Ziekenkamer. Het adspiranten-tournooi (1416 jaar) van D.W.S. bracht ons wederom een tweede prijs, doch bij de Spartaan (1214 jaar) was geen succes voor onze boys weggelegd. Wel slaagde dit team er in bij D.W.S. (een tournooi voor jongens van 1214 jaar) de finale te bereiken, doch nu was het Blauw Wit, dat de kunst van penalties nemen beter verstond. Aldus weer een tweede prijs. Adspiranten 5 nam deel aan het V.V.A.-adspiran- tentournooi. Versloeg V.V.A. adspiranten met 30, D.W.S. met 20 en deelde met D.E.C. (00). Deze resultaten gaven recht op een plaats in de finale. De Spartaan adspiranten hadden het ook zover gebracht, dus moesten onze boys het met de roodbroeken uitvechten. Einde van de match 1—1. Nu, dan weet U het wel. Spartaan wonmet strafschoppen! Het spreekt vanzelf, dat wij onze zusterverenigingen, die ons uitnodigden, van deze plaats nog eens hartelijk bedanken voor de prettige dagen, die zij onze knapen bezorgden. De strijd tussen Volewijckers adspiranten 1 en onze adspi ranten 1 is in een gelijk spel (00) geëindigd, waardoor de Volewijckers beslag legde op het kampioenschap. Aan de groen-witten onze felicitaties met dit mooie resultaat. Juniores 4 is zo goed als kampioen. Zondag j.l. versloegen zij T.D.W., de mede-candidaat voor het kampioenschap, met 80. Deze club moet echter nog twee wedstrijden spelen; mocht zij deze matches winnen, dan zou een beslissingswedstrijd nodig zijn. Wanneer moeten die partijen echter gespeeld worden? 15 Juni sluit het seizoen, of krijgen wij nog een verlengstuk Het lijkt ons beter en logischer om in het vervolg eerst de competitie af te werken en dan pas aan bekerwedstrijden te gaan denken. En hiermede hebben wij de voornaamste gebeur tenissen van ons jeugdvoetbal weer geboekstaafd. ADSPIRANTEN 5 KAMPIOEN en beker-winnaar. Ook Juniores 3 verovert de beker. Door de laatste competitie-wedstrijd met 91 te winnen behaalde ook het vijfde adspiranten-elftal de ere-titel. Dit wapenfeit gebeurde precies op de sluitingsdag van het seizoen, 15 Juni, dus later kon het (theoretisch) niet. D.W.V. 5 was de hindernis die onze boys nog moesten nemen om zich kam pioen te mogen noemen. Zij deden het, zoals de uitslag laat zien, overtuigend. Onderstaand de namen van de nieuwe kampioenen Weel De Wit Tak Kapper Boskamp v. d. Velden Wolters Mulder Prijs Pijpe Post Om dit kampioenschap nog even te onderstrepen legden deze knapen ook maar beslag op de A.V.B.-beker. Via een 8—0 zege op O.V.V.O. 3 in de kwartfinale en een overwinning met dezelfde cijfers op V.V.A. 3 in de demi-finale, bereikten zij de eindstrijd. Zeeburgia 4, dat ons zesde elftal met 41 uitschakelde, kon het tegen dit Ajax-elftal niet bolwerken, en moest na spannende strijd de eer aan ons team laten. Een fraai succes, voor onze vijfde-elftallers. Onze felicitaties, boys. De erelijst der kampioenen ziet er nu als volgt uit: SenioresAjax 5 Juniores: Ajax 2 (ongeslagen) Ajax 3 Adspiranten: Ajax 3 (ongeslagen) Ajax 5 Ajax 6 (ongeslagen) Ajax 7 Juniores 4 staat eveneens bovenaan, doch T.D.W. kan nog met ons elftal gelijk komen. K.N.V.B.-beker (afdeling Amsterdam). Juniores 3 klopte in de finale D.W.V. 3 met 10 en was dus het tweede Ajax-team, dat een beker veroverde. Het eerste kwartier speelde ons elftal heel eroed. scoorde een doelpunt. doch toen ging het mis. Een zeer harde wedstrijd, die in on aangename sfeer eindigde werd het besluit van de beker competitie in deze afdeling. Jammer! Aan de spelers van ons derde juniores-elftal, die dus èn kampioenschap èn beker ver overden eveneens onze felicitaties. Juniores IR.K.A.V.I.C. (bekerfinale) eindigt onbeslist (33) De wedstrijd tussen ons eerste Juniores-elftal en R.K. A.V.I.C., bijgewoond door honderden toeschouwers, is buiten gewoon spannend verlopen. Na twee uur voetbal was de stand nog gelijk en moet de match dus worden overgespeeld. Voor de rust waren onze jongens in de meerderheid, doch door slap spel van de aanvalslinie, uitgezonderd Kikkert, en prima ver dedigen van de R.K.A.V.I.C.-doelman bleven doelpunten uit. Een plotselinge uitval bracht onze achterhoede in moeilijk heden met gevolg een 01 achterstand. Vijf minuten was de tweede helft oud, toen de oranje-witten de stand op 02 brachten om even later voor de derde maal Jan de Boer te laten vissen. Wij leken verloren, reddeloos verloren. Maar wat niemand meer voor mogelijk hield gebeurde. Ajax kwam terug, onstuimig en onhoudbaar. Jan Looyen ging midvoor spelen en dat bracht succes. Twee prachtige kopballen van Jan reduceerde de achterstand tot 23 en toen het Ferry Dukker gelukte gelijk te maken, stond R.K.A.V.I.C. op de rand van de nederlaag. Verwoed hebben onze boys voor een vierde doelpunt gevochten, maar dank zij de doelman van de tegenr partij is dat niet gelukt. Wij kregen dus verlengen; viermaal 7V2 minuut. Nauwelijks was weer afgetrapt of een daverende kopbal van Jan Looyen deed al wat Ajax was juichen. Helaas te vroeg, want tot ieders verbazing keurde de scheidsrechter dit zeldzaam fraaie doelpunt af. Waarom, begreep niemand. Maar enfin, het zal wel O.K. zijn geweest, 't Gaf een geweldige domper op ons spel en had de nederlaag kunnen betekenen. Gelukkig hielden Van Mourik en Wim Anderiesen het hoofd koel, zodat ons elftal deze tegenslag weer te boven kwam. Bijna dertig minu ten hebben vermoeide R.K.A.V.I.C.-ers en teleurgestelde Ajacieden getracht het winnende doelpunt te scoren, maar het bleef 33. Ger van Mourik een extra pluim voor zijn prima partij voetbal. BROWN. Jan de Wit heeft met honkballen zijn enkel- en Henk Elzer met voetballen zijn pols gebroken. Wij wensen beide jeugdige Ajacieden spoedig algeheel herstel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 8