IJsvoetlandbaltrip. Programma van de reis naar IJsland. Ons 50-jarig Jubileum. Ajax-Indië-Comité. VAN OS Kantoorboekhandel Ajax dat gaat ijskoud trappen in het I]stands Poolgebied. Wat geen Eskimo's noch Lappen lappen, lapt de Ajacied! Soccer is hier ingeslapen, heeft zijn abel spel gestaakt. Daarom vliegen Ajax' knapen naar waar hij weer fris ontwaakt. Want in 't landje van de Hekla heeft men heus niet slechts benul van de visserij; naast Ajax komt ook „Huil City" uit Huil! In dit land dat door en na de oorlog zo gedijen kon, schijnt, dank zij Amerika, de niet alleen in Juli!) zon Kan je er een dag niet zonnen 't blijft toch IJSland zo U weet dan zijn er de hete bronnen die men ook wel geysers heet. Geysers, en niet Geisha's, heren! Want ik sprak een Ajacied, die zulks glashard wou beweren en wiens vrouw sprak: „Jij gaat niet!" 'k Heb me ook nog laten zeggen: „Niemand doucht daar na de strijd spelers gaan gewoon daar „leggen" in zo'n geyser zo gezeid En wie daarvan staat te ijzen is geen echte IJSLAND-man, echte IJ slanders bewijzen dat zo'n IJS-landman dat kan. Mooier sleeën dan op IJsland Ziet U, waar ter wereld, niet. „Wat een kunst," denkt U„op IJsland, ben 'k toch in het ijsgebied?" Mis, wij menen van die sleeën uit het land van Uncle Sam. Niemand kan daar naar „beneeën" met een trein of met een tram IJsland immers is het enig land ter wereld zonder trein. Daarom moet 't daar voor zo menig reiziger goed toeven zijn. Het verkeer kent prima wegen zodat dit geen zorgen baart. Voor dit land werd tot een zegen: IJslands kleine poney-paard! Voorts is IJsland ook een wijs land; elk kent daar zijn alphabet. Let U maar eens op: Op IJsland niemand meer een „kruisje" zet. Eerlijkheid en waarheidsliefde Zijn er eeuwen reeds in tel. Die van IJsland zijn sportieve tegenstanders bij het spel! Daarom, voor de sportrelatie tussen Ijs- en Nederland plus een extra sportprestatie hopen wij) van Ajax-kant is 't zo goed en schenkt 't verlichting dat een Ajax komt te gast. Maar, die keus schept ook verplichting: AJAX, GOED DUS OPGEPAST! Zet je allerbeste beentje vóór, daar in dat Paradijs. Zet met voetbal in je eentje 'n stukje goodwill op het ijs Zó, dat men nog jaren later in Reykjavik zeggen zal: „Weet je nog?" En of, niets gaat er boven 't A]AX-voetjebal! B. S. LE MARCHE. 3 Juli: Vertrek. 5 Juli: Wedstrijd tegen de kampioen van IJsland. 8 Juli: Wedstrijd tegen de kampioen van Reykjavik. 11 Juli: Wedstrijd tegen een combinatie van twee vereni gingen uit Reykjavik. 14 Juli: Wedstrijd tegen een combinatie van vier vereni gingen uit Reykjavik. 15 Juli: Terugreis. Vertrek uit Reykjavik 8 uur v.m. Alle wedstrijden worden te Reykjavik gespeeld. Met instemming van het bestuur heeft zich een voorlopige commissie gevormd, ten einde bij gelegenheid van het 50-jarig jubileum, de vereniging een blijvend geschenk aan te bieden. Deze voorlopige commissie bestaat uit de volgende heren: H. J. Th. Brockmann, C. Dasselaar, W. F. Egeman, W. Gup- ffert, G. de Jongh, Tj. de Munnik, Dr. W. H. J. Posthuma, J. Roodenburgh, Dr. H. J. L. Terwen, N. T. Timman en L. W. van der Vliet. Het Ajax-Indië-Comtié is nog steeds actief. Het laatste pakket, dat wij verzonden, sloeg alle records op dit gebied. Dit konden wij bereiken door de medewerking van de gehele Ajax-familie. Een prachtig bewijs van medeleven met onze jongens in Indonesië. Wij zijn daar zeer dankbaar voor en onze club genoten onder de tropenzon niet minder. Maarbinnenkort gaat er weer een pakket in zee en daarvoor vragen wij wederom Uw aandacht. Alle artikelen (scheermesjes, zeep, chocolade, tabak, etc), die het leven veraangenamen, zijn welkom. U kunt Uw bijdragen afgeven aan: de heer Boudrie (Ajax-stadion), de heer Schuuring (voor de Ajax-jeugd) en aan de leden van het comité, t.w. de heren J. Elzenga (captain), 3e Helmers- straat 47 b.; M. Wijting, Haarlemmerweg 147; A. Th. C. Schroder, 2e v. d. Helststraat 37 hs.; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrecht. (Geen boeken of tijdschriften s.v.p.) Bij voorbaat onze dank. Waarom zult U zoeken naar een adres? heeft alles voor Uw kantoor Weteringschans 223 - Telef. 31842 - Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 2