ASBEEK BRUSSE Rijwielen - Radio - Wasmachines - Stofzuigers Clubblad. Haarlem-Ajax 1 -1 Waarschuwing. Electr. en Autogenische Lasinrichting Haarden - Kachels - Gasfornuizen en -Comforen Keukengerei. 26 Mei 1949: T.O.G.Ajax (vriendschappelijk) 4—3 D.R.C. 2Ajax 5 (competitie) 1—3 Juniores. Ajax 1—V.V.A. (beker) 1—0 Ajax 2—S.D.Z. (beker) 15 Adspiranten. Volewijckers 1Ajax 1 (competitie) 00 Volewijckers 2Ajax 2 (beker) 54 D.W.S.-tournooi adspiranten 1214 jaar. Ajax 5't Gooi adsp41 Ajax 5—A.F.C. 52—0 Ajax 5—Blauw Wit 22 (Ajax 5 wint met strafschoppen.) Spartaan-tournooi adspiranten 1214 jaar. Ajax 6A.G.O.V.V. adsp0—1 Ajax 6Volewijckers adsp20 Ajax 6—U.V.V. adsp0—1 Ajax 6E.D.O. adsp12 28 Mei 1949: Haarlemmermeer elftal—Ajax comb2—2 29 Mei 1949: Sloterdijk 2Ajax 7 (competitie) 11 Ajax jun. 3—D.J.K. jun. (beker) 4—0 Ajax adsp. 3Madjoe adsp. (competitie) 40 Ahrends adsp.—Ajax adsp. 4 (beker) 2—3 Meteoor adsp. 4Ajax adsp. 6 (beker) 11 R.C.H. juniores-tournooi. Ajax jun.Dune jun50 Ajax jun.Schoten jun0—0 Ajax jun.E.D.O. jun1—0 Ajax jun.—Kennemers jun4—0 Ajax jun.Zeeburgia jun10 (Ajax le prijs.) 31 Mei 1949: Ajax adsp. 3—N.F.C. adsp. (beker) 4—0 1 Juni 1949: Tavenu adsp. 2Ajax adsp. 5 (competitie)1—11 3 Juni 1949: Ajax adsp. 5R.K.A.V.I.C. adsp. (beker) 60 5 Juni 1949: Blauw Wit juniores-tournooi. Ajax jun. 1G.V.A.V. jun1—1 Ajax jun. 1P.S.V. jun1—1 Ajax jun. 1Sea Cadets 02 Ajax jun. 1A.F.C. jun. (6 Juni) 01 D.W.S.-tournooi adspiranten 1416 jaar. Ajax adsp. 1D.W.S. adsp2—0 Ajax adsp. 1Stormvogels adsp40 Ajax adsp. 1A.F.C. adsp3—0 Ajax adsp. lr-Volewijckers adsp. (finale, 6 Juni) 0—3 6 Juni 1949: P.S.V.Ajax (vriendschappelijk) 1—5 Shell-tournooi. Ajax 5Zeeburgia 4 2—1 Ajax 5—Blauw Wit 5 (finale) 1—1 (Blauw Wit wint met strafschoppen.) Neptunus-tournooi juniores. Ajax jun. 2N.A.C. jun0—1 Ajax jun. 2—H.B.S. jun1—0 Ajax jun. 2—Hermes D.V.S. jun3—0 Ajax jun. 2—R.F.C. jun1—1 (R.F.C. wint met strafschoppen.) Blauw Wit adsp. 5—Ajax adsp. 5 (vriendsch.)2—0 R.C.M. jun.—Ajax jun. 3 (beker) 1—5 Ajax adsp. 4Amstelzw. adsp. 2 (beker) 11 Ajax adsp. 6—Amstel adsp. 2 (beker) 1—0 Het volgende clubblad verschijnt na de IJslandse trip, dus tegen het einde van de volgende maand. Hè, eindelijk weer eens een wedstrijd met een beetje echte cup-sfeer, met vlagen van fel en enthousiast voetbal, en uit eindelijk een Mejuffrouw Fortuna, die rood-wit minded was. Als oud-spil was ik natuurlijk erg benieuwd, hoe Jan Looyen onze centerhalf van de juniores het er af zou brengen, en laat ik dan maar direct zeggen, dat hij mijn verwachtingen nog heeft overtroffen. Want vergeet niet, dat hij tegen Roozen op moest tornen, een centervoor, wiens kopwerk door weinigen wordt overtroffen en op wiens schotvaardigheid maar héél weinig valt aan te merken. Natuurlijk kwam Looyen met z'n voedende taak wel iets in het gedrang, daar hij al zijn krachten voor z'n verdedigende taak nodig had, maar als hij gelegen heid krijgt zich wat in te spelen, kan onze club nog héél veel plezier van hem beleven. Had hij dus een hele kluif aan Roozen, omgekeerd zat Roozen ook niet bepaald op rozen en hun duels waren ruimschoots het aanzien waard. Maar ook Focke als linkshalf was ruim voldoende en beide jongelui lieten zien, dat zij de Ajax-school met lof hebben doorlopen. Voor ons was het jammer, dat Leentvaar na ongeveer vijf minuten spelen, een hard schot van Roozen wèl stopte, maar tóch doorliet, gelukkig bleek deze onfortuinlijke achterstand geen bezwaar voor ons team, om enthousiast door te werken. En ook Leentvaar liet zich door dit mis-fortuintje niet ontmoedigen, hij kwam er hoe langer hoe beter in en het werd een van zijn beste wedstrijden. Ja, doelverdedigen is toch maar een zenuwachtige betrekking en het pleit voor het moreel van Bep, dat hij zich nooit laat ontmoedigen. Een voortreffelijk genomen vrije trap, door Focke genomen, gaf Fischer gelegenheid met een prachtige kopbal de gelijkmaker te scoren en hoewel beide doelen nog diverse malen in gevaar verkeerden, wisten de respectievelijke ver dedigingen hun doel voor doorboring te vrijwaren. Leentvaar hield er eenmaal een schitterend schot van Roozen uit, dat vriend en vijand reeds telde, maar ook de Haarlem-doelwachter liet enige staaltjes van keurige keepkunst zien. Bij Haarlem was het nu ook weer Kick Smit, die een prachtig partijtje voetbal demonstreerde, hij is nog steeds de primus inter pares en mèt Roozen en onze ex-full-back Van der Linde, het sterren trio van de roodbroeken. Bij de onzen verdienen Jan Potharst, de altijd felle Fischer, Focke en Jan Looyen een extra pluim. Niet minder dan drie spelers vielen er bij Ajax uit, terwijl ook de linksbuiten van Haarlem voortijdig de kleedkamer op moest zoeken, ofschoon er wèl enthousiast, maar zeker niet gemeen werd gespeeld. Maar dit is gelukkig bij de vele wed strijden, die beide clubs reeds tegen elkaar speelden, nooit het geval. J. S. Ingevolge het besluit van het Bondsbestuur, dat voetballers slechts voor één vereniging mogen spelen, is het aan leden van clubs, uitkomende in de competities van de K.N.V.B., of een zijner Afdelingen, verboden deel te nemen aan wedstrijden van Bedrijfs- en Zomeravondelftallen. Overtreders zullen wor den gestraft op grond van artikel 71, sub 11 van het Huis houdelijk Reglement, luidende: „Voor het deelnemen aan wed strijden, uitgeschreven door een niet door de K.N.V.B. of door een zijner afdelingen toegelaten vereniging, is de toestemming van de K.N.V.B. nodig." Het is aan verenigingen verboden haar terreinen beschik baar te stellen voor dergelijke wedstrijden, indien voor het spelen daarvan geen toestemming is verleend door het Afde lingsbestuur. Rorneostraat 8-14 - Tel. 54251 Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijnbetaling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 12