Schijn", dus stop. Geen controle Over 't bowlen, Onverholen Honk gestolen. Velder mikt, Loper wikt, Raakt verstrikt: Uitgetikt. Werper smijt, Neemt geen tijd, Slag profijt: Krijgt vier wijd. Slag, wat mans, Krijgt een kans, Vreugdedans Honkbalfans. Zwak geslacht Gilt en lacht Ongeacht Speltoedracht. Homerun-king Lieveling V rouwenkring Echtscheiding Allemaal materiaal 't Ideaal! Eind verhaal. E. H. VAN TUIJL. steevast op het laatste ogenblik de kleedkamer binnenstap pen. Zorgt er voor, dat jullie in den vervolge ter voor koming van boete op tijd in het veld staan. Verder zou de Honkbalcommissie gaarne zien, dat - vooral bij de wedstrijden op Voorland de spelers en reserves, wan neer zij daartoe in de gelegenheid zijn, ook eens een weg geslagen bal halen en na afloop de naar het veld gesleepte banken, alsmede het veldmaterieel, meenemen. Ten slotte de kleding. Willen de spelers, die geen honkbal- pak hebben, er aan denken, dat zij in het Ajax-tenue dienen uit te komen? In een grote vereniging als de onze mag het niet voorkomen, dat haar spelers in allerlei kleurencombina ties het strijdperk betreden. Dat is dus afgesproken. En nu iets over de verrichtingen van onze ploegen. Het eerste negental zette de competitie in met een 103 zege op de nieuwe eerste klasser H.C.K. Daar Geestman niet meer beschikbaar was, werd Wim Weppner met het werpen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 9