H. REPKO REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE belast. Diens debuut in de le klasse was niet onverdienstelijk, want hij schakelde 11 spelers op 3 slag uit, moest 8 keer een vrije loop toestaan en kreeg 7 honkslagen tegen zich. Rud Kok zorgde voor de eerste homerun. Tegen O.V.V.O. uit was het echter mis. Wel is waar hebben de Kruislaanbewoners een goede ploeg, met pitcher J. Urbanus als hun grote troef, doch de nederlaag viel veel groter uit dan strikt noodzakelijk was. Toen Weppner tijdens de 2e inning in moeilijkheden kwam, verscheen R. Kok op de plaat. Het was echter een fout van de aanvoerder, dat Wim er daarna niet meer aan te pas is gekomen. Onze werpers gaven liefst 10 tegenspelers 4 wijd. Daarenboven was het veldwerk zeer zwak. Tot de 4e beurt stonden de O.V.V.O.-ers met 30 voor, doch toen zij in de volgende inning 10 punten scoorden, was het pleit beslecht. Hun vanger Meyer sloeg een homerun. Behoudens een tweehonkslag van R. Kok bleef ook ons slag werk ver beneden de maat. Eindstand 21-0! Tegen het sterke H.H.C. moesten wij ons wederom een grote nederlaag (191) laten welgevallen. Na de 4e inning hadden de Haarlemmers reeds een 120 voorsprong. Ons veldwerk liet weer zeer te wensen. Vooral 2e honkman Vinck was er geheel uit. Bij de gasten konden Hogenbos en Duinker op hun eigen slag veilig binnenkomen. In de laatste ronde slaagde Prins er na een stootslag van Ter Heide in, de eer te redden. De uitwedstrijd tegen V.V.G.A. was eveneens uiterst matig. Het enige lichtpunt was, dat wij op beide punten beslag kon den leggen, dank zij beter slaan en iets minder veldfouten. Bij afwezigheid van Weppner fungeerde R. Kok als werper. Later kwam Schimscheimer diens taak overnemen. Door twee productieve slagbeurten, waarin 6 veilige tikken werden ge geven, stond Ajax na 4 beurten met 134 voor. Wel liepen de ambtenaren enigermate in, doch de nederlaag konden zij niet verijdelen (1216). Aan slag kwamen Ter Heide en Van Lob- beregt tot 2 honkslagen. Aanvankelijk leek het er op, dat Ajax op SC. Haarlem, bij wie werper Ferment, Voetelink en Ottolander ontbraken, een vlotte overwinning zou behalen, want na de 2e inning was de stand reeds 7—0. Overmoedig honklopen stond een grotere voorsprong in de weg. In de 5e inning wisten de Haarlemmers op het werpen van Weppner danig te slaan, zodat R. Kok te hulp moest komen om hieraan een eind te maken. Later kreeg Schimscheimer nog gelegenheid zijn geluk te beproeven. In de laatste slagbeurt kwam Ajax' zege nog ernstig in gevaar. Twee spelers konden door „schijn" ongehinderd binnenkomen. Bloemink kwam door een onzuivere aangooi veilig op het le honk, waardoor 2 zijner clubgenoten konden scoren. Kloos werd als 3e man tussen de honken uitgetikt. Achteraf bleek echter, dat de veldscheidsrechter Bloemink op het le honk reeds had uitgegeven. De uitslag van deze wedstrijd, die bijna 3 uur had geduurd, was 1411 in ons voordeel. R. Kok (o.a. een homerun), Prins, Beumer, Neefjes en Van Lobberegt ran selden de bal tot tweemaal toe veilig het veld in. In Haarlem heeft Ajax tegen Schoten een behoorlijk spel letje laten zien. Daar Beumer moest voetballen, trad Ter Heide als 3e honkman op, terwijl H. Kok als vanger fun geerde, wat hem goed afging. Alleen een beetje meer leven, Her! De Spaarnestedelingen hadden pitcher De Mon niet op gesteld. Nadat Prins zijn rivaal Keulemans op fantastische wijze had uitgevangen, nam onze ploeg een 50 voorsprong, welke in de 3e beurt tot 70 werd vergroot. Na een vrije loop kreeg Schimscheimer 2 honkslagen tegen zich, waaruit 2 punten voortvloeiden. Nadien werd er geen enkele geldige honkslag- meer tegen ons gegeven. Fraaie vangballen van Ter Heide, Keulemans en Bosboom verdienen vermelding. In de 5e beurt maakte onze 3e honkman, die overigens goed werk deed, enige foutjes. Mede daardoor kon de thuisclub haar achterstand tot 86 verkleinen. Ajax hield echter goed vol en sleepte, nadat R. Kok de bal ter hand had genomen, een verdiende 127 zege in de wacht. Jan Vinck was met de knuppel zeer vaardig. Met 3 honkslagen was hij de primus. Door zijn toedoen kon een tegenstander, die oorspronkelijk was uitgegeven, op het honk blijven. Goed gedaan, Jan! H. Kok deed 2 honkslagen noteren. Neefjes sloeg de bal over het hek, waardoor hij een homerun op zijn naam kon brengen. Ook nu bracht ons team het tot 10 honkslagen. In het op Hemelvaartsdag gehouden T.I.W.-tournooi won Ajax met 84 van A.B.C. Doordat het, wat wel meer voor komt op die dag, gestadig regende, kon er niet verder worden gespeeld. Het programma zal op een nader vast te stellen datum worden voortgezet. Het tweede behaalde 2 overwinningen, doch kreeg overigens niets dan gevoelige nederlagen te slikken. De eerste negen tallen van de Overgangsklasse B. zijn voor het merendeel lang niet mals, maar de voornaamste oorzaak van het geringe suc ces is, dat ons reserve-team te dikwijls aan veranderingen on derhevig is. Desniettegenstaande dient er meer te worden ge oefend dan tot dusver het geval is geweest. De eerste thuiswedstrijd tegen Hilversum leverde voor ons een negatief resultaat op, n.l. 212. Schalm zorgde voor een fraaie homerun. Op het le honk was Van Drecht zeer goed. Op het dit jaar niet sterke Watergraafsmeer werd een 144 zege geboekt. De wedstrijd tegen SC. Haarlem II leverde ook 2 winstpunten op. Ondanks het feit, dat deze club tal van geroutineerde veteranen in haar gelederen had, moest zij met 104 de vlag strijken. T.I.W. slaagde er in op onze danig ver zwakte ploeg een no-run-zege te behalen (010). Ook D.O.S. toonde gezien de cijfers 111 met Hordijk c.s. geen medelijden te hebben. Het leidende E.D.O. liet zich evenmin onbetuigd en klopte onze reserves met 103. Werper Wepp ner was behoorlijk op dreef, doch ondervond te weinig steun van zijn velders. In Heemstede toonde R.C.H. zich met 144 de meerdere. Ajax II zal alle zeilen moeten bijzetten om niet in moeilijkheden te geraken, ook al heeft Watergraafsmeer nog geen enkel winstpunt. Zet 'm op, lui! Het derde negental doet het tot nu toe zeer bevredigend. Watergraafsmeer 2 moest op eigen terrein met 254 het onderspit delven. Ofschoon ons team in de volgende wedstrijd zeer onvolledig aantrad, werd J.O.S. 2 met de oud-Ajacied Rotgans op de plaat -met 175 het kind van de rekening. Ten gevolge van verschillende voetbal-tournooien, kwam Ajax ook tegen B.P.C. lang niet in de sterkste opstelling uit. Nochtans is het een aardige ontmoeting geworden. B.P.C. had een behoorlijk negental en het was voor deze club wel zuur, dat haar vanger zich met twee man uit tot een aangooi op het derde honk liet verleiden. De onzuivere worp had tot resul taat, dat de onzen een 1010 gelijk spel uit het vuur konden slepen. Nadat V.V.G.A. 5 geruime tijd had stand gehouden, moest zij te langen leste met 142 het hoofd buigen. De Vlieger Jr. gaf liefst vier honkslagen. Ook Leesers rentrée mocht er zijn. De juniores startten minder gunstig. In een vrij zwakke formatie kon ons jeugdteam het tegen D.E.C. niet bolwerken (140). Deze ploeg heeft een aardige werper en zal dit seizoen stellig een hartig woordje meespreken. Ook tegen De Vole- wijckers zag het er aanvankelijk niet rooskleurig uit. Even vóór het begin gaven enkele spelers te kennen, dat zij des middags bericht hadden gekregen, dat zij om 7 uur 's avonds moesten voetballen. Dank zij het goede werpen van De Groot, wist ons achttal de Over-IJse groen-witten er met 52 onder te houden. De benjamins der V.V.G.A. kregen met 141 een lesje. Nu volhouden, jongens! De kans is nog lang niet ver keken. E. H. VAN TUIJL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 10