Honkbal-allerlei J eugd-voetbalflitsen Bijlage „Ajax - Nieuws" - Mei-Juni 1949. De stand in de le klasse is thans: o.v.v.o 6 5 1 0 11 H.H.C 6 5 0 1 10 Ajax 6 4 0 2 8 V.V.G.A 6 2 1 3 5 Schoten 5 2 0 3 4 SC. Haarlem 6 2 0 4 4 Blauw-Wit 5 1 0 4 2 H.C.K 6 1 0 5 2 Onze honkballers J. Vinck en L. Volkers maakten deel uit van het voetbalelftal der 2e O.H.S., dat in de schoolwedstrijden de finale won. Proficiat, boys! Ofschoon Z.R.C. thans niet aan de competitie deelneemt, was zij 1 Juni j.l. 25 jaar lid van de N.H.B. H.H.C. heeft er 1 Juli a.s. 20 jaar opzitten. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van haar honk balafdeling, speelt V.V.G.A. Zondag 26 Juni a.s. om 2 uur aan de Middenweg een erewedstrijd tegen een Bondsploeg, waar voor o.a. onze clubgenoten R. Kok, Beumer, Prins en Ter Heide (reserve) geïnviteerd zijn. Prins speelde mee in het Nederlands negental, dat Zondag 19 Juni j.l. te Antwerpen met 64 van België won. In het veld kreeg hij geen enkele bal te verwerken. Aan slag voldeed hij echter aan de verwachtingen en kon bovendien 2 punten scoren. Je hebt niet alleen de Nederlandse maar ook de Ajax-kleuren goed verdedigd, Wim! Het was zijn tweede interland. Jan de Wit was zo onfortuinlijk na een misstap zijn enkel te breken tijdens de wedstrijd Watergraafsmeer 2Ajax 3. De heer Kees Volkers was onmiddellijk bereid hem per auto naar het ziekenhuis te vervoeren. Hartelijk dank, Kees en jij, van harte beterschap, Jan! De secretaris van Watergraafsmeer was zo attent Jan een briefje te schrijven. De Ajax-juniores zullen Zondag 17 Juli a.s. deelnemen aan het R.C.H.-jeugdtournooi. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zal het Ajax- V.V.G.A.-tournooi op Zondag 31 Juli worden georganiseerd. Wim Leurs, de 3e honkman van het 2e negental, is Donder dag 23 Juni j.l. met mej. Ivonne Ulehaake in het huwelijk getreden. Namens de honkbalfamilie hartelijk gelukgewenst. Door bemiddeling van onze korte stop Van Lobberegt, heeft Ajax haar voorraad honkbalbenodigdheden met een flink aan tal slaghouten en ballen kunnen uitbreiden. Hartelijk dank, Nico! Overigens dient hiermede de uiterste zuinigheid te wor den betracht. E. H. v. TUIJL. Nog een kleine ruk en het is voor dit seizoen weer gebeurd. Het wordt tijd, want het is nu toch zo langzamerhand welle tjes. Vanaf Augustus '48 zijn wij bezig geweest en over een paar weken staat Augustus '49 weer voor de deur. Dan begint de pret opnieuw: Nieuwelingen, tournooien, training etc. Neen, volk, we hebben onze zomerslaap hard nodig enal zeggen wij het zelf, meer dan verdiend. Vijf kampioenen, met nog twee in de maak en vele eerste prijzen op diverse tournooien, mag toch werkelijk gezien worden. Ook in de bekerwedstrijden hebben wij een stevig woordje meegesproken en op het mo ment, dat wij deze regelen schrijven, zijn nog drie teams in de running voor het ere-metaal. Voor het systeem, om eerst de bekerwedstrijden te houden en dan de competitie af te werken, kunnen wij echter geen bewondering hebben. Ook lopen wij niet weg met de uitvinding om op een en dezelfde dag, op een en hetzelfde uur, een juniores-elftal van ons op te knappen met twee tegenstanders, of een onzer adspiranten-elftallen plus scheidsrechter, om 10% uur uit te nodigen en de tegenstander anderhalf uur later te laten komen. Neen, dat zit niet rustig, daar klopt iets niet. Toen wij de wedstrijd-programma's, die wij vanaf 1 Mei 1.1. hebben afgewerkt, eens doorbladerden, bleek het ons on doenlijk, al de matches, die hierop vermeld staan, onder de loupe te nemen. Bepalen wij ons dus tot een greep hier, een greep daar. Allereerst dan onze tocht met de gehele Ajax-jeugd, uitge zonderd Juniores 1, naar Nijmegen. Dat is een feestdag gewor den. Met drie knots-autobussen van Maarsse en Kroon ver trokken wij klokke acht uur uit het nog slaperige Amsterdam. Via Utrecht, Scherpenzeel, Arnhem de bekende mooie rit bereikten wij het doel van onze tocht, het gezellige home van Quick, Nijmegen. Vele Quickers stonden ons al op te wachten, en na de gebruikelijke begroeting, versierd met heel gastvrij aangeboden koffie, sprak Quick's voorzitter, de heer Huisman, een woord van welkom. Hij deed dat op zijn, vooral in het Oos ten welbekende wijze, waarna onze vice-president, de heer Schoevaart, een speech afstak. Toen zijn wij gaan voetballen. Tien Quick teams tegen tien Ajax-jeugdelftallen. Rood-wit kraaide over de gehele linie victorie, doch dat was van minder belang. De hoofdzaak was een prettige dag, met een prettig partijtje voetbal, tegen sportieve, prettige tegenstanders. Daar in zijn wij geslaagd en van deze plaats willen wij de Nijmege- naren nog eens extra bedanken voor hun medewerking in alle opzichten. Gaarne zijn wij dan ook bereid, de Quick-jeugd in ons home een dag gastvrijheid te verlenen. Na de matches, die uiteraard veel tijd in beslag namen, hebben wij de omtrek van Nijmegen bewonderd, de begraafplaats der in ons land gesneu velde Canadezen bezocht en een blik op het stukje nieuw - Nederland geworpen. Autopech deed ons later in Arnhem arriveren, dan verwacht, maar leverde het voordeel op, dat de maaltijd bij Rutten's Cafeteria al gereed stond. U van die snaterende eters te verhalen, lijkt ons overbodig. U kent dat vermoedelijk wel. Nol Bartels klom op een stoel en bedankte namens de tochtgenoten. Vermoedelijk zijn maiden-speech. Keurig, Nol! Negen uur dreven wij af om na een vlotte rit ca. half twaalf het punt van uitgang weer aan te doen. Een zeer geslaagde dag zat er op. Zoals gezegd, deden wij aan vele jeugd-tournooien mee. Adspiranten 1 bereikte bij V.V.A. de finale, kreeg hierin de Volewijckers te bekampen, doch toen de tijd verstreken was, waren er geen doelpunten gevallen. Strafschoppen! Volewij ckers miste er liefst drie van de vijf, zodat onze boys de beker maar voor het oprapen hadden. Helaas deden onze schutters het nog slechter en schoten viermaal naar een plek, waar het doel niet stond. Oefenen, boys! Volewijckers vond het prachtig en nam de eerste prijs mee. Het Zeeburgia-juniorestournooi leverde ons niets op. Geheel tegen de verwachting in, werd met 10 van A.F.C. verloren en al herstelden onze boys zich tegen Go Ahead (30), A.F.C. hield het gelijk tegen de Deventenaren en lagen wij er uit. Bij R.C.H. te Haarlem deed ons eerste junioresteam het beter, sleepte met vier overwinningen en een gelijkspel de hoofdprijs weg. Elf goals voor, nul tegen. Het Blauw Wit-juniorestournooi bezorgde ons een geweldige desillusie. Zo slecht hebben wij onze boys nog niet zien spelen. Tweemaal een gelijk spel, G.V.A.V. (11), P.S.V. (1-1), en een nederlaag tegen Sea-Cadets (20) verwezen ons naar de strijd met A.F.C. om de vijfde of zesde plaats. A.F.C. won met 10 en verdiend. Juniores 2 deed het beter, trok in plaats van juniores 1 naar Rotterdam en nam deel aan het Neptunus-juniorestournooi om „de Drietand". Wij geloofden niet in succes, daar de andere clubs met hun eerste juniores-elftallen kwamen. Van N.A.C. werd met 10 verloren, doch had Jan Kuipers niet drie minu ten voor het einde een penalty gemist, dan hadden wij zelfs de finale bereikt. Door overwinningen op H.B.S. (10) en Her- mes-D.V.S. (30) moesten wij nu met R.F.C. om de derde- of vierde plaats kampen. De uitslag werd 1—1 en weer werden de penalties niet benut. Alzo de vierde prijs voor ons, wat toch in ieder geval een zeer behoorlijk resultaat was.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 7